Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
PtáciPTÁCI A PAPOUŠCI

Rosella pestrá: chov a péče

Rosella Pestrá. Pokud hledáte nového papouška do svého domova, může být skvělou volbou rosella pestrá. Tito středně velcí papoušci jsou známí svou barevností a schopností dobře se rozmnožovat, takže jsou oblíbení u začínajících chovatelů. Tento článek se zaměřuje na chov a péči o růžovku pestrou a poskytne vám užitečné informace, které vám pomohou rozhodnout se, zda je to pro vás to pravé zvíře.

 

Pokud se rozhodnete pro chov růžovek pestrých, je důležité mít na paměti, že potřebují dostatek prostoru k létání. Doporučuje se venkovní voliéra o minimálních rozměrech 3 x 1 x 3 metry. Voliéra by měla mít krytý prostor, kam se papoušci mohou schovat v případě nepříznivého počasí. Kromě toho je důležité zajistit jim správnou stravu, která zahrnuje semena, ovoce, zeleninu a zelené krmivo. Tento článek vám poskytne další užitečné informace o chovu a péči o růžovku pestrou.

Rosela Varied

 

Rosela Varied

 

Růže pestrá (Platycercus eximius) je středně velký papoušek, který je oblíbený mezi začínajícími milovníky exotického ptactva. Tento papoušek je pestře zbarvený a výborně se rozmnožuje, takže je velmi oblíbený.

Rozella pestrá je rozšířená v jihovýchodní Austrálii, od jihovýchodního Queenslandu po Tintinaru na jihovýchodě Jižní Austrálie. Vyskytuje se také v Tasmánii. Existuje několik poddruhů, včetně růžovky východní (Platycercus eximius eximius), růžovky tasmánské (Platycercus eximius diemenensis) a růžovky nádherné (Platycercus eximius elecica).

Rosela pestrá je oblíbená pro své krásné pestré peří, které se liší podle poddruhů. Obvykle mají zelené tělo s červeným krkem a hlavou, modré pysky na křídlech a žluté břicho. Rozety odrůdy Variegated Gorgeous mají místo červeného hrdla a hlavy modré.

Tento papoušek je velmi inteligentní a zvědavý, což z něj dělá skvělého společníka. Růže pestrá je také velmi hlučná a může být rušivá pro sousedy, proto je důležité zajistit jí dostatečně velkou klec nebo voliéru.

Rosela pestrá se živí semeny, ovocem a zeleninou. Je důležité zajistit jí vyváženou stravu a dostatek vitamínů a minerálů.

Pokud plánujete chovat Rosellu Pestra, doporučujeme venkovní voliéru s dostatkem prostoru pro létání a hnízdními budkami. Rosea variegated se může množit po celý rok, ale nejlépe se množí od srpna do ledna.

Obecně je Rosela Varied velmi odolný a nenáročný pták, což z něj dělá skvělého chovatele pro začínající chovatele.

Původ a rozšíření

 

Původ a rozšíření

 

 

Růžovec pestrý (Platycercus eximius) je středně velký papoušek pocházející z jihovýchodního pobřeží Austrálie a Tasmánie. Tento druh je rozšířen v oblastech s teplým a vlhkým podnebím, kde se vyskytuje v lesních oblastech, na okrajích lesů a v blízkosti vodních toků.

V Austrálii se růžovka pestrá vyskytuje například v Novém Jižním Walesu, Queenslandu a jihovýchodní Austrálii. V Tasmánii se vyskytuje v oblastech s podobným prostředím jako v Austrálii.

Růže pestrá byla zavlečena také na Nový Zéland, kde se vyskytuje v několika oblastech. Zavlečení tohoto druhu však způsobilo značné ekologické problémy, protože roselly ohrožují místní faunu a flóru.

Podle Mezinárodního svazu ochrany přírody (IUCN) je růžkatec pestrý klasifikován jako druh, který vzbuzuje nejmenší obavy. To znamená, že tento druh není považován za ohrožený.

Chov a péče

 

Chov a péče

 

 

Při chovu růžovek pestrých je důležité zajistit jim vhodné prostředí a péči. V této části se dozvíte, jak tyto papoušky správně chovat a jak o ně pečovat.

