Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Jugoslávský horský doger: vše o plemeni

Jugoslávský horský durič je plemeno loveckého psa, které pochází z bývalé Jugoslávie. Je to středně velký, robustní a pohyblivý pes, který byl původně vyšlechtěn pro lov v horských oblastech Jugoslávie. Plemeno bylo poprvé uznáno v roce 1924, kdy bylo známo jako jugoslávský horský pes. Po rozpadu Jugoslávie bylo plemeno přejmenováno a v roce 1997 uznáno Mezinárodním kynologickým svazem (FCI).

 

Jugoslávský horský durian

 

Jugoslávský horský durian

 

Durian jugoslávský je známý svou silou, hbitostí a vytrvalostí. Má dobře stavěné tělo, jehož délka je přibližně o 10 % větší než výška v kohoutku. Hlava je úměrná tělu a její délka tvoří přibližně 45 % výšky v kohoutku. Toto plemeno má silnou a svalnatou stavbu těla, která mu umožňuje dobře se pohybovat v náročném horském terénu.

Jugoslávský rovinný durič je všestranný lovecký pes, který se používá k lovu různých druhů zvěře, včetně divočáků, jelenů a lišek. Má vytříbený čich a dokáže sledovat zvěř na velké vzdálenosti. Toto plemeno je také známé svou věrností a inteligencí, takže je oblíbené jak pro rodiny, tak pro lovce. Přestože je jugoslávský durian lovecké plemeno, je známý také svou mírnou a laskavou povahou, takže je skvělým společníkem pro ty, kteří rádi tráví čas v přírodě.

 

Plemeno

 

Plemeno

 

Jugoslávský horský doger je plemeno psa, které pochází z Balkánského poloostrova. Tento pes byl vyšlechtěn k lovu zvěře v horských oblastech. Je to středně velký, silný a hbitý pes, který je schopen překonat i obtížný terén. Jugoslávský rovinný durian má silnou a robustní konstrukci, která mu umožňuje vykonávat náročnou práci.

 

Historie

 

Historie

 

Jugoslávská planina duric byla vyšlechtěna v bývalé Jugoslávii na konci 19. století. století. Její původ sahá až na Balkánský poloostrov, kde se používala k lovu zvěře v horských oblastech. Tento pes byl vyšlechtěn z různých místních plemen, jako je srbský horský pes, bulharský barak a rumunský karpatin.

 

Standard FCI

Jugoslávský horský durian byl oficiálně uznán Mezinárodním chovatelským klubem (FCI) v roce 1997. Jeho první standard byl zveřejněn v roce 1924, kdy bylo plemeno známé jako jugoslávský horský pes. Podle platného standardu FCI má durič pevnou stavbu těla, která je vhodná pro lov zvěře v horských oblastech. Jeho výška v kohoutku se pohybuje od 46 do 56 cm a hmotnost od 16 do 23 kg.

 

Seznam psů

Jugoslávský horský doger je jedním z plemen uznaných FCI. Kromě tohoto plemene existuje mnoho dalších psů, které FCI uznává. Mezi tato plemena patří německý ovčák, labradorský retrívr, černý teriér a mnoho dalších. Seznam psů uznaných FCI je velmi rozsáhlý a zahrnuje mnoho různých plemen, která mají různé vlastnosti a schopnosti. Jak si vybrat správného psa pro život – Jak si vybrat

 

Vzhled Jugoslávský horský durian

 

Vzhled Jugoslávský horský durian

 

Jugoslávský rovinný duršer je středně velký, pevný a hbitý pes. Délka jeho těla měřená od ramenního kloubu po hýždě a obvod hrudníku přesahuje jeho výšku v kohoutku asi o 10 %. Hlava je středně dlouhá a štíhlá, s mírně zaoblenou lebkou.

 

Lebka a nos

Lebka je středně dlouhá a štíhlá, s mírně zakulacenou lebkou. Vůně je černá a dobře vyvinutá. Její délka by měla být stejná jako délka lebky.

 

Oči a uši

Oči jsou středně velké, oválného tvaru a tmavě hnědé barvy. Uši jsou středně velké a vysoko nasazené. U základny jsou široké a postupně se zužují ke špičce, která je zaoblená.

 

Hrudník a záda

Hrudník je hluboký a široký, s dobře zaoblenými bočními liniemi. Hřbet je rovný a silný.

 

Končetiny a ocas

Končetiny jsou silné a dobře osvalené. Přední i zadní část jsou rovné a rovnoběžné. Ocas je středně dlouhý a vysoko nasazený. V klidovém stavu je nesen dolů, v pohybu ho pes nese na zádech.

 

Srst a zbarvení

 

Srst je krátká, hustá a lesklá. Barva srsti je černá s tmavě hnědými nebo hnědými znaky. Na hrudi a končetinách se může objevit několik bílých skvrn.

Podle standardu plemene by se jeho výška měla pohybovat mezi 44 a 54 cm a hmotnost mezi 20 a 25 kg. Délka jeho těla měřená od bodu ramen k hýždím by měla být o 10 % větší než jeho výška v kohoutku. Délka hlavy odpovídá 45 % její výšky v kohoutku. Jeho čenich by měl být stejně dlouhý jako lebka.

