Okrasné rostlinyOKRASNÉ ROSTLINY

Exotické rostliny – 10 nejkrásnějších pro vaši zahradu

Exotické rostliny. 10 nejkrásnějších exotických rostlin, které okouzlí vaši zahradu. Exotické rostliny mají jedinečné a působivé květy, listy a tvary, které okamžitě upoutají pozornost. Jejich barevné kombinace a vzory mohou proměnit každý zahradní prostor v úchvatné a exotické místo. Pokud hledáte něco výjimečného pro svou zahradu, přinášíme vám seznam 10 nejkrásnějších exotických rostlin:

Exotické rostliny

 

Exotické rostliny

 

Těchto 10 nejkrásnějších exotických rostlin vytváří ohromující a působivé zahradní scenérie. Jejich jedinečné tvary, zářivé barvy a nádherné květy upoutají pozornost a dodají vašemu exteriéru exotický a tropický vzhled. Ať už je pěstujete na záhonech, v květináčích nebo ve sklenících, tyto rostliny vám poskytnou nezapomenutelný zahradnický zážitek a potěšení.

 

1. Orchidej Cattleya (Orchidej Cattleya)

 

Orchidej Cattleya (Orchidej Cattleya)

 

Tato krásná orchidej je známá svými velkými a nápadnými květy. Vyrábí se v různých barvách a tvarech, od bílé po fialovou a růžovou.

 

2. Plumérie (Frangipani)

 

Plumérie (Frangipani)

 

Plumérie je strom nebo keř s krásnými květy, které omamně voní. Květy jsou často pestře zbarvené a mohou být žluté, růžové, oranžové nebo bíložluté.

 

3. Strelitzia (Rajče) – Exotické rostliny

 

Strelitzia (Rajče strom) Exotické rostliny

 

Tato exotická rostlina je známá také jako rajský strom nebo rajský pták. Má velké barevné květy, které připomínají ptačí hlavy.

 

4. Heliconia (Heliconia)

 

Heliconia (Heliconia)
Exotické rostliny

 

Heliconie mají dlouhé barevné květy, které často připomínají papouščí hlavy. Jejich výrazné barvy, jako je červená, oranžová a žlutá, dodají vaší zahradě šmrnc.

 

5. Protea (Protea)

 

Protea (Protea)

 

Protea je výjimečná rostlina s květy ve tvaru exploze. Tyto květiny jsou v různých barvách a vytvářejí pěkná aranžmá.

 

6. Passiflora (Maracuja) – Exotické rostliny

 

Passiflora (Maracuja). Exotické rostliny

 

Maracuja je přední exotická liána s ušlechtilými květy. Jejich barevné okvětní lístky a zajímavý střed lákají mnoho motýlů. Proč mít skleník 10 hlavních důvodů, proč mít skleník

 

7. Strelitzia royal (Kříženec)

 

Strelitzia royal (Kříženec)

 

Tato rostlina je známá svými velkými květy, které mají modrofialovou barvu a výrazný tvar. Je považován za symbol královské elegance a jeho květy jsou skutečnou pastvou pro oči.

 

8. Anthurium (Muscadine) – Exotické rostliny

 

Anthurium (Geranium) Exotická rostlina

 

Anturie je exotická rostlina s květy ve tvaru srdce, které mohou mít různé barvy, včetně červené, růžové, bílé a zelené. Je to ideální rostlina pro výzdobu interiérů. Co dělat s řídnoucími vlasy během menopauzy

 

9. Rajský pták (Strelitzia reginae)

 

Rajský pták (Strelitzia reginae)

 

Tato rostlina dostala své jméno podle velkých květů, které připomínají ptačí hlavy. Její intenzivní oranžová a modrá barva dodá zahradě exotický nádech.

 

10. Canna Lily (Kanna)

 

Canna Lily (Kanna) Exotické rostliny

 

Kanna je rostlina s velkými a nápadnými květy, které mohou mít různé barvy, například červenou, žlutou, oranžovou a růžovou. Je to skvělá volba pro zahradu, která potřebuje výrazné barvy a odvážné prvky.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button