PENÍZE A PODNIKÁNÍŽivotní styl

Jak vydělat peníze na TikToku – 7 tipů

Jak vydělat peníze na TikToku. Už jste někdy snili o tom, že za celodenní blbnutí na telefonu dostanete pořádný balík?

Přesně to se zřejmě stane, když zjistíte, jak vydělávat peníze na TikToku. Vidíme to každý den: existuje spousta influencerů, kteří díky svým účtům na TikToku vydělávají miliony eur ročně.

A to není žádná záhada. TikTok od svého debutu v roce 2016 neuvěřitelně rychle roste – je to první aplikace, která není ve vlastnictví Facebooku, která dosáhla tří miliard instalací. Ačkoli zpeněžení účtu TikTok není snadný úkol, je naprosto dosažitelný, pokud máte odhodlání, strategii a ochotu naučit se, jak na to.

 

Jak vydělat peníze na TikToku

 

Jak vydělat peníze na TikToku

 

Vydělávání peněz na TikToku: 7 způsobů, jak začít ještě dnes. Ve své oblíbené aplikaci můžete vydělat spoustu peněz. Podívejme se na některé z nejlepších strategií zpeněžení TikToku.

 

1. Staňte se influencerem TikToku

 

Staňte se influencerem TikToku

Znáte přísloví „Postavte to a oni přijdou“. Tento koncept platí i pro TikTok.

Pokud si vybudujete účet s věrnými a angažovanými sledujícími, budete moci získat partnerství s influencery značek z celého světa, kteří se chtějí spojit s vaším publikem.

V rámci marketingové dohody s influencerem vás značka požádá, abyste ve svých videích na TikToku propagovali její produkty nebo služby. Nejčastějším typem platby jsou peníze nebo věci zdarma od společnosti.

Například Charli D’Amelio, jedna z největších uživatelek TikTokeru, je influencerkou pro jednu z největších značek P&G.

Ačkoli si někteří lidé myslí, že k tomu, abyste se stali influencerem, potřebujete miliony sledujících jako Charli, není tomu tak.

Mnoho značek dává přednost spolupráci s mikroinfluencery nebo influencery s menšími sledujícími. Definice mikroinfluencera se může lišit v závislosti na tom, s kým mluvíte, a na velikosti trhu, na který se zaměřujete, ale obecně se jedná o 5 000 až 50 000 sledujících.

Pokud se chcete stát úspěšným influencerem, je dobré mít pro svůj účet a příspěvky určitý výklenek nebo konkrétní téma. Značky tak mohou jasně určit, zda se hodíte k produktům a službám, které chtějí, abyste jim pomohli propagovat. Nejvíce sledujících na Instagramu – Top 10 účtů

 

2. Pěstování a prodej účtů TikTok – Jak vydělat peníze na TikTok

 

Pěstování a prodej účtů TikTok - Jak vydělat peníze na TikTok

Mnoho firem by se rádo prezentovalo na TikToku, ale nemají čas ani prostředky na vytvoření a rozvoj účtu.

Proč jim nenabídnout rychlou cestu k růstu TikToku? Toho můžete dosáhnout pěstováním a prodejem účtů TikTok.

Již nějakou dobu lidé vytvářejí účty na sociálních sítích a prodávají je, aby vydělali peníze. Například třiadvacetiletý Ramy Halloun si touto strategií zpeněžování na TikToku vydělá přibližně 30 000 eur ročně.

K úspěšnému prodeji účtů TikTok potřebujete víc než jen atraktivní nabídku videí na svém účtu. Budete také potřebovat specifické zaměření a oddané následovníky. Jak vydělat 40 eur denně

Tematické nebo „výklenkové“ účty se prodávají snadněji, protože kupující může po koupi pokračovat ve vytváření stejného typu obsahu a udržet si tak sledující.

Pokud například prodáte účet, který obsahuje krátká rozbalovací videa, může značka, jejíž účet prodáváte, i v budoucnu zveřejňovat stejný typ videí.

Osobní účty se prodávají mnohem hůře, protože sledující může zaujmout spíše osoba než styl obsahu.

Při změně účtů TikTok je třeba vytvořit silnou strategii obsahu, pravidelně komunikovat se sledujícími a poskytovat kupujícím rady, jak získat další zapojení na nově zakoupeném účtu.

