PtáciPTÁCI A PAPOUŠCI

Chov holubů 30 plemen holubů z celého světa

Chov holubů 30 plemen holubů z celého světa. Ustupte, módní slepice, je čas, aby zazářili holubi! Holubi, které vídáme ve městech, jsou jen špičkou opeřeného ledovce – existuje mnoho krásných a neobvyklých druhů holubů, o kterých mnozí z nás nikdy neslyšeli.

 

Chov holubů 30 plemen holubů z celého světa

 

Abyste věděli, co máme na mysli, shromáždil pro vás server Bored Panda fotografie těch nejvzácnějších a nejmódnějších holubů. Posuňte se dolů, hlasujte pro své favority a dejte nám vědět, který módní holub se vám líbil nejvíc a proč. Víme také, jak moc milujete ostatní zvířata, milé Pandy. Zatímco si budete užívat tento úžasný (nebo spíše chladný) seznam, podívejte se na naše další příspěvky o úžasných neobvyklých zvířatech zde, zde a zde.

 

Holubi jsou vysloveně zajímaví, když se o nich začnete dozvídat více. Někteří vědci například tvrdí, že holub městský (známý také jako holub skalní) byl možná prvním ptákem, kterého člověk ochočil. Objevují se jako figurky, na mozaikách a mincích ze starověké Mezopotámie nejméně od roku 4500 př. n. l. l. Bored Panda se obrátila na Královskou holubářskou asociaci, aby se o těchto ptácích dozvěděla více. Přejděte dolů a přečtěte si náš rozhovor s nimi.

1. Holub růžovokrký zelený

 

Pink-necked green pigeon (Holub růžovokrký zelený)

Holub růžovokrký je druh ptáka z čeledi holubovitých (Columbidae). Je to běžný druh jihovýchodní Asie, který se vyskytuje od Myanmaru a Vietnamu na jih až po hlavní ostrovy Indonésie a Filipín.

2. Chřástal polní

 

Mlok velký

Chřástal polní je holubovitý pták. Druh popsal švédský přírodovědec Carl Linné r. 1758 ve svém díle Systema naturae. Původně byl zařazen do rodu Columba, nyní je zařazen do rodu Caloenas.

Plemeno holuba 3. Trnová koruna

 

Plemeno holuba 3. Holub vějířový

Holub vějířovec, nesprávně nazývaný holub vějířovec, je pták z čeledi holubovitých. Dorůstá velikosti 58-73 cm. Je to jeden z nejkrásnějších ptáků své čeledi; má dva příbuzné: vránu modrokřídlou a vránu červenokřídlou.

Plemeno holuba 4. Kudrnatý (Frillback)

 

Plemeno holuba 4. Kudrnatý (Frillback)

Kudrnáč je plemeno poštovních holubů, které se vyznačuje bohatě zkadeřenými pery na křídlech. Je to středně velký holub s tvarem těla připomínajícím zvětšeného holuba skalního, obvykle bez chocholky a s nohama pokrytýma krátkými kohoutky. Horský papoušek charakteristiky, chov a cena

 

5. Holub bronzový

 

Holub bronzový

Bronzoví holubi jsou skupinou holubů původem z Austrálie, kteří mají charakteristické duhové skvrny na křídlech, které za matného světla vypadají bronzově nebo zelenohnědě, ale při pohybu na slunci se rozzáří mnoha jasnými barvami. Nosnice ve vysokých nadmořských výškách

6. Modrá trnová koruna

 

Modrý holub korunový

Modrá koruna, známá také jako modrá koruna nebo šedá koruna, je jedním z největších holubů na světě. Dosahuje délky přes 70 cm a váží více než dva kilogramy. Obývá lesy na západě Nové Guineje. Pohybuje se hlavně po zemi, kde se živí ovocem a drobnými bezobratlými. Chov a péče o holuby: kompletní průvodce

7. Paruka

 

Holubí paruka

Parukářka , známá také jako anglický holub jakobín, je jedním z nejstarších plemen domácích holubů, které se vyznačuje mimořádně propracovaným opeřením na hlavě a krku. Papoušek senegalský Cena, charakteristika a chov

8. Indický páv

 

Plemeno holubů Indický holub paví

Páv indický je plemeno holuba chované v Indii. Je předkem jiných plemen pávů, například anglického nebo maďarského. Je také větší než ostatní pávi, má vodorovný postoj a krk směřuje přímo vzhůru. Není na nohou.

