Okrasné rostlinyPLOCHY PRO UŽITKOVÉ ÚPRAVY

Rostliny pro skalku – 12 nejkrásnějších rostlin pro skalku

Rostliny pro skalku. Skalka je stylový způsob, jak vystavit oblíbené alpské a jiné drobné rostliny. Pro začátek doporučujeme 12 rostlin.

 

Rostliny pro skalku

 

Rostliny pro skalku

 

Skalka umožňuje vytvořit atraktivní expozici drobných nebo vysokohorských rostlin. Vytvořit ho je snadné – stačí několik velkých kamenů, kyprá propustná půda a směs skalniček. Rostliny pro skalku. Můžete pěstovat rostliny, které mají rády slunce i stín – rostliny, které mají rády slunce, můžete pěstovat v popředí, zatímco rostliny, které mají rády stín, můžete pěstovat ve stínu, který vrhají velké kameny.

 

Alpské rostliny pocházejí z horských oblastí, které jsou obvykle chladné a suché – právě tyto podmínky brání růstu rostlin do výšky. Existují však i další drobné rostliny vhodné do skalek, které nemusí být nutně vysokohorské a daří se jim v teplejších podmínkách. Pěstování směsi alpských a nealpských rostlin vytváří atraktivní skalku.

 

Poniklec

 

Poniklec

 

Pulsatilla vulgaris (koniklec obecný) má světle fialové pohárkovité květy, které dozrávají a vytvářejí nad listy hvězdicovitý vzor. Roste v dobře propustné půdě na plném slunci.

Výška x rozpětí: 20 cm x 20 cm

 

Hřebíček

 

Hřebíček

 

 

Růžové květy Dianthus dostaly své jméno podle vroubkovaného okraje okvětních lístků, které vypadají, jako by byly jemně zastřižené růžovými nůžkami. Jejich květy mají vůni podobnou hřebíčku. Na výběr je mnoho barev květů od růžové přes bílou až po červenou. Většina z nich má malý habitus. Pěstují se na plném slunci až v polostínu ve vlhké, ale dobře propustné půdě. Kdy vysadit gladioly? Od výsadby po pěstování.

V x Š: 30 cm x 40 cm

 

Tymiánový doušek

 

Tymiánový doušek

 

„Na výběr je mnoho odrůd tymiánu s listy od tmavě zelených až po zlatavé nebo pestré. Většina z nich má nízký, rozlehlý habitus, takže jsou ideální do skalek. Pěstujte v dobře propustné půdě na plném slunci.

V x Š: 20 cm x 40 cm

 

Skála

 

Skála

 

Skalník, někdy nazývaný kura, je odolná sukulentní rostlina, která roste na skalních výchozech v horských oblastech. Skvěle vypadají ve skalkách, zejména vedle nízkých stálezelených rostlin, jako jsou rozchodníky. Pěstují se v dobře propustné půdě na plném slunci.

V x Š: 30 cm x 40 cm

 

Cílová stránka

 

Cílová stránka

 

Aubretie jsou velmi oblíbené skalničky, které koncem jara a začátkem léta vytvářejí barevné koberce nízkého vzrůstu. Pěstují se v dobře propustné půdě na plném slunci. Rostliny pro skalku.

V x Š: 10 cm x 45 cm

 

Skalka Zahrada Rostliny – Trailing zvonek

 

Skalka Zahrada Rostliny - Trailing zvonek

 

Campanula poscharskyana je nízká, rozrůstající se alpská campanula, která se dobře pěstuje v květináčích a jako půdní pokryv na horkých slunných místech. Od léta do začátku podzimu vytváří množství malých, hvězdicovitých, fialovomodrých květů. Pěstuje se v dobře propustné půdě na plném slunci.

V x Š: 15 cm x 60 cm

 

Skalka Zahrada Rostliny – Lomicamnus

 

Skalka Zahrada Rostliny - Lomicamnus

 

Saxifrages jsou kopcovité, stálezelené vysokohorské rostliny s růžicemi listů, z nichž od jara do léta vyrůstají vysoké květní stvoly. Rostou ve vlhké, ale dobře propustné půdě, v polostínu až plném stínu. Jak pečovat o orchideje – 10 nejlepších tipů pro péči.

V x Š: 30 cm x 20 cm

 

Horečka

 

Horečka

 

Pěstování hořce může být náročné, ale jeho trubkovité květy nad rohožemi téměř mechovitých listů stojí za námahu. Jsou ideálními rostlinami do skalek. Rostou v neutrální až kyselé půdě na plném slunci.

V x Š: 8 cm x 20 cm

 

Skalka Zahrada Rostliny – Gypsophila cerastioides

 

skalničky - Gypsophila cerastioide

 

Myšák ušatý, Gypsophila cerastioides, je zakrslá, poloopadavá rostlina s plazivým habitem. Zelenošedé chlupaté listy kontrastují s množstvím drobných bílých trubkovitých květů na jaře. Roste v dobře propustné půdě na plném slunci. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků.

V x Š: 8 cm x 20 cm

 

Iberia

 

Iberia

 

Iberis sempervirens, nízká trvalka s kopečky stálezelených tmavých listů a kontrastními čistě bílými květy, je ideální pro pěstování ve skalce. Její květy si oblíbili vznášivky. Roste v dobře propustné půdě na plném slunci.

V x Š: 20 cm x 50 cm

 

Čáp

 

Čáp

 

Erodium je příbuzné muškátům a pro tvar zralých semen se mu říká „čapí zobák“. Mají pětičetné květy, ne nepodobné květům jeřábů, které mají různé barvy včetně růžové, fialové, červené, bílé a žluté. Erodium tvoří hustý matný list, z něhož se od května do září objevují čistě bílé květy. Roste v dobře propustné půdě na plném slunci. Jarní květiny – 20 květin, které kvetou na jaře.

V x Š: 10 cm x 30 cm

 

Skalka Zahrada Rostliny – Lithodora diffusa

 

Skalka Zahrada Rostliny - Lithodora diffusa

 

Lithodora má květy podobné hořcům uprostřed léta, kdy kvete jen málo pravých hořců. Pěstuje se snadněji než hořec a dobře kvete. Její stálezelené rohože listů se pomalu šíří a tvoří dobrý půdní kryt ve skalkách nebo křovinách. Roste v dobře propustné, kyselé půdě na plném slunci.

V x Š: 15 cm x 60 cm

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button