Celkově je jugoslávský horský durič pevný, vyrovnaný a energický pes, který je vynikajícím společníkem pro aktivní majitele. Prostor pro vašeho domácího mazlíčka

 

Charakteristika jugoslávského horského durianu

 

Charakteristika jugoslávského horského durianu

 

Příroda

Jugoslávský horský durič je středně velké plemeno psa známé svou energickou a vyrovnanou povahou. Tito psi se velmi připoutají ke svému pánovi nebo paní, a stávají se tak spolehlivými společníky. Jsou to inteligentní a oddaní psi, kteří jsou schopni naučit se různé triky a povely.

Durič jugoslávský je také známý svou odvahou a ochranářskými instinkty. Tito psi jsou velmi ochotní bránit svůj domov a svou rodinu, a proto jsou skvělými hlídači.

 

Školení

Jugoslávský rovinný durian je inteligentní a rychle se učí, ale může být tvrdohlavý a nezávislý. Proto je důležité začít s výcvikem co nejdříve, aby se pes naučil poslouchat a respektovat svého majitele.

Tito psi jsou velmi citliví na tón hlasu a na odměnu, a proto by měli být cvičeni pomocí pozitivní motivace. Je důležité, aby výcvik probíhal trpělivě a důsledně, aby se pes naučil správně chovat v různých situacích.

Celkově je jugoslávský horský durič skvělým společníkem pro aktivní majitele, kteří mají rádi psí sporty a venkovní aktivity. Tito psi jsou schopni přizpůsobit se různým prostředím a situacím, takže jsou ideálními společníky pro rodiny s dětmi. Pes pro dítě :15 důvodů, proč koupit dítěti psa

 

Velikosti

Jugoslávský rovinný duršer je středně velký, pevný a hbitý pes. Délka jeho těla měřená od ramene k hýždím a obvod hrudníku přesahuje jeho výšku v kohoutku asi o 10 %. Délka hlavy odpovídá 45 % výšky v kohoutku. V této části se podíváme na průměrnou výšku a hmotnost tohoto plemene.

 

Průměrná výška

Průměrná výška jugoslávského rovinatého duriče se pohybuje od 44 do 54 cm. Ideální výška psa je 49-50 cm a feny 48-49 cm. Výška je důležitá, protože ovlivňuje celkový vzhled a proporcionalitu těla.

 

Průměrná hmotnost

Průměrná váha jugoslávského rovinného duriče se pohybuje mezi 20 a 25 kg. Hmotnost závisí na mnoha faktorech, jako je věk, pohlaví, strava a mnoho dalších. Správná hmotnost je důležitá pro zdraví a pohyblivost psa.

 

V následující tabulce jsou uvedeny průměrné hodnoty výšky a hmotnosti jugoslávského rovinného durianu:

Průměrná výška Průměrná hmotnost
Pes 49 – 50 cm 20 – 25 kg
Bitch 48 – 49 cm 20 – 25 kg

Je důležité si uvědomit, že tyto hodnoty jsou pouze orientační a mohou se lišit v závislosti na konkrétním člověku. Proto je důležité sledovat hmotnost a výšku psa a podle potřeby upravovat jeho stravu a pohyb.

 

Kabát

 

Jugoslávský durian má krátkou, hustou a hrubou srst, která není příliš hustá, ale je lesklá, rovná a hladká, s dobře vyvinutou podsadou. Barva srsti je černá s pálenými znaky nad očima, na čenichu a na dolních částech končetin. Šampon na vlasy: nejlepší rady a účinky

Délka vlasů

 

Délka srsti tohoto plemene je krátká a nepřesahuje 2,5 cm.

Typ pláště

 

Jugoslávský durian má krátkou, hustou a hrubou srst, která není příliš hustá, ale je lesklá, rovná a hladká, s dobře vyvinutou podsadou. Srst je rovnoměrně rozložená po těle a netvoří žádné záhyby.

Jelikož je srst krátká a lesklá, není třeba ji často kartáčovat. Pravidelně ji kartáčujte, abyste ji udrželi v dobré kondici.

 

Srovnání s jinými plemeny

 

Jugoslávský rovinný duršer je středně velký, pevný a hbitý pes. Průměrná výška dospělého psa je 44 – 54 cm a hmotnost přibližně 20 – 25 kg. Jeho srst je krátká a barva je obvykle tmavá s bílými znaky. Toto plemeno je známé svou energií a oddaností svému majiteli.

V porovnání s ostatními plemeny se jugoslávský horský durian podobá balkánskému durianu a durianu hygienickému. Jugoslávský rovinný durian má však kratší srst a je nižší než durian hygienický.

Na druhou stranu se jugoslávský horský dobrman liší od bavorského dobrmana, který má delší srst a je větší. Liší se také od dredaře, který má kratší srst a je menší.

V porovnání s jinými středně velkými plemeny, jako je například airedale teriér, má jugoslávský horský pes kratší srst a je menší.

Obecně je jugoslávský horský durič vhodný pro majitele, kteří mají rádi aktivní psy, kteří mají rádi pohyb a jsou věrní svému majiteli.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button