Ptáci

Song Parrot Cena, charakteristiky a péče

Song Parrot Cena, charakteristiky a péče. Zpěvné papoušky lze nalézt v párech nebo hejnech v otevřené krajině s přístupem k vodě. Vyhýbají se pobřeží a vlhčím, hustě zalesněným oblastem. Vykácení rozsáhlých lesních ploch a zajištění vody pro dobytek pravděpodobně rozšířilo jejich areál. Často navštěvují příměstské parky a zahrady.

 

Jako všichni papoušci hnízdí i papoušci zpěvní v dutinách stromů nebo na podobných místech, včetně plotových sloupků a pařezů. Tito papoušci tráví hodně času krmením na zemi a často si navzájem říkají atraktivní chee chillip chee chillip.

 

Papoušek zpěvný Charakteristika

 

Papoušek zpěvný Charakteristika

 

Je to středně velký papoušek. Měří přibližně 25-28 cm.

  • Muži:

Opeření je jasně smaragdově zelené se žlutými spodními partiemi. Samec má tmavší zelenou barvu na hřbetě, zatímco hlava, hruď a horní část ocasu jsou pokryty jasně zelenou barvou.
Zadeček je cihlově červený a na křídlech a horní části hřbetu jsou modré odlesky.
Podbřišek je u obou pohlaví žlutý, ale u samců zpěvných papoušků je výraznější. Oči jsou tmavé a nohy mají tělovou barvu.

Na plášti a primárních krytech křídel je modrá podmalba a na samcích jasně červený zadeček.

  • Ženy:

Samice mají převážně matně zelené opeření s bledě zelenou spodinou, matně zelenými křídly a hřbetem a modročernými konci křídel.
Charakteristický červený zadeček se vyskytuje pouze u samců.

 

Hnízdění papouška zpěvného

 

Hnízdění papouška zpěvného

 

Papoušek zpěvný hnízdí v Austrálii obvykle od srpna do ledna. V sušších vnitrozemských oblastech však může hnízdit kdykoli během roku v závislosti na srážkách.

Průměrná snůška se skládá ze 4 až 7 vajec, která jsou inkubována 17 až 20 dní.

Chov papoušků se zpěvem

 

Chov papoušků se zpěvem

 

Vhodná strava pro papouška zpěvného se skládá ze směsi kanárských semínek, prosa a malého množství slunečnicových semínek. Chov papoušků zpěvných. Mnoho lidí používá směs pro papoušky a přidává do ní slunečnicová semínka. Zdá se, že jim chutná i drůbeží směs.

Pokud používáte směs pro kakadu, snažte se ji koupit bez plnidel, jako je kukuřice nebo krmivo pro psy, protože většina ptáků v klecích je stejně nejí. Pro zlepšení kondice našich ptáků potíráme směs semen olejem z pšeničných klíčků (1/2 čajové lžičky na libru semen). Pomáhá zabránit vázání vajec a dodává vitamíny. Vždy by měla být k dispozici sladká voda, sépiová kost, ústřice a písek. Poskytujeme také další doplňky v malých nádobkách na pamlsky, například chovatelský přípravek Petamine (v období rozmnožování) a Feather Up (v období líhnutí). Pravidelně lze nabízet salát, špenát, cizrnu, hrách, zelené fazolky, kukuřici, proso ve spreji, vaječné krmivo, namočená semena, jablka, vrcholky brokolice a mrkev. Než ptáci začnou jíst ovoce a zeleninu, nezapomeňte je umýt!

 

Obecná péče

 

Obecná péče

 

Tito papoušci jsou poměrně nenároční na údržbu, ale pro udržení peří v dobrém stavu jim denně dopřejte vodu na koupání!

 

Papoušek zpěvný s jiným druhem papouška

 

Papoušek zpěvný s jiným druhem papouška

 

Takže je to jasné. Papoušci zpěvní mohou být agresivní a je lepší je chovat jednotlivě nebo v párech.

