TEAZdraví

Čaj na hubnutí – 5 nejlepších čajů

Čaj na hubnutí – 5 nejlepších čajů. Některé nápoje vám mohou pomoci zhubnout díky rostlinným sloučeninám zvaným katechiny, které mohou urychlit metabolismus. Zde jsou čaje, které mají podle odborníků největší potenciál.

 

Pokud pijete čaj, pravděpodobně už víte, že váš šálek je zdravý. Čaj má léčivé účinky a je druhým nejčastěji konzumovaným nápojem na světě.

Pití dvou až tří šálků denně je spojeno s nižším rizikem předčasného úmrtí, srdečních onemocnění, cukrovky 2. typ a mrtvice. Na druhou stranu důkazy o účincích čaje na hubnutí nebyly vždy jednoznačné.

Čaj na hubnutí

 

Čaj na hubnutí
Čaj na hubnutí

 

Pokud jsou vaše nápoje obvykle vysoce kalorické, jejich výměna za čaj může vést ke snížení hmotnosti. Například výměna slazené minerální vody s vysokým obsahem cukru za čaj s nulovým obsahem kalorií vám může snadno ušetřit několik set kalorií.

 

Čaj také hraje přímou roli při hubnutí. Čaje obsahují katechiny, které mohou podpořit metabolismus tím, že stimulují tělo k rychlejšímu odbourávání tuků a spalování více kalorií.

Podle předchozích výzkumů jsou katechiny typem rostlinné sloučeniny se silnými antioxidačními vlastnostmi. Čaj je obzvláště bohatý na čtyři katechiny: epikatechin (EC), epigalokatechin (EGC), epikatechin galát (ECG) a epigalokatechin galát (EGCG). Z těchto čtyř látek je EGCG nejrozšířenější a podle dřívějšího přehledu je považován za nejdůležitější látku, která přispívá k mnoha zdravotním účinkům čaje.

1. Zelený čaj

 

Zelený čaj

 

Většina rozhovorů o čaji a hubnutí obvykle začíná u zeleného čaje – a to z dobrého důvodu. Ze všech čajů má tato jemná, hořkosladká odrůda nejvíce výzkumů potvrzujících její potenciální přínos pro hubnutí.

 

Účinky zeleného čaje na spalování kalorií mohou být důsledkem kombinovaných účinků EGCG a kofeinu, které zřejmě působí synergicky.

 

2. Černý čaj

 

Černý čaj

 

Po sklizni se lístky černého čaje nechávají oxidovat, tj. nasáknout okolním vzduchem, po delší dobu než ostatní čaje. Tím se zintenzivňuje chuť a černý čaj se stává jedním z nejvýraznějších druhů na trhu. Čaj na hubnutí.

Dlouhodobá oxidace, běžně označovaná jako „fermentace“, také mění složení polyfenolů nebo rostlinných sloučenin v černém čaji. Přestože obsahuje EGCG více než méně zpracované druhy čaje, je lepším zdrojem teaflavinů. Tyto polyfenoly vznikají při oxidaci listů černého čaje a mohou mít příznivé účinky na hubnutí.Polyfenoly v černém čaji mohou působit na snížení příjmu kalorií a snížení vstřebávání tuků a sacharidů.

 

3. Čaj Oolong – Čaj na hubnutí

 

Čaj Oolong - Čaj na hubnutí

 

Tento částečně oxidovaný čaj je oblíbenou volbou s výraznější chutí než zelený čaj, ale je jemnější než černý čaj. Oolong obsahuje směs polyfenolů, kterými je proslulý zelený a černý čaj: katechiny (zelený čaj) a teaflaviny (černý čaj). Stejně jako ostatní čaje i oolong obsahuje kofein a může podporovat hubnutí.

 

Někteří vědci se domnívají, že účinky čaje oolong na spalování tuků mohou vést přímo ke snížení hmotnosti tím, že podporují metabolismus lipidů. Například bylo zjištěno, že pití čtyř šálků čaje oolong denně pomáhá dospělým s nadváhou nebo obezitou zhubnout. Přibližně 70 % osob s těžkou obezitou zhublo do konce šestitýdenního období více než 2,2 kg a 22 % zhublo více než 6 kg.

 

SOUVISEJÍCÍ:
10 nejlepších potravin na hubnutí

4. Bílý čaj

 

Bílý čaj

 

Čaj na hubnutí. Bílý čaj je ze všech čajů nejméně zpracovaný, což vysvětluje jeho lehkou a jemnou chuť. Díky minimálnímu zpracování si bílý čaj zachovává vysoké množství protizánětlivých antioxidantů a EGCG, který spaluje tuky, což z něj činí další potenciálně prospěšný nápoj na hubnutí.

Předpokládá se, že bílý čaj pomáhá urychlit odbourávání tukových buněk a blokuje tvorbu nových, takže může mít potenciální přínos při hubnutí. Zima.

 

5. Ibiškový čaj – čaj na hubnutí

 

  Ibiškový čaj - čaj na hubnutí

 

Tento ostrý, kořeněný čaj – získávaný z listů ibišku – obsahuje katechiny jako EGCG a prokazatelně pomáhá snižovat krevní tlak a hladinu cholesterolu.

 

Může vám také pomoci udržet si zdravější váhu. U dospělých s nadváhou nebo obezitou, kteří užívali ibiškový extrakt po dobu 12 týdnů, došlo ke snížení tělesné hmotnosti a množství tělesného tuku. Ibis

Neexistuje žádný zázračný elixír na hubnutí. Pití čaje může pomoci zlepšit hydrataci a zrychlit metabolismus, ale pro trvalou regulaci hmotnosti je třeba změnit stravu a životní styl.

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button