TEAZdraví

Čaj na ucpaný nos – 8 nejlepších čajů

Čaj na ucpaný nos -8 nejlepších čajů. Ucpané dutiny mohou být pekelné. Ať už jsou vaše problémy s dutinami způsobeny infekcí dutin, zánětem vedlejších nosních dutin, běžným nachlazením nebo alergií, může být tento stav vysilující a vyčerpávající. Naštěstí existují domácí prostředky a bylinné čaje, které můžete použít ke zmírnění přetížení a rychlému pocitu pohody. Až příště ucítíte, že se na vás blíží rýma, vyzkoušejte tyto užitečné tipy a nejlepší čaj na ucpaný nos a ciťte se opět zdravě.

 

Čaj na ucpaný nos – mátový čaj

 

Čaj na ucpaný nos - mátový čaj

Čaj z máty peprné má osvěžující, lechtavou chuť, která může pomoci jemně uvolnit ucpané dutiny. Tento čaj obsahuje účinnou látku známou jako mentol, která má protizánětlivé účinky, jež pomáhají snižovat otok cév v nose, které způsobují ucpávání. Laboratorní studie také ukazují, že listy máty peprné obsahují složky, které pomáhají bojovat proti bakteriím, které mohou způsobovat vaše onemocnění.

 

Zázvorový čaj

 

 

Zázvorový čaj

Čaj z kořene zázvoru je mírně kořeněný nápoj, který může pomoci snížit překrvení tím, že zmírňuje zánět a uvolňuje svaly v nosních cestách. Tento čaj je také běžně známý jako přírodní lék na nevolnost a žaludeční nevolnost. Výzkumy ukazují, že zázvor může pomoci zlepšit dýchání, zejména u lidí trpících astmatem, tím, že uvolňuje hladké svalstvo.

Další výzkumy ukazují, že zázvor je účinným prostředkem proti bolestem v krku a ucpaným nosním dutinám a může snížit závažnost a délku trvání nachlazení. Do šálku vroucí vody přidejte několik kousků zázvoru nakrájeného na tenké plátky. Pro dosažení nejlepších výsledků přidejte trochu jablečného octa nebo citronové šťávy a medu.

 

Heřmánkový čaj

 

Heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj sice přímo nezlepšuje krevní oběh, ale výzkumy ukazují, že tento květinový čaj může pomoci zlepšit náladu a posílit relaxaci – což je to, co potřebujete při boji s nachlazením nebo chřipkou. Výzkumy totiž ukazují, že heřmánek působí přímo na receptory GABA v nervovém systému, čímž přirozeně zvyšuje relaxaci a snižuje stres. Pití tohoto čaje během přetížení vám může poskytnout uklidňující a klidný pocit, takže se můžete soustředit na zotavení. Nejlepší ze všeho je, že tento čaj nabízí lahodnou chuť čerstvého zeleného jablka, která je vhodná pro většinu chuťových buněk.

 

Zelený čaj – Čaj na ucpaný nos

 

Zelený čaj - Čaj na ucpaný nos

V chřipkovém období může být vaším nejlepším přítelem zelený čaj. Tento čaj je plný antioxidantů, včetně katechinů, polyfenolů a flavonoidů, které mají celou řadu zdraví prospěšných účinků. Výzkumy ukazují, že pravidelná konzumace zeleného čaje pomáhá snižovat riziko vysokého krevního tlaku, posiluje mozkové funkce a urychluje hubnutí.

Související článek: Co je dobré na ucpaný nos – jak se zbavit ucpaného nosu

Tento čaj může také pomoci zmírnit příznaky ucpaného nosu tím, že snižuje zánět a otok, které způsobují pocit ucpaného nosu. Nalijte si šálek tohoto horkého čaje a zkuste vdechovat jeho vůni a teplou páru, abyste ulevili ucpanému nosu. Pití čaje může také pomoci při léčbě dalších příznaků nachlazení, jako je bolest v krku a překrvení hrudníku. A co je nejlepší, je to chutný způsob, jak zůstat hydratovaný, což je důležitá součást imunitní reakce při boji s nachlazením nebo chřipkou.