 

Velikost klece pro papouška zpěvného

 

Velikost klece pro papouška zpěvného

 

Takže velikost klece pro papoušky zpěváky. Mohou být umístěny v chovných klecích nebo voliérách. Papoušci zpěvní snášejí nízké teploty, pokud se na ně po určitou dobu přirozeně aklimatizují, ale pokud jsou náhle přeneseni do vyšších teplot a umístěni do chladného prostředí, mohou onemocnět. Doporučuji minimální prostor klece 32 cm na délku x 20 cm na výšku x 20 cm na šířku. Rozměry budky pro zpěvné papoušky by měly být podobné jako u ostatních papoušků stejné velikosti.

Spev

 

Spev

 

Oproti většině papoušků mají papoušci příjemné zpěvavé volání, které by se dalo považovat téměř za píseň. Je mnohem jemnější než u cherubínů a může být velmi melodický a téměř jako zvonivý zvuk.

 

Rozměry krabice pro papouška zpěvného

 

Rozměry krabice pro papouška zpěvného

Podle našich zkušeností se zpěvní papoušci snadno chovají a jsou vhodnými začátečníky pro lidi, kteří s chovem papoušků teprve začínají. Rozměry boxu pro zpěvné papoušky. Zdá se, že dávají přednost svislým hnízdním budkám. Naše červené bříško dodáváme v krabičkách o rozměrech 20 x 12 x 12 cm, které mají konkávní dno s trochou osikových hoblin, aby se vejce neválela po celém povrchu.

 

k vhodnému materiálu hnízdní budky: na dno hnízdní budky přidejte asi 2 cm vhodné podestýlky, která pomůže stabilizovat vejce a absorbovat trus mláďat. Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů

 

Vhodným materiálem pro hnízdění je například rozložený netoxický pilinový prach, kukuřičné klasy, drcené noviny, čistá sláma/suchá tráva nebo dřevěné hobliny (např. osikové hobliny nebo dřevěné štěpky). Čím větší štěpky, tím lépe, aby je rodiče nekrmili mláďatům nebo aby je mláďata náhodou nespolkla.

 

Upozorňujeme, že některé dřevěné hobliny – například borovice, cedr a sekvoje – uvolňují aromatické uhlovodíky (fenoly) a kyseliny, které jsou toxické a mohou způsobit dermatitidu, alergické příznaky a podráždění trávicího traktu. Neměly by se používat v klecích, voliérách ani hnízdních budkách. Jak naučit papouška mluvit 10 nejlepších tipů

 

Papoušek zpěvný Rubino

 

Papoušek zpěvný Rubino

Když je samec v hnízdní kondici, lze ho pozorovat, jak přechází z jedné strany hnízda na druhou a volá samici. Papoušek zpěvný Rubino. Pak se vztyčí do plné výšky, předkloní se, roztáhne ocas a zavrtí hlavou. Samec krmící samici je neklamným znamením, že se brzy objeví vajíčka. Po páření snáší samice 4 až 6 vajíček. Většinu inkubace obvykle provádí ona, zatímco samec hlídá hnízdo. Samec samici pustí, aby se napila a najedla, nebo ji sám nakrmí. Někteří samci někdy inkubují se samicí. Vejce se líhnou po 20-25 dnech inkubace a mláďata jsou pokryta měkkým bílým peřím. Níže je fotografie mláděte. Alexander the Great Papoušek: Charakteristika druhu a péče

 

Chov papoušků zpěvných

 

Chov papoušků zpěvných

 

Papoušci zpěvní mohou hnízdit po celý rok, pokud je jim to umožněno, proto jim dopřejte dostatek odpočinku, zejména v teplejších a chladnějších měsících. Chov papoušků zpěvných. Chovala bych pouze ty, kterým je 1-5 let. Mláďata je možné vyndat z hnízda ve věku 3 týdnů a krmit je ručně. Nevidím důvod, proč by měly být staženy dříve než ve 3 týdnech, pokud se o ně rodiče řádně starají. Pokud nejsou mláďata z hnízda vyvedena, vylétají v 5 týdnech a samostatně se odstavují v 7-8 týdnech. 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button