9. Fig Tree Coronet

 

Holub fíkový Coron

Africký holub zelený je druh ptáka z čeledi holubovitých (Columbidae) a jeden z pěti druhů zelených holubů žijících v afrických oblastech. Tento druh má v subsaharské Africe široký areál s přibližně 17 uznanými rasami. Papoušek královský charakteristiky, chov a cena

10. holub křepelka

 

Holub křepelka

Holub Spinifex, známý také jako holub hřivnáč nebo holub gannaway, je jedním ze čtyř endemických australských druhů ptáků rodu Geophaps. Vyskytuje se v širší skupině známé jako holub bronzový.

11. Dvoubarevná mnohonožka

 

Plodný dvoubarevný holub

Holub císařský je poměrně velký, skvrnitý druh holuba. Vyskytuje se v lesích, lesnatých oblastech, mangrovových porostech, na plantážích a v křovinatých porostech v jihovýchodní Asii, od Myanmaru a Thajska přes Indonésii až na východ k Filipínám a na poloostrově Ptačí hlava na Nové Guineji. Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů.

Plemeno holuba 12. Ledový holub

 

Plemeno holuba 12. Ledový holub

Zimolez královský je druh poštovního holuba, který má originální zbarvení opeření. Z evropských plemen holubů se ledové zbarvení vyskytuje pouze u damašských a českých šedohlavých holubů, ale u holuba královského je zdokonaleno a zvýrazněno bohatým prachem v peří.

Plemeno holuba 13. Lahore

 

Plemeno holubů Plemeno holubů 13. Lahore

Lahore je plemeno poštovních holubů velkého vzrůstu s výraznou kresbou peří a opeřenýma nohama. Je to robustní, mohutný holub s dopředu klenutou hrudí, delšími křídly a ocasem, z lýtek mu vyrůstají dlouhá supí pera a laloky má pokryté krátkými a plnými strupy.

14. Směs kapucínů a jakubů

 

Kapucínský jakobín Mix

15. Galatz Roller

 

  Galatz Roller

Galatz Roller nebo Galați Roller je domestikované plemeno holuba pocházející z rumunské župy Galați. Protože tito holubi létají vzdušnou akrobacii, stali se velmi oblíbenými mezi holubáři v zemi svého původu i ve zbytku Evropy, zejména v Německu, Nizozemsku a Belgii.

16. Heel (Archandělský holub)

 

Plemeno holubů Heel (Archangelský holub)

Poštovní holub, známý také jako holub domácí , je plemeno poštovních holubů, které patří k nejstarším a nejpestřeji zbarveným holubům. Plemeno pochází z Dalmácie a do dnešní podoby bylo vyšlechtěno především v Německu. Je rozšířená po celém světě. Holubi se tvarem těla podobají holubům skalním.

17. Anglický bublinkovač

 

Anglická žvýkačka

Anglický holub hřivnáč je plemeno holuba ze skupiny barevných holubů, z podskupiny buff. Bubeníci se vyznačují zejména hlasem, který žvatlá. Vznikl úpravou vrkání holubů do delšího zvuku, který připomíná zurčení potoka, zvonění zvonků nebo bubnování.

18. Indián (holub barbar)

 

Indický (holub barbar)

Indický holub je plemeno ušlechtilých holubů vyšlechtěné během mnoha let selektivního chovu. Ostroretky a další druhy domestikovaných holubů jsou potomky holuba skalního. Shakespeare na toto plemeno narážel. Byl také zmíněn na ilustraci v knize Charlese Darwina Variation of Animals and Plants under Domestication.

Plemeno holuba 19. Brno hrvoliak

 

Plemeno holuba 19. Brněnský hrvoliak

Brněnský holub hobby je plemeno holuba domácího chovaného pro okrasný chov a výstavy. Jedná se o nejznámější a nejrozšířenější plemeno holuba vysokonohého, které se chová po celém světě. Je to nejmenší plemeno volů s vysokou nohou, s celkovou délkou těla přibližně 37 cm.

