PLOCHY PRO UŽITKOVÉ ÚPRAVYUžitečné rostliny

Apple Gala: Popis, historie a odrůdové vlastnosti

Jablko Gala je jednou z nejoblíbenějších odrůd jablek na světě. Tato sladká a šťavnatá odrůda byla vyšlechtěna na Novém Zélandu ve 30. letech 20. století. minulého století a postupně se stal populárním po celém světě. V tomto článku se budeme zabývat všemi aspekty jablek Gala, včetně jejich popisu, historie a vlastností.

 

Apple Gala

 

Apple Gala

 

Jablko Gala je jednou z nejoblíbenějších odrůd jablek na světě, vyšlechtěnou na Novém Zélandu ve 30. letech 20. století. let minulého století. Má sladkou chuť, vysoký obsah vitaminu C a vlákniny a nízký obsah kyselin, takže je ideální volbou pro každodenní stravu. Díky své historii, vlastnostem a využití jsou jablka Gala skvělou volbou pro každého, kdo hledá zdravou a chutnou alternativu k jiným druhům ovoce.

 

 

Popis

 

Popis

 

Jablko Gala je malé a kulaté jablko o průměru přibližně 6 cm. Má hladkou a lesklou kůži, která je většinou pokryta červenými a oranžovými pruhy na světle žlutém nebo světle hnědém podkladu. Dužina jablek Gala je bílá a šťavnatá, s jemnou a sladkou chutí.

 

Historie

 

Historie

 

Jablko Gala bylo vyšlechtěno na Novém Zélandu ve 30. letech 20. století. let minulého století. Jedná se o křížence odrůd Golden Delicious a Kidd’s Orange Red. Poprvé se na trhu objevil v 60. letech 20. století. let a rychle si získal oblibu ve Velké Británii, Evropě a USA. Dnes se pěstuje po celém světě, od Nového Zélandu po Kanadu a Čínu.

 

Charakteristika Apple Gala

 

Charakteristika Apple Gala

 

Jablko Gala je známé svou sladkou chutí a šťavnatostí. Patří k nejsladším odrůdám jablek a má nízký obsah kyselin, takže je ideálním ovocem pro přímou konzumaci. Má také vysoký obsah vitaminu C a vlákniny, takže je zdravou a chutnou volbou pro každodenní stravu. Brambory Sunita – chutná odrůda brambor

 

Gala jablka se nejlépe skladují v chladničce při teplotě kolem 4 stupňů Celsia. Při správném skladování vydrží čerstvé až několik měsíců. Je také oblíbená jako přísada do koláčů, salátů a šťáv. Jak si udržet zdravé vlasy

 

Souhrn

 

Souhrn

 

Jablko Gala je oblíbená odrůda jablek se sladkou chutí a jemnou slupkou. Byl vyšlechtěn na Novém Zélandu v roce 30. minulého století a rychle si získal oblibu po celém světě. Jeho historie sahá až ke křížení odrůd Golden Delicious a Kidd’s Orange Red. Gala jablko má vysoký obsah vitaminu C a vlákniny a nízký obsah kyselin, takže je ideální volbou pro každodenní stravu.

 

Gala jablka se nejlépe skladují v chladničce při teplotě kolem 4 stupňů Celsia. Při správném skladování vydrží čerstvé až několik měsíců. Je také oblíbená jako přísada do koláčů, salátů a šťáv. Díky sladké chuti a jemné slupce jsou jablka Gala ideálním ovocem pro přímou konzumaci.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button