Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
PtáciPTÁCI A PAPOUŠCI

Chov a péče o Pyrura

Pyrura. Pokud se zajímáte o chov papoušků, možná byste měli zvážit chov pyrrhinů. Pyrury jsou středně velcí papoušci pocházející z Jižní Ameriky. Tito papoušci se vyskytují jak v deštných pralesích, tak v zalesněných horských oblastech. Rádi se zdržují v korunách stromů poblíž vody a žijí v malých skupinách.

Pyrura

 

Pyrura

 

 

Mezi druhy Pyrrhura patří Pyrrhura molinae (Pyrrhura molinae), která je mezi chovateli velmi oblíbená. Tento druh je nenáročný na prostor, krmení a teplotu, což mu spolu s jeho plodností zajistilo trvalou a rostoucí oblibu u evropských chovatelů. Teplota v zařízení by se měla pohybovat kolem 13-15 °C v zimě a kolem 18-22 °C v létě při vlhkosti vzduchu kolem 70-85 %.

Pokud se rozhodnete chovat pyrury, je důležité vědět, že tito papoušci potřebují kvalitní a vyváženou stravu, která zahrnuje ovoce, zeleninu, semena a vejce. Kromě toho je důležité poskytnout jim dostatek prostoru a vhodné prostředí, aby se cítili pohodlně a bezpečně. Při správné péči a správném přístupu můžete mít pyrury jako skvělé společníky a vypěstovat si s nimi silné pouto.

Charakteristika Pyruria

 

Charakteristika Pyruria

 

 

Pyrura je menší až středně velký papoušek, který má převážně zelené peří s hnědočervenými skvrnami a charakteristickým lemováním peří na hrudi, krku a hrudi. Papoušek je dlouhý až 30 cm včetně ocasu a váží až 120 g. Ocas je poměrně dlouhý, rozpětí křídel dosahuje až 30 cm.

Velikost a výskyt Pyrura

Pyrury pocházejí z Jižní Ameriky a vyskytují se v různých prostředích, jako jsou deštné pralesy, savany a horské oblasti. Existuje několik druhů pyrurií, které se liší velikostí a barvou peří.

Pohlavní dimorfismus

Pohlavní dimorfismus není u pyrrhinů příliš výrazný, ale samice mají větší hlavu a menší tělo než samci. Kromě toho mohou mít některé druhy pyrurií také odlišné zbarvení peří u samců a samic.

Pyrury mutace

 

Pyrury mutace

 

Pyrrhovy mutace jsou obvykle výsledkem genetických změn a mohou způsobit změnu barvy peří. Mezi mutace pyrura patří například hypoxantha, pyrura modrovousá a další.

Celkově lze říci, že pyrrhiny jsou nenáročné na chov a péči, což z nich činí oblíbené domácí mazlíčky. Pokud máte zájem o chov pyrrhů, měli byste se nejprve poradit s odborníkem na chov exotických zvířat.

Péče o Pyruru

 

Péče o Pyruru

 

 

Při správné péči může být chov pyrrhů velmi zajímavý a příjemný. V této části se dozvíte, jak správně chovat pyrrhiny v klecích a voliérách a jaké krmivo je pro ně vhodné. Amazonka bělolící – Chov a péče

Chov v klecích a voliérách

Pyrrhiny se obvykle chovají v klecích nebo voliérách, které musí být dostatečně velké, aby poskytovaly dostatek prostoru pro pohyb. Při výběru klece nebo voliéry dbejte na to, aby byla vyrobena z kvalitních materiálů, jako je hliník nebo dřevo. Klece by měly být vybaveny miskami na vodu a krmivo, hnízdy pro chov a hračkami pro zábavu. Šampon na vlasy

Pyrury jsou velmi aktivní a rády létají, takže by měly mít dostatek prostoru k létání. V kleci by měly být mříže, na kterých by pyrrhiny mohly sedět, a hračky, které by je zabavily. Ve voliéře by měly být různé rostliny a další živočichové, aby si pyrrhiny mohly užívat svého přirozeného způsobu života.

Krmiva a potraviny Pyrura

 

Krmiva a potraviny Pyrura

 

Pyršuři se obvykle živí ovocem, zeleninou a semeny. Jejich strava by měla obsahovat dostatek ovoce, jako jsou jablka a banány, a zeleniny, jako je mrkev a celer. Semena by měla být čerstvá a kvalitní. Pyruky také potřebují pravidelný přístup k vodě a zdrojům vápníku, jako je například štěrk. Papoušek Baraband: Chov a cena

Při chovu pyrrhinů je třeba dbát na to, aby rodiče byli dostatečně staří a zdraví. Pyrrhiny jsou schopné snést 3-5 vajec v každé snůšce. Mláďata se od dospělých pyrů liší pouze velikostí a barvou peněz. Mláďata by měla být krmena stejnou potravou jako dospělé pyrrhiny a měla by být chráněna před chladem a nadměrným teplem.

Pyrury jsou velmi přátelští a důvěřiví papoušci, kteří jsou vhodní k domestikaci. Jejich povaha je klidná a nebojácná, což z nich dělá vynikající společníky. Dopřejte jim dostatek péče a budou vám věrnými přáteli.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button