20. Holub páví

 

Plemeno holubů Holub páví

Páv je plemeno holuba domácího, které patří mezi tzv. Strukturální holubi, plemena vyšlechtěná ke zvýraznění opeřených ornamentů. V případě páva je to jeho ocas. Skládá se z velkého množství oddenkových pirohů, které jsou rozloženy do plného a plochého vějíře. Jedná se o čistě okrasné plemeno.

Plemeno holuba 21. Poštovní holub

 

Plemeno holuba 21. Holub pasažér

Pravý holub domácí je druh holuba domácího, který pochází z divoké holubice skalní, která byla selektivně vyšlechtěna pro svou schopnost najít cestu domů na extrémně dlouhé vzdálenosti. Hrdlička skalní má vrozenou naváděcí schopnost, což znamená, že se obvykle vrací na své hnízdo pomocí magnetorecepce.

22. Staroholandský kapucín

 

Starý holandský kapucín

Staroholandský kapucín, známý také jako kapucín, je plemeno poštovních holubů s nápadně vyvinutým opeřením na hlavě a krku, které tvoří tzv. paruku. Holub staroholandský kapucín je vývojový typ, méně dokonalý předek. Plemeno chladnokrevných koní.

23. Holub na přilbě

 

Plemeno holubů Přilbový holub holubice

Helma je plemeno ušlechtilých holubů, které bylo vyšlechtěno během mnoha let selektivního chovu. Helmy, stejně jako ostatní druhy domestikovaných holubů, jsou potomky holuba skalního. Plemeno má středně velký obličej, krátký obličej, rovnou hlavu a huňaté variety.

24. Anglické kraťasy

 

Anglický holub krátkosrstý

Anglický holub krátkosrstý, anglicky short-faced tumbler, německy English short-haired pigeon, je okrasné plemeno holuba domácího. Je to menší holub s kulatou hlavou a krátkým zobákem, který má pod ocasem křídla. V seznamu plemen EE patří mezi holuby pod číslem 0832. 10 nejoblíbenějších plemen ovcí chovaných na maso a vlnu

Plemeno holuba 25. Modenka

 

Modenka, také modenská slepice, podle německého vzorníku německá modenská slepice je nejmenší plemeno slepice. I mezi ostatními plemeny holubů patří k těm menším, neváží více než 400 g. Modenka má zaoblené tělo s širokým a klenutým hrudníkem, hřbet je široký, krátký a mírně klenutý a ocas je nesen pod úhlem 45°.

26. Orientální racek

 

  Plemeno holubů Oriental Seagull pigeon

Racek orientální je plemeno poštovního holuba. Patří do skupiny racků, malých okrasných holubů s opeřenými prsy, a je nejznámějším a nejrozšířenějším plemenem v České republice. Plemeno ovcí na maso.

Plemeno holuba 27. Kotrmeliaky

 

Plemeno holuba 27. Holubi

Poštovní holubi jsou skupinou domácích plemen holubů. Původně byl chován pro vytrvalostní nebo akrobatický let v hejnech. Obecně se jedná o holuby menšího vzrůstu s různými formami.

28. Anglický poštovní holub

 

Anglický poštovní holub

Carrier je plemeno holuba domácího. Chován jako poštovní holub. Karier je jedním z nejstarších druhů bradavičnatých hub vůbec. Je známá od roku 1735.

29. Voorburg volající

 

Voorburg volající

Voorburger, známý také jako Voorburger shield pigeon nebo shield pigeon. Okrasné plemeno poštovních holubů. Je to středně velký, štíhlý holub se vzpřímeným, ladným tělem, velkým zakulaceným ocasem a dlouhýma nohama bez peří.

Plemeno holuba 30. Norimberská bageta

 

Plemeno holuba 30. Norimberská bageta

Norimberský bagdet je plemeno poštovního holuba, které se vyznačuje velmi dlouhým, silným a dolů zahnutým zobákem. Chová se zřídka. Je velmi náročný na chov. Je to jedno z nejcennějších a nejzajímavějších plemen holubů vůbec.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button