Voliéry a klec

Rorýsi pestří jsou aktivní a potřebují dostatek prostoru k létání. Proto je nejlepší zajistit velkou voliéru s dostatečným vstupním otvorem a úkrytem před nepřízní počasí. V kleci by měl být každý jedinec alespoň 60 cm dlouhý, 40 cm široký a 60 cm vysoký. Je důležité, aby měly dostatek prostoru k pohybu a aby v kleci nebo voliéře byly hnízdní budky.

Krmení

Růžovky pestré se živí semeny, ovocem a zeleninou. Jejich strava by měla obsahovat různé druhy semen a ovoce, aby měly dostatek živin. Je důležité mít neustále k dispozici čerstvou vodu.

Hnízdění

Rorýsi pestří jsou monogamní a hnízdí v hnízdních budkách. Hnízdní budka by měla být dostatečně velká, aby se do ní vešli oba partneři a mohli se v ní volně pohybovat. Je důležité, aby byla budka umístěna na klidném a bezpečném místě.

Inkubace

Snášení vajec trvá 21 dní a mláďata se začínají líhnout o 35 dní později. Po vylíhnutí musí být mláďata ponechána v hnízdě, dokud se nevylíhnou všechna. Poté je lze začít krmit zeleninou a ovocem, které je třeba podávat v malých dávkách.

Sledování správného chovu a péče o růžovku pestrou může být zábavné a uspokojující. S dostatkem prostoru, správnou stravou a vhodnými hnízdními budkami můžete mít zdravé a spokojené papoušky. Šampon na vlasy

Rozmnožování Rosela variegated

 

Rozmnožování Rosela variegated

 

 

Lžičák pestrý je poměrně nenáročný druh papouška na chov. Pro úspěšný chov je důležité mít k dispozici alespoň jeden pár. Rozmnožování může probíhat v kleci nebo ve voliéře.

Ve většině případů se doporučuje mít pár starší než 12 měsíců. Chovný pár by měl být fit a mít dostatek prostoru v kleci nebo voliéře. Pokud máte více párů, je třeba je držet odděleně, aby se předešlo agresi a nežádoucímu chování.

Lžičáci pestří snášejí vejce do hnízd, která si sami vyrábějí ze dřeva nebo jiných materiálů. Počet vajec se liší, ale obvykle je jich 4-6. Vejce se líhnou přibližně za 21 dní.

Mláďata se obvykle líhnou ve stejnou dobu, což usnadňuje péči o ně. V prvních dnech života se mláďata krmí žloutkem a poté se přejde na krmivo, kterým je krmíte vy.

Pokud se rozhodnete pro chov růžovek pestrých, je důležité zajistit jim vhodné prostředí a dostatečnou péči. Při správné péči a podpoře se můžete těšit z krásného a zdravého chovu těchto papoušků.

Fyzikální vlastnosti produktu Rosela Variegated

 

Fyzikální vlastnosti produktu Rosela Variegated

 

 

Rosea pestrá je krásný exotický pták, který má mnoho jedinečných fyzických vlastností.

Barva

Zbarvení rozely pestré je velmi výrazné a krásné. Hlava a krk jsou červené, s bledými tvářemi a bílými skvrnami na tvářích. Hruď je rovněž červená, zatímco břicho a zadek jsou zelenožluté. Křídla jsou výrazně červenožlutá s černými vlnkami a modrým lemem. Ocas je modrý a nohy jsou šedé.

Velikost

Lžičák pestrý je poměrně malý pták, který může dorůstat délky až 30 cm.

Pohlaví

Rozdíly mezi pohlavími jsou obvykle těžko rozeznatelné, ale samice mají obvykle menší hlavu než samci. Kromě toho mohou některé mutace ovlivnit barvu a zbarvení ptáků.

Celkově je lžičák pestrý krásný a zajímavý pták, který může být skvělým společníkem pro každého majitele. Díky svému nápadnému zbarvení a malé velikosti je lžičák pestrý skvělou volbou pro ty, kteří hledají exotického ptáka s krásným zbarvením. Zvířata na r

Stravování Rozela Variabilní

 

Stravování Rozela Variabilní

 

 

Strava je jedním z nejdůležitějších aspektů udržování pestrosti rosel. Pestrost a vyváženost stravy se odráží ve zdraví a odchovu ptáků. Poskytněte svým růžičkám pestrou stravu, která zahrnuje:

