DOBRÉ RADY PRO VAŘENÍRecepty

Co vařit na Silvestra – předkrmy, jídla a kanapky

Co se vaří na Silvestra? Silvestr je čas, kdy se rádi scházíme s rodinou a přáteli a oslavujeme příchod nového roku. A co zahrnuje? Samozřejmě výjimečné a chutné jídlo! Některá jídla mají v různých kulturách a zemích tradiční význam a jsou nezbytnou součástí silvestrovských oslav.

 

Slavnostní předkrmy – co vařit na Silvestra

 

Slavnostní předkrmy - co vařit na Silvestra

 

Silvestr je skvělou příležitostí, jak si hned na začátku oslav dopřát nejrůznější pochoutky. Předkrmy by měly být lehké, ale elegantní a přitažlivé. Mezi oblíbené předkrmy patří saláty s krevetami, sýrová prkénka se šunkou a salámem, grilované zeleninové špízy a různé druhy dipů s čerstvým pečivem.

 

Hlavní jídla pro největší gurmány

 

Hlavní jídla pro největší gurmány

 

Pro mnohé je hlavní položkou silvestrovského menu maso, nejčastěji hovězí nebo drůbeží. Hovězí maso s omáčkou, pečená krkovice, husa nebo kachna s jablky jsou jen některé z možností, které můžete zvážit. Nezapomeňte na přílohy, jako je vánoční bramborový salát, houbové rizoto nebo kysané zelí, které mohou pokrmy ještě více obohatit.

 

Vegetariánské a veganské alternativy

 

Vegetariánské a veganské alternativy

 

Pokud dáváte přednost rostlinné stravě, nezoufejte! Na Silvestra můžete připravit spoustu skvělých vegetariánských a veganských jídel. Například kuskusový salát s čerstvou zeleninou a ovocem, pečená dýňová rolka nebo houbové rizoto s bylinkami.

 

Vaši hosté budou nadšeni, když zjistí, že nejíte živočišné produkty, a přesto jste pro ně připravili neuvěřitelně chutné jídlo. Pro vegany je ideální například pečená dýně plněná špaldovou kaší se zeleninou nebo quinoa s grilovanou zeleninou a avokádem. Pro vegetariány můžete připravit například houby obalované v parmazánu, falafel s tahini omáčkou nebo těstoviny s pestem, špenátem a piniovými oříšky.

 

Nezapomeňte na sladkosti! – Co vařit na Silvestra

 

Nezapomeňte na sladkosti! - Co vařit na Silvestra

 

Silvestr je časem oslav a překvapení, a co by to bylo za oslavu bez sladkostí? Nabídněte svým hostům výběr různých dezertů podle jejich chuti. Tradiční sladkosti, jako jsou šampaňské dorty, palačinky se šlehačkou a ovocem nebo vánoční perníčky, jsou vždy vítány. Pokud máte rádi něco neobvyklého, můžete vyzkoušet například čokoládové fondue se sezónním ovocem nebo dezert s proslulým šampaňským.

 

Osvěžující nápoje pro oslavence

 

Na silvestrovských oslavách nesmí chybět výběr chutných nápojů. Kromě klasického šampaňského můžete nabídnout také různé osvěžující koktejly a nealkoholické nápoje. Pro ty, kteří dávají přednost nealkoholickým nápojům, jsou ideální volbou ovocné šťávy, limonády nebo osvěžující bylinné nápoje s ledem. Pro ty, kteří dávají přednost alkoholickým nápojům, můžete připravit například cosmopolitan, mojito nebo šampaňský koktejl s čerstvým ovocem.

 

Zábava a legrace

 

Silvestrovská oslava není jen o jídle, ale také o zábavě a veselí. Po chutné večeři můžete připravit různé hry a aktivity, které večer zpestří a pomohou vytvořit nezapomenutelnou atmosféru.

 

Stolní hry – Co vařit na Silvestra

 

Stolní hry - Co vařit na Silvestra

 

Zařaďte do svého večera hry jako poker, blackjack nebo ruletu. Zábava na trati zaručí vzrušení a soutěživost mezi účastníky.

 

Karaoke

 

Pro ty, kteří rádi zpívají, připravte soutěž v karaoke. Vyberte si široký výběr písní a nechte své hosty, aby se vžili do role hvězd karaoke.

 

Taneční parket – Co vařit na Silvestra

 

Vytvořte taneční atmosféru díky skvělé hudbě a osvěžujícím rytmům. Výběr písní můžete přizpůsobit vkusu svých hostů a začít tančit až do rána.

 

Ohňostroje

 

Pokud je to možné a v místě, kde oslavu pořádáte, je to povoleno, uspořádejte na přivítání nového roku ohňostroj. Ohňostroje jsou vždy ohromujícím zážitkem a vytvářejí kouzelnou atmosféru.

 

Oslava součástí oslavy

 

Nezapomeňte na tradici odpočítávání posledních vteřin starého roku a vítání Nového roku veselím a radostným stříkáním šampaňského nebo petard. Novoroční přání, sms, přání, 100+ přání

 

Pamatujte na bezpečnost

 

Při organizaci silvestrovských oslav nezapomeňte na bezpečnost. Dbejte na bezpečné zacházení se zábavní pyrotechnikou, zajistěte dostatečná bezpečnostní opatření, jako je hašení, a také upozorněte hosty na zodpovědnou konzumaci alkoholu a řízení pod vlivem alkoholu. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Užijte si silvestrovskou noc plnou chutí a veselí a přivítejte Nový rok s úsměvem na tváři a radostí v srdci. Udělejte si jedinečný a nezapomenutelný Silvestr!

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button