PtáciPTÁCI A PAPOUŠCI

Papoušek Ara – Cena, charakteristiky a péče

Papoušek Ara. Velké Ari a jejich zářivé barvy je těžké přehlédnout. Tito papoušci mohou dělat hluk, kdykoli se jim zachce, a jejich šaškování jistě přitáhne pozornost. Přestože velký zobák může nahánět strach, dobře socializovaný papoušek ara může být přátelský a láskyplný.

 

Papoušek Ara

 

Papoušek Ara

 

  • Barvy papoušků Macaw: modrá, zelená, červená
  • Velikost velký papoušek
  • Očekávaná délka života 30 a více let
  • SOUNDS Hlasitý papoušek
  • INTERAKCE Velmi společenský

Ari jsou známí jako obři papouščího světa. Makak hyacintový je nejdelší papoušek, jehož délka od hlavy k ocasu dosahuje téměř 40 cm. Ari mají dlouhá ocasní pera i velký zobák. Mezi adaptace ari patří velké, zakřivené a silné zobáky určené k rozlouskávání tvrdých ořechů a semen. Tito papoušci mají dlouhé, elegantní tělo a pestré zbarvení opeření, od hyacintově modré u papouška Ari hyacint až po šarlatově červenou u papouška Ari arlacana. Některé druhy Ar mají na obličeji lysiny. Jak naučit papouška mluvit 10 nejlepších tipů

 

Papoušek Ara Charakteristika

 

Papoušek Ara Charakteristika

 

Papoušci ari se neformálně dělí na dvě skupiny: velké ari a mini ari. Mezi velké Ari patří papoušci rodů Ara, Anodorhynchus a Cyanopsitta. Do této skupiny „modrých Ar“ patří hyacinty Ari a kriticky také Arami Leary a AramiSpix. Mini Ari jsou mnohem menší a patří mezi ně papoušci z rodů Diopsittaca, Orthopsittaca a Primolius. Papoušek zpěvný

 

Ačkoli existuje 18 druhů arií, ne všechny jsou běžně přijímány lidmi. Následující druhy, uvedené podle obecného a vědeckého názvu, patří mezi běžně chované domácí druhy arií: Makak modrohrdlý (Ara ararauna), makak zelenavý (Ara chloropterus), makak Hahnův (Diopsittaca nobilis nobilis), makak hyacintový (Anodorhynchus hyacinthinus), makak šarlatový (Ara macao), makak vojenský (Ara militaris) a makak přísný (Ara severus). Některé z těchto druhů mají i jiná běžná jména. Například makak modrozlatý se někdy nazývá makak modrožlutý a makak vojenský se někdy nazývá makak kaštanový.

 

Původní oblast/přírodní prostředí

 

Přírodní prostředí původní oblasti

 

Papoušci ari pocházejí z jižní části Severní Ameriky (Mexiko) a ze Střední a Jižní Ameriky. Existují důkazy, že v Karibiku žily i původní druhy ara, které dnes již vymizely, například ara kubánský (Ara tricolor) a ara ze Saint Croix (Ara autochthones). Obývají deštné lesy i louky a travnaté lesní plochy. U papoušků ara a dalších druhů papoušků, kteří žijí v povodí Amazonky, například v Peru, bylo pozorováno, že se živí hliněnými lizy (hlínou na obnaženém břehu řeky), což je podle vědců způsob, jakým papoušci neutralizují toxiny obsažené v potravě, kterou konzumují ve volné přírodě.

 

Některé druhy makaků jsou ohrožené nebo ohrožené. V současnosti je nejvíce ohroženo devět druhů. Tři druhy makaků jsou kriticky ohrožené: Ara glaucous (Anodorhynchus glaucus), Ara glaucogularis (Ara glaucogularis) a makak Spixův (Cyanopsitta spixii). Ohroženy jsou tři druhy makaků: makak Learův (Anodorhynchus leari), makak zelený (Ara ambiguus) a makak červenolící (Ara rubrogenys). Alexander the Great Papoušek: Charakteristika druhu a péče

 

Péče a krmení papouška ara

 

Péče a krmení papouška ara

 

Papoušek ara potřebuje dostatečně vysokou klec, aby jeho ocasní pera nenarážela na dno klece, což by mohlo způsobit jejich ohnutí nebo zlomení. Celkově potřebuje ara mnohem větší klec a hrací stojan než jiné druhy papoušků, proto by měl potenciální majitel vzít v úvahu i prostor.

 

Přírodní prostředí

 

Ve svém přirozeném prostředí se papoušek ara živí místními semeny, plody, květy, listy, palmovými ořechy, fíky, nektarem a v některých oblastech i hlínou z obnažených říčních břehů. Potřeby některých druhů makaků se liší od potřeb ostatních papoušků, protože potřebují ve stravě více tuku. Strava volně žijících papoušků ara bývá bohatá na tuky, což je pro ptáka, který tráví den létáním po deštném pralese, sháněním potravy, hnízděním a výchovou mláďat, přijatelné. Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů

 

Sociální ari mají obvykle mnohem snazší život než jejich divocí kolegové, ale chybí jim schopnost hledat potravu, což je jejich přirozené chování.

Parrot Ara cena

 

Parrot Ara cena

Parrot Ara cena. Kolik stojí papoušek ara? Cena papouška se liší v závislosti na jeho druhu. Cena papoušků ara se může pohybovat od 800 eur a více. A není divu, protože papoušek ara je jedním z nejkrásnějších a nejinteligentnějších papoušků na světě.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button