  • Ovoce: Rosella miluje ovoce, zejména jablka, hrušky, meruňky a banány, ale můžete jí dát i jiné druhy ovoce, například pomeranče, grapefruity a kiwi. Ovoce by mělo tvořit asi 20 až 30 % jejich stravy.
  • Proso a semena: Růže potřebuje semena a proso jako zdroj bílkovin a tuků. Můžete jim dávat různé druhy semínek, například slunečnicová, dýňová, lněná a konopná.
  • Zelené krmení a zelenina: roselly potřebují také zelenou stravu, která obsahuje vitamíny a minerály. Můžete jim dávat různé druhy zeleniny, například mrkev, špenát, papriku, brokolici a celer. Zelenina by měla tvořit asi 30 až 40 % jejich jídelníčku.
  • Sušenky: Rosella si občas ráda pochutná na sušenkách, které jí můžete podávat jako pamlsek. Sušenky by však neměly tvořit více než 5 % jejich stravy.
  • Směs pro střední papoušky: Můžete si koupit hotovou směs pro roselly, která je určena pro střední papoušky. Tato směs obsahuje všechny potřebné živiny a vitamíny, které vaše růže potřebují.
  • Horský papoušek charakteristiky, chov a cena

Je důležité, abyste svým roselám každý den dodávali čerstvou vodu a pravidelně jim čistili misky na jídlo a pití. Krmivo by mělo být podáváno v miskách nebo krmítkách vhodných pro roselly. Neukládejte potraviny do kovových nádob, protože mohou být pro ptáky toxické.

Rosela Pestré chování

 

Rosela Pestré chování

 

 

Lžičák pestrý je společenský pták, který žije v párech nebo skupinách. Ve volné přírodě se často vyskytuje v malých hejnech a v zajetí je často chován ve společných voliérách s dalšími ptáky. Může se stát, že se pestré roselly začnou hádat s jinými druhy ptáků, proto je důležité je pravidelně sledovat a v případě potřeby je oddělit.

Rorýsi pestří jsou vynikající letci a potřebují k letu dostatek prostoru. Proto by jim měla být poskytnuta velká voliéra s dostatečně dlouhou dráhou letu. Kromě toho by měly mít k dispozici také úkryt, kde se mohou schovat před nepřízní počasí.

Rosely pestré jsou velmi hlučné a mají charakteristický hlas. Jejich hlas se skládá z různých zvuků, včetně kvílení, pištění a kvílení. Pokud chcete chovat roselly jako pestré domácí mazlíčky, měli byste se připravit na to, že budou hodně křičet. Papoušek senegalský Cena, charakteristika a chov

Protože jsou roselly pestré společenskými ptáky, potřebují dostatek pozornosti a interakce s lidmi. Pokud je zanedbáváte, mohou být nešťastné a začít se chovat agresivně nebo depresivně. Proto byste měli péči o pestré růžice věnovat dostatek času a dopřát jim dostatek pozornosti a podnětů.

Další informace

 

Další informace

 

 

Rosela Variegated Cena

Cena růžovek pestrých se může lišit v závislosti na lokalitě a prodejci. Obecně se ceny pohybují od 100 do 300 eur. Pokud hledáte mladého samce nebo mládě, může být dražší. Upozorňujeme, že cena se může lišit také v závislosti na barvě peří.

Angličtina Rosela Varied

Růženka pestrá je známá také pod názvem karmínová růženka. Je to druh papouška pocházející z Austrálie a Tasmánie. Tento druh papouška je mezi chovateli oblíbený pro své krásné peří a pestré zbarvení. Pokud hledáte informace o Crimson Rosella v angličtině, můžete hledat pod názvem „Crimson Rosella“.

Ve svém přirozeném prostředí má růžovka pestrá ráda savany a zahrady, kde se živí plody, semeny, vápníkem a pískem. Proto byste měli dbát na to, abyste do jejich jídelníčku zařadili dostatek ovoce, semínek a zelených potravin. Ideálním místem pro chov růžovek pestrých je zahrada nebo zahradní voliéra s dostatkem větví a bidýlek.

Chovají se různě v závislosti na pohlaví. Samice jsou menší než samci a mají menší hlavu. Rozella pestrá se v zajetí může dožít až 15 let a vejce se líhnou za 21 dní. Mláďata se začnou operovat o 35 dní později.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button