PtáciPTÁCI A PAPOUŠCI

8 nejlepších ptáků a papoušků do bytu

 

Některé druhy ptáků bývají poměrně hlučné. Co může být hudbou pro uši majitele, nemusí být příjemné pro sousedy. Pokud tedy žijete v blízkosti sousedů , vyberte si klidnější druh ptáka, který se cítí dobře v menším prostoru. Zde je osm druhů ptáků vhodných do bytu .

To, že je pták tichý, neznamená, že se o něj nemusíte starat. Stále potřebuje jídlo, vodu a pozornost.

 

1. Andulka

 

Andulka

 

Naším prvním doporučením jsou cherubíni . Jsou to malí ptáci, kteří mají tendenci štěbetat celý den, ale obvykle nejsou tak hlasití, aby rušili sousedy. Přestože jsou aktivní, nevyžadují velké klece jako většina papoušků. Pro andulky se doporučuje širší klec, aby mohly skákat a létat. Papoušek Alexandr Veliký

2. Canary

 

Canary

Díky malé velikosti jsou kanárci ideálními ptáky do bytu , i když nejsou nadšeni z manipulace, budou krásně zpívat celý den. Jsou poměrně hlasití , ale jejich drobné hlasy zůstávají nepovšimnuty těmi, kteří nejsou v jejich blízkosti . navzdory své velikosti dokáží kanárci dělat pěkný nepořádek . Mají tendenci vysypávat misku s potravou . Chov a péče o kanáry

 

3. Pinka

 

Pinka

Stejně jako kanárci jsou i pěnkavy oblíbeným domácím mazlíčkem díky své malé velikosti. Přes den pěkně zpívají , ale jejich tiché hlasy nejsou tak hlasité jako u velkých papoušků. pinčové se dají chovat v malé skupině , ale lepší je mít co největší klec, protože je to jejich jediné možné místo k létání.

4. Korela

 

Korela

Ačkoli korely zabírají o něco více místa než některé menší druhy ptáků , jejich zpěv a cvrlikání jen zřídkakdy dosahuje intenzity, která by rušila sousedy. Corelly mají skvělou osobnost a jejich schopnost naučit se pískat je úžasná. Tito ptáci se snadno přizpůsobí většině životních situací a dobře vycházejí s ostatními ptáky.

5. Papoušek

 

Papoušek

 

Drobní papoušci nemají tendenci skřehotat jako mnoho jiných papoušků . Jejich tiché cvrlikání nestačí k tomu, aby rušilo sousedy . tito ptáci jsou aktivní a hraví , dokáží upoutat vaši pozornost na celý den , skáčou, houpou se, vymýšlejí . Přesto nepotřebují tak velký prostor .

Trezory do bytu 5 nejlepších trezorů do bytu

 

6. papoušek Pionus

 

Papoušek Pionus

Pokud byste chtěli většího ptáka, je tu druh Pionus , známý svou klidnou povahou. Tito papoušci jsou nenároční a mírní , nemají sklony ke kousání. Potřebují více prostoru , který bude vyhovovat jejich velikosti, a také prostor na hraní mimo klec.

 

7. Kobylka růžovobřichá

 

Kobylka růžovobřichá

Papoušci Bourkeovi , jsou tichí ptáci. Nejsou příliš aktivní, ale dávají přednost větší kleci, ve které mohou létat.Tito ptáci se často úzce sbližují se svými majiteli a dobře vycházejí s jinými klidnými druhy ptáků, například s chocholouši.

 

8. Papoušek senegalský

 

  Papoušek senegalský

 

Mnozí papoušci mohou být poměrně hluční a nároční, ale papoušci senegalští bývají klidní a tichí. Tito ptáci mají vazbu pouze na jednu osobu a daří se jim zejména tehdy, když jsou v každodenním kontaktu se svými majiteli. Vyžadují pouze středně velkou klec , ale měli byste se jim denně věnovat, pouštět je z klece, cvičit je a hrát si s nimi.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button