 

3. Zveřejnění sponzorovaných dokumentů

 

Zveřejňování sponzorovaných příspěvků

 

Dalším způsobem, jak zpeněžit svůj účet TikTok, je sponzorovaný obsah. To je situace, kdy vás značky osloví (nebo vy je), abyste ve svém videu uvedli jejich nabídku. Na oplátku vám za vaše služby zaplatí poplatek. Co je OnlyFans

 

Začít můžete spoluprací s menšími značkami, abyste si vytvořili portfolio. Oslovte místní podniky ve svém okolí a zjistěte, zda by měly zájem o prezentaci na TikToku. Možná by bylo dobré účtovat si na začátku minimální poplatek a poté, jakmile začnete získávat uznání jako tvůrce TikToku, se dopracovat k vyššímu poplatku.

 

Pokud však chcete raději účtovat vysoké poplatky a nechat značky, aby přišly za vámi, zvažte možnost zapojit se do služby TikTok Creator Marketplace (TCM). Pro ty, kteří TCM neznají, je to platforma pro spolupráci, která umožňuje značkám spojit se s TikTokery a provádět s nimi marketingové kampaně. Jak ušetřit za elektřinu – 10 tipů, jak platit méně

 

Abyste se však mohli přihlásit, musíte mít více než 100 000 sledujících, být starší 18 let a za posledních 28 dní získat více než 100 000 lajků na svých videích.

 

Pokud jste nováčkem, nejlépe uděláte, když se zaměříte na tvorbu kreativních videí TikTok, která můžete sdílet se značkami a získat tak sponzorské příspěvky.

 

4. Prodej vlastních produktů – Jak vydělat peníze na TikToku

 

Prodej vlastních produktů - Jak vydělat peníze na TikToku

 

Pokud máte účet TikTok pro firmy, můžete si do svého profilu přidat kartu s nákupy a odkazy na produkty.

Nákupní karta je v podstatě nová funkce, která je výsledkem partnerství TikToku se společností Shopify. Je navržen tak, aby uživatelům TikToku s obchodem Shopify pomohl propagovat jejich produkty prostřednictvím aplikace. Uživatelé, kteří kliknou na odkaz na produkt, jsou přesměrováni do obchodu Shopify obchodníka, kde si jej mohou zakoupit.

Ačkoli se nejedná o přímý způsob vydělávání peněz na TikToku, stále byste vydělávali peníze generováním prodeje pro své podnikání.

Profesionální tip: Pokud nemáte na TikToku mnoho sledujících, můžete své produkty propagovat vytvářením jedinečných videí na TikToku. Pokud například podnikáte v oblasti prodeje potravin, můžete vytvářet 30sekundová videa s recepty a sdílet je na TikToku. Buďte kreativní!

 

5. Sbírat dary

 

Sbírat dary

TikTok má zajímavou funkci zvanou mince. Pokud máte nárok na živé vysílání, můžete tyto mince sbírat od svých nejvěrnějších a nejobdivovanějších sledujících. Ty pak můžete případně vyměnit za hotovost.

Funguje to takto: Řekněme, že váš největší fanoušek si koupí mince, jejichž cena začíná na 1,39 € za 100 mincí (a končí na 139,99 € za 1 000 mincí).

Pokud vysíláte živě, může vám tento uživatel poslat mince nebo za ně koupit dárky. Mince a dárky pak můžete převést na diamanty a diamanty pak na hotovost pomocí služby PayPal.

Docela v pohodě, ne?

Jediný háček je v tom, že živé vysílání není přístupné všem. TikTok vybírá uživatele pro živé vysílání ručně, takže než budete moci na TikToku vydělávat peníze pomocí této možnosti, musíte mít solidní účet.

Čínská verze TikToku, Douyin, má podobnou funkci: během živého vysílání může majitel účtu nabídnout možnost „nákupního košíku“ a prodávat své produkty a služby přímo během vysílání.

Někteří lidé předpovídají, že tato funkce se časem objeví i na TikToku, což by byl další úžasný způsob, jak na TikToku vydělávat peníze. Chlapecké zimní boty – Jak správně vybrat

6. Staňte se konzultantem TikToku – Jak vydělat peníze na TikToku

 

Staňte se konzultantem TikToku - Jak vydělat peníze na TikToku

 

TikTok je pro mnoho firem jednou z nejobtížnějších platforem. Jedinečná povaha kanálu znamená, že se trendy obvykle velmi rychle mění.

Každý se může stát virální senzací přes noc a snadno můžete přijít o část svých sledujících.

Proto je po konzultantech TikToku velká poptávka. Jak vydělat peníze na TikToku.

Konzultanti TikToku jsou specialisté, které si značky najímají, aby jim pomohli budovat jejich přítomnost a zvyšovat návštěvnost jejich účtů na TikToku.

Pokud víte, jak vytvářet trendy videa na TikToku, můžete to za poplatek naučit i ostatní. Je to skvělý způsob, jak zpeněžit své dovednosti a zároveň budovat obchodní vztahy.