 

Kopřivový čaj – Čaj na ucpaný nos

 

Kopřivový čaj - Čaj na ucpaný nos

Bylinný doplněk obsahující kopřivu a černý bez účinně zmírňuje příznaky alergické rýmy, včetně ucpaného nosu. Vědci zjistili, že byliny působí jako přírodní dekongestanty a mají také antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají imunitnímu systému v boji proti infekcím.

K přípravě tohoto čaje můžete použít čerstvé nebo sušené kopřivové listy, nebo jednoduše vložit kopřivový sáček do horké vody. Přidejte špetku kajenského pepře nebo černého pepře, abyste dodali kořeněný nádech, který může dále snížit ucpání nosu.

 

Kurkuma – čaj na ucpaný nos

 

Kurkuma - čaj na ucpaný nos

Kurkuma je oblíbené koření s jasně žlutým odstínem, které se může pochlubit celou řadou potenciálních zdravotních přínosů. Kurkumin – hlavní složka kurkumy – má protizánětlivé a antioxidační účinky, které zmírňují nosní příznaky, včetně kýchání a ucpání dutin u alergiků.

 

Eukalyptový čaj – Čaj na ucpaný nos

 

Eukalyptový čaj - Čaj na ucpaný nos

Eukalyptový čaj se může pochlubit silným aroma, které může pomoci zmírnit ucpaný nos díky účinné látce zvané 1,8-cineol. Vdechování eukalyptového oleje nebo vůně eukalyptového čaje může díky svým protizánětlivým účinkům pomoci snížit blokády. Bylina působí jako mírný expektorans, který může pomoci odstranit hlen způsobující ucpání hrudníku. Čajové lístky spařte teplou vodou a nezapomeňte při vychutnávání čaje vdechovat jeho vůni, abyste dosáhli co nejlepších účinků.

 

Čaj z kořene lékořice – Čaj na ucpaný nos

 

Čaj z kořene lékořice - Čaj na ucpaný nos

Čaj z kořene lékořice může pomoci zmírnit překrvení a nabízí výraznou chuť, kterou si vychutnají i milovníci hlubokého L. Malé studie ukazují, že čaj z kořene lékořice má antivirové a antimikrobiální vlastnosti, které mohou posílit imunitní systém a bojovat proti bakteriím způsobujícím zácpu. Protože má čaj získanou chuť, měli by noví pijáci přidat kapku syrového medu nebo plátek citronu, aby se jeho chuť vyrovnala.

Další domácí prostředky pro rychlou úlevu dýchacích cest

 

Další domácí prostředky pro žito

 

Použití zvlhčovače vzduchu

Příčinou ucpání nosu může být příliš suchý vzduch. Přidání vlhkosti do vzduchu může pomoci zmírnit pocit ucpaného nosu. V případě potřeby můžete přidat i několik kapek esenciálních olejů, například šalvějového, eukalyptového nebo levandulového. Dámské zimní boty – 8 tipů, jak si vybrat

 

Vyzkoušejte výplach dutin

Výplach nosu může pomoci odstranit hlen a zklidnit podrážděné cévy, které způsobují ucpávání. Nejznámější z těchto zařízení je známé jako Netiho nádoba. Čaj na ucpaný nos. Stačí naplnit nádobu teplou destilovanou vodou a naklonit hlavu na jednu stranu. Jemně stiskněte konvičku v jedné nosní dírce a nechte vodu vytékat druhou nosní dírkou. Pomáhá mít mírně pootevřená ústa a zaklonit hlavu ke stropu. Doporučujeme vyzkoušet tento postup ve sprše, abyste jej mohli snadno vyčistit, dokud si ho neosvojíte.

 

Doplnění vitamínů

Zdravá strava vám dodá správné vitamíny a minerály, abyste zůstali zdraví. Ale i ti nejzdravější lidé čas od času onemocní. Pokud cítíte, že se na vás chystá nachlazení nebo chřipka, může vám doplnění vitamínů, jako je vitamin C, pomoci zkrátit dobu trvání nachlazení nebo mu předejít.

 

Spěte se vztyčenou hlavou

Čaj na ucpaný nos. Pokud máte ucpaný nos, mohou se příznaky zhoršit v noci. Snažte se spát s hlavou zvednutou nad srdce, abyste si jemně odvodnili dutiny. Použijte několik polštářů, abyste se mohli pohodlně opřít, a dbejte na dostatečný přísun tekutin a odpočinek, abyste se z nachlazení rychle dostali.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button