SLUŽBY A ZAMĚSTNANOSTŽivotní styl

Hledání řidiče – 10 tipů, jak najít dobrého řidiče

Hledám řidiče. Pokud již nějakou dobu spravujete vozový park, jste zvyklí, že přijmete nového řidiče, dáte mu čas a peníze na zaučení a on po několika měsících nebo roce odejde. Je to nekonečný koloběh, který se stal v autodopravě „normou“.

 

Hledá se řidič

 

Hledá se řidič

 

Ačkoli většina řidičů uvádí jako důvod odchodu nízkou mzdu, není mzda jediným důležitým faktorem fluktuace řidičů. Na to, zda řidič zůstane, nebo odejde, má vliv celé pracovní prostředí, které zahrnuje plat, benefity, firemní kulturu, kariérní postup, rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem a další faktory. Hledám řidiče. Peníze zdarma – 11 tipů na peníze zdarma

 

Pokud vás už nebaví, že řidiči přicházejí a odcházejí, podívejte se na několik způsobů, jak najít a udržet dobré a spokojené řidiče.

 

Chytřejší nábor

 

Chytřejší nábor

Zatímco řidič vám může prodat svou kvalifikaci a dovednosti, vy musíte prodat svou společnost jako místo, kde řidiči chtějí pracovat. Využijte své webové stránky a sociální média k prezentaci své společnosti a naučte řidiče, co jste zač. Pořizujte fotografie a používejte videa, která ukazují, co se ve firmě děje a jací jsou její zaměstnanci. Přilákáte řidiče, kteří ocení firemní kulturu, a noví zaměstnanci budou mít představu o tom, co mohou očekávat, pokud budou přijati.

 

Nabídka konkurenceschopného platu – Hledá se řidič

 

Nabídka konkurenceschopného platu - Hledá se řidič

Nemůžete vždy všem plošně přidat, ale přemýšlejte o odměňování strategičtěji. Především zvažte, kolik stojí nábor, najmutí a zaškolení řidiče, který nahradí někoho, kdo podal výpověď. Hledám řidiče.  Pokud nabídnete o něco vyšší mzdu a vytvoříte přísnější proces náboru a přijímání zaměstnanců, sníží se náklady na fluktuaci – a bude tak snazší platit dobrým řidičům více peněz.

 

Další možností je motivovat k tomu, co firmě šetří peníze – náklady na palivo, dodržování předpisů a včasné dodávky. Řidiči, kteří se důsledně chovají správně, jezdí dobře a šetří peníze vaší společnosti, by měli být za své úsilí odměněni. Pokud řidičům zaplatíte více nebo jim dáte možnost vydělat si více, zvýšíte počet uchazečů, takže si budete moci dovolit vybrat a zaměstnat jen ty nejlepší.

 

Školení a vysvětlování – Hledáme řidiče

 

Školení a vysvětlování - Hledáme řidiče

Při najímání zcela nových řidičů buďte realističtí ohledně očekávání společnosti a toho, jak to vypadá na otevřené silnici. Během úvodního a vstupního školení vysvětlete každému novému řidiči, jak společnost funguje, sdělte mu zásady a postupy, pomozte mu poznat ostatní řidiče a zajistěte, aby měl snadný přístup ke všem potřebným informacím.

 

Je důležité, aby komunikace zůstala otevřená i poté, co je pustíte na cestu. Setkávejte se s novými zaměstnanci každých 30 dní nebo přibližně několik měsíců po úvodním školení. Naplánujte školení pro všechny řidiče. Mějte otevřené dveře a opravdu naslouchejte, když s vámi řidič mluví. Když se řidiči cítí vyslyšeni, cítí se oceněni a je pravděpodobnější, že zůstanou i v těžkých časech.

 

Zaměření na zdraví a domov

 

Zaměření na zdraví a domov

 

Spokojený řidič se cítí dobře. Zajistěte jim pravidelnou dopravu domů, na kterou se mohou spolehnout, a poskytněte jim přístup k nástrojům, které potřebují k udržení zdraví, když nejsou doma. Nemusíte jim platit členství v posilovně jako benefit, ale povzbuzujte je, aby cvičili.  Hledám řidiče. Nabídněte zdravotní prohlídky, podělte se o možnosti zdravého stravování a nabídněte slušné pojištění.

 

Umožnit jim kariérní postup – Hledá se řidič

 

Umožnit jim kariérní postup - Hledá se řidič

 

Skvělý řidič u vás nemusí pracovat 30 let, ale zůstane u vás déle než několik měsíců, pokud bude mít pocit, že má možnost profesního růstu a rozvoje. Podpořte další vzdělávání a uhraďte náklady, pokud můžete. Spusťte mentoringový program na pomoc nejnovějším řidičům a do programu vybírejte jen ty nejlepší řidiče. Podporujte postup na vyšší pozice, které se ve společnosti mohou uvolnit. Vše pro svatbu

Nabídněte lepší trasy a jízdní řády založené na skvělém výkonu, efektivní jízdě a profesionalitě. Hledám řidiče. Tyto věci ukazují řidičům, že vzdělání a dobrá pracovní morálka jsou vámi i společností ceněny.

 

Nejlepším způsobem, jak vybudovat firmu a snížit náklady, je zajistit, abyste zaměstnávali ty nejlepší a nejschopnější řidiče. Dlouhodobě si je udržíte, pokud jim nabídnete dobrý plat, volno a konzistentní rozvrh. Nechte je v jejich profesi růst a vy budete odměněni jejich novými dovednostmi a znalostmi. Dobří a spokojení řidiči jsou pro vaši společnost neocenitelným přínosem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button