Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
PtáciPTÁCI A PAPOUŠCI

Bílá Korela – Chov a péče

Bílá Corella. Pokud hledáte zajímavého společníka, může pro vás být bílá Corella tou správnou volbou. Tento papoušek je neuvěřitelně inteligentní a mrštný, což z něj činí oblíbeného domácího mazlíčka. Než se však rozhodnete pro korálovku bílou, je důležité znát základy chovu a péče o tento druh ptáků.

 

Corella bílá

 

Corella bílá

 

 

Korálovka bílá je poměrně malý papoušek, který se vyskytuje v divokých oblastech Austrálie. V zajetí je však vynikajícím společníkem v domácnosti. Tento pták má bílé peří a žluté tváře, které mu dodávají charakteristický vzhled. Corelly jsou velmi společenské a mají rády pozornost, proto je důležité věnovat jim dostatek času a péče.

Corella White

 

Corella White

 

 

Pokud hledáte zvířecího společníka, který bude veselý a nenáročný na péči, bílá Corella může být tou správnou volbou. Tento exotický pták pochází z Austrálie a je známý svou přátelskou povahou a zvědavostí.

Korela bělolící má peří bílé nebo albinotické, černé oči a oranžový zobák. Existují také různé mutace, například leucitická nebo albínská, které mohou mít odlišné zbarvení peří.

Ve volné přírodě se koráli živí semeny, ovocem a zeleninou, proto je důležité zajistit jim doma správnou stravu. Můžete je krmit komerčním krmivem pro papoušky nebo si připravit vlastní směsi semen a ovoce.

Corella bílá se snadno chová a může se stát příjemným rodinným společníkem. Důležité je poskytnout mu dostatečný prostor v kleci nebo voliéře, která by měla být dostatečně velká a vybavená hračkami a místy ke šplhání.

Pokud hledáte veselého a nenáročného domácího mazlíčka, bílá Corella pro vás může být tou správnou volbou. Při správné péči a stravě může být vaším věrným společníkem po mnoho let. Druhy papoušků: seznam a popis různých druhů papoušků

Chov a péče

 

Chov a péče

 

 

Pokud se rozhodnete chovat korelu bílou, musíte se o ni starat a zajistit jí vhodné podmínky pro přežití. Níže se dozvíte, jaké jsou základní požadavky na chov a péči o Corellu bílou.

Bílá klec a voliéra Korela

Korálovka bílá je společenský pták, který potřebuje dostatek prostoru k pohybu a létání. Pokud zvolíte klec, musí být dostatečně velká a umístěná na vhodném místě, kde bude mít korela přístup ke světlu a vzduchu. Ideální je umístit klec do místnosti, kterou často navštěvujete, aby si korálovka zvykla na vaši přítomnost.

Voliéra je pro korálovku bílou vhodnější, protože poskytuje mnohem více prostoru pro pohyb a let. Pokud se rozhodnete použít voliéru, musí být dostatečně velká a umístěná na vhodném místě, kde bude mít korela přístup ke světlu a vzduchu. V ideálním případě by venkovní voliéra měla korálovce poskytnout přirozené prostředí a možnost létat na svobodě.

V kleci nebo voliéře by měla být také bouda nebo úkryt, kde se korálovka může schovat a odpočívat.

Krmení a výživa

Korálovka bílá je nenáročný pták, který potřebuje dostatečné krmení a dostatek vody. V jejím jídelníčku by měla být semena, ovoce a zelenina. Většinu krmiva by měla tvořit semena, která by měla být kvalitní a čerstvá. Nejoblíbenějšími semeny jsou proso a oves.

Ovoce a zelenina by měly tvořit přibližně 20 % celkové stravy. Můžete použít různé druhy ovoce a zeleniny, například jablka, hrušky, mrkev, papriky a další. Je důležité, aby měl korál k dispozici také čistou vodu.

Zdraví a hnízdění

Korálovka bílá je zdravý a odolný pták, který potřebuje pravidelné veterinární prohlídky a pečlivé sledování zdravotního stavu. Pokud si všimnete jakýchkoli změn v chování nebo zdravotním stavu, měli byste okamžitě navštívit veterináře.

Pokud plánujete chov korely bílé, musíte se připravit na hnízdění a krmení mláďat. Korálovka bílá snáší vajíčka do hnízdní budky, kterou si můžete koupit nebo vyrobit sami. Štěňata jsou krmena různými druhy krmiva, které byste měli mít vždy k dispozici.