Chcete-li uspět jako konzultant TikToku, musíte prokázat schopnost získat tisíce nebo dokonce miliony zhlédnutí videí. Budete také muset vědět, jak používat různé funkce aplikace pro sdílení videí.

 

Pokud máte na TikToku velký úspěch, měli byste mít tyto věci pokryté.

 

7. Vytvoření agentury pro správu talentů TikTok – Jak vydělat peníze na TikToku

 

  Vytvoření agentury pro správu talentů TikTok - Jak vydělat peníze na TikToku

Máte zkušenosti se správou talentů, marketingem na sociálních sítích nebo produkcí? Mohli byste si založit společnost, která bude konzultovat a spravovat účty slavných TikTokerů.

Když se nad tím zamyslíte, je to podobné, jako když mají herci manažery talentů.

Je to užitečná služba zejména pro ty, kteří se stanou virálními přes noc. Natočí úžasné video, ráno se probudí a BUM! Mají více příznivců než kdykoli předtím – ale netuší, jak si udržet tempo.

V tom případě jste na řadě vy jako manažer talentů. Vlivným osobám můžete pomoci:

  • najít partnerství se značkami, které odpovídají jejich image a zájmům jejich sledujících.
  • sjednávat dohody a smlouvy jejich jménem.
  • radit jim ohledně strategie obsahu, aby se maximalizovala jejich expozice a zapojení.
  • vymýšlet nové a zajímavé způsoby, jak vydělat peníze (pro vás oba!)

Kolik peněz můžete vydělat na TikToku?

 

Kolik peněz můžete vydělat na TikToku

I když k vydělávání peněz na TikToku nepotřebujete mít 20 milionů sledujících, účet, který vydělává peníze, musí mít silné a angažované sledující.

Pokud jde o strategie, jako je influencer marketing, množství peněz, které můžete vydělat, obecně souvisí s počtem sledujících. Není žádným tajemstvím, že známé účty mohou přinést od desítek tisíc eur až po milion eur za příspěvek. Jak vydělat peníze na TikToku.

 

Existuje několik nástrojů, které na základě statistik vašeho účtu odhadnou, kolik peněz byste mohli vydělat. Dobrý je například TikTok Money Calculator od Influencer Marketing Hub.

Třeba slavný TikTokker Kody Antl, kterého proslavilo vystoupení jeho otce ve virálním pořadu Tygří král.

S 28 miliony sledujících a mírou zapojení 0,75 % může Kody vydělat až 27 800 eur za příspěvek.

Pokud jste stále ve fázi mikroinfluencerů, vaše příjmy budou nižší.

Například Carlos Ayala má 112 900 sledujících a 3,07% míru zapojení a odhaduje se, že může vydělat až 114 eur za příspěvek.

Mějte na paměti, že vaše výdělky se budou lišit v závislosti na tom, jakou strategii pro zpeněžení TikToku použijete a jak tuto strategii uplatníte.

Kolik sledujících potřebujete k vydělávání peněz na TikToku?

 

Kolik sledujících potřebujete k vydělávání peněz na TikToku?

Technicky vzato můžete na TikToku začít vydělávat už s 1 000 sledujícími. Museli byste však najít značky, které by byly ochotné sponzorovat váš obsah.

Další možností je zapojit se do živých videí s diváky, abyste se stali oblíbenými fanoušky a získali dárky.

TikTok umožňuje uživatelům podpořit své oblíbené tvůrce zasláním dárků v různých formách a částkách. Když obdržíte dárek, promění se na vašem profilu TikTok v diamant. Jakmile nasbíráte dostatek diamantů, můžete je vyměnit za hotovost a peníze vybrat prostřednictvím služby PayPal nebo jiné podporované platební služby. Jak vydělat peníze na TikToku.

Minimální limit pro výběr je 100 EUR. TikTok umožňuje tvůrcům vybrat až 1 000 eur týdně.

Kromě těchto dvou možností se můžete přihlásit do fondu TikTok Creators Fund. Jedná se o program, který TikTok používá k odměňování tvůrců, kteří často publikují kvalitní obsah a vytvářejí hodnotu pro své publikum.

 

Zde jsou uvedeny požadavky pro TikTok Creator Fund:

 

  • Váš účet na TikToku sleduje alespoň 10 000 uživatelů.
  • Za posledních 30 dní jste vytvořili alespoň 100 000 zhlédnutí videa.
  • Je vám nejméně 18 let

Tato možnost je nejvhodnější pro tvůrce, kteří si za posledních několik měsíců dokázali vybudovat slušnou sledovanost.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button