Vzdělávání a odborná příprava

Korálovka bílá je inteligentní a společenský pták, který se rychle přizpůsobuje novému prostředí a lidem. Pokud se rozhodnete pro chov bílé Corelly

Pohlaví a mutace

 

Pohlaví a mutace

 

 

Sex Korel

Rozlišit pohlaví koal je velmi obtížné. Pohlavní dvojtvárnost není vyvinuta, a tak je rozlišování pohlaví u korálovek problémem nejen pro začátečníky, ale i pro zkušenější chovatele. Na rozdíl od jiných druhů papoušků, například andulek, kormoránům pohled na zoborožce nepomáhá. Jedním ze způsobů, jak určit pohlaví, je studovat chování koalů: kohouti při námluvách a slepice při kokrhání zpívají o něco melodičtěji než kohouti. Přesnějším znakem jsou spodní okrajová skvrnitá ocasní pera, která jsou u samců po vypelichání nahrazena tmavě šedými až černými, beze skvrn.

Barevné mutace Korela bílá

Korálovka bělohřbetá má různé barevné mutace, které se liší zbarvením peří. Mezi nejznámější patří pastelová, skořicová, isabela, perleťová, vločková a třásňová. Mutace se dědí a přenášejí na potomky. Mutace se týkají barvy a vzoru peří a jsou dány geneticky. Mutace tedy mohou být dominantní nebo recesivní. Dominantní mutace se přenášejí, i když je nositelem mutace pouze jeden z rodičů. Recesivní mutace se přenášejí pouze tehdy, pokud jsou oba rodiče nositeli mutace.

Corella bílá má také bělavé zbarvení, které je považováno za původní. Černé peří u koalů je výsledkem melaninu a vyskytuje se v některých mutacích. Peří korely může být také zbarveno do několika barev. Barevné mutace jsou výsledkem selekce a šlechtění korely, která se snaží o nové barevné variace.

Zvuky a chování Korely bílé

 

Zvuky a chování Korely bílé

 

 

Zvuky Korel

Corelly jsou známé svými melodiemi a zvuky, které se umí naučit a napodobit. Jejich hlasové projevy jsou rozmanité a zahrnují výkřiky, pískání a melodie. Většina koal bývá hlučná, proto je důležité poskytnout jim dostatek podnětů a zábavy, aby se nenudily a nekřičely. Pokud máte více sborů, mohou se naučit zpívat a harmonizovat společně.

Chování Korela

Corelly jsou dlouhověcí ptáci, kteří rádi létají a potřebují k tomu dostatek prostoru. Pokud je chováte ve vnitřním prostředí, ujistěte se, že mají dostatek prostoru k létání a pohybu. Poskytněte jim vhodné hračky, zebřičky a další předměty k lezení a uchopení. Corelly jsou společenští ptáci a rádi se drží v párech nebo skupinách, proto jim poskytněte společnost jiných ptáků.

Korálovka chocholatá a korálovka bílá jsou oblíbenými domácími mazlíčky, kteří si získají srdce svých majitelů. Je však důležité věnovat jim dostatečnou péči a zajistit jim vhodné životní podmínky. Pokud se o ně budete dobře starat, budou vám věrnými a zábavnými společníky po mnoho let.

Soužití s jinými ptáky

 

Soužití s jinými ptáky

 

 

Korálovka bělohrdlá je společenský pták, který dobře vychází s ostatními menšími ptáky, jako jsou cherubíni, roselly, neofyty, kakariki a podobně. Při správném soužití se korela může stát skvělým společníkem ostatních ptáků v kleci nebo voliéře.

Při soužití s jinými ptáky je důležité zajistit, aby každý měl dostatek prostoru a zdrojů. V kleci nebo voliéře by měl být dostatek prostoru, aby se ptáci mohli pohybovat a létat. Měli byste se ujistit, že každý pták má své vlastní hnízdo nebo koutek, kde se může schovat a odpočívat.

Pokud chováte korálovky a další ptáky společně, měli byste jim také zajistit dostatek potravy a vody. Do klece by mělo být umístěno dostatečné množství krmné směsi, ovoce a zeleniny, aby ptáci mohli přijímat potravu podle svých potřeb.

Soužití samců a samic koalů může být náročnější, protože samci mohou být v období páření vůči samicím agresivní. Pokud se rozhodnete chovat samce a samici korálovky společně, měli byste se ujistit, že mají dostatek prostoru a zdrojů, aby nedocházelo ke konfliktům. Šampon na hnojení vlasů

Měli byste také dbát na to, aby se ptáci při soužití s jinými ptáky navzájem neohrožovali a neubližovali si. Měli byste si všímat jejich chování a jakýchkoli známek konfliktu nebo agrese.

Obecně platí, že kormoráni s ostatními ptáky vycházejí dobře, pokud jsou jim poskytnuty odpovídající podmínky a péče. Pokud se rozhodnete chovat korelu s jinými ptáky, měli byste si všímat jejich chování a jakýchkoli známek konfliktu nebo agrese, abyste mohli rychle reagovat a zabránit zranění nebo konfliktu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button