Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Jurský durian: Vše o plemeni

Jurský dürcher je plemeno psa, které pochází ze Švýcarska. Je to jedna ze čtyř variet švýcarského loveckého psa a je uznána Mezinárodním kynologickým svazem (FCI) pod názvem Schweizerischer Niederlaufhund. Jurský durych je nízko posazený, robustní lovecký pes, který je známý svými vynikajícími pachovými schopnostmi, vytrvalostí a přátelskou povahou.

 

Jurský durič

 

Jurský durič

 

Durian jurský má typické černé zbarvení s hnědými znaky na obličeji, hrudi a nohách. Je to pes střední velikosti, váží 15 až 20 kilogramů a v ramenou měří přibližně 40 až 50 centimetrů. Toto plemeno je známé svou inteligencí a učenlivostí a často se používá k lovu drobné zvěře, jako jsou králíci a zajíci.

Na Slovensku je jurský durič poměrně vzácným plemenem, ale mezi myslivci a milovníky psů si získává stále větší oblibu. Toto plemeno je známé svou věrností a náklonností ke svým majitelům a je skvělým společníkem pro ty, kteří rádi tráví čas venku. Díky svým vynikajícím pachovým schopnostem a vytrvalosti je durian všestranný lovecký pes, který může vynikat v různých prostředích a podmínkách.

 

Historie

 

Historie

 

Jurský dürcher je lovecké plemeno psa, které pochází ze Švýcarska. Jeho historie sahá až do starověku, kdy se podobní psi vyskytovali již za starých Římanů. Mozaika v Avenches zobrazuje smečku loveckých psů, kteří se podobají dnešním švýcarským duričům.

Jurský duriš je jedním ze tří druhů švýcarského nížinného duriše, který byl vyšlechtěn v 19. století. století. V té době byl chov loveckých psů ve Švýcarsku velmi populární a chovatelé se snažili vyšlechtit plemena, která by byla schopna pracovat v různých terénech a podmínkách.

Jura durian byl vyšlechtěn v oblasti Jura na západním okraji Švýcarska. Toto plemeno bylo původně vyšlechtěno k lovu divokých prasat a dalších malých zvířat. V současnosti se durian používá jako lovecký pes, ale také jako společník pro rodiny a jednotlivce.

Švýcarské duriče mají celkově bohatou historii a jsou důležitou součástí švýcarské kultury a tradic.

 

Vzhled

 

Vzhled

 

Jurský durič je středně velký pes s hmotností mezi 15 a 20 kg a výškou v kohoutku mezi 33 a 41 cm. Jeho tělo je mohutné a svalnaté, má obdélníkový tvar a poměrně dlouhý krk. Horní linie těla je rovná s mírně klesajícím křížem a ocasem, který je nesen v klidu nebo mírně zvednutý nad horizont.

 

Hlava

 

Jurský durian má suchou a ušlechtilou hlavu s jemnými vráskami, které jsou viditelné, když je pes pozorný. Má černý nos s dostatečně velkými nozdrami. Oči jsou tmavé, oválné, s pozorným a inteligentním výrazem. Uši jsou středně dlouhé, svěšené a vysoko nasazené na hlavě.

 

Tělo

Jurský durian má krátkou a hrubou srst, která je na dotek tvrdá a lesklá. Barva srsti může být pálená s černým sedlem nebo černá s pálením nad očima, na tvářích, na nohách a kolem řitního otvoru. Malá bílá skvrna na prsou je přípustná.

 

Barva

Jurský durian může mít barevné variace, které odpovídají původnímu účelu použití. Nejčastěji jsou opálené nebo černé s opálením.

 

Proporce

Jurský durian má obdélníkové tělo a poměrně dlouhý krk. Jeho stopa je jemná a nozdry dobře vyvinuté. Kříže jsou mírně klesající a ocas je nesen v klidu nebo mírně zvednutý nad obzor.

 

Odrůda

Jurský duryn patří do skupiny švýcarských durynů, kam patří také bernský, lucernský a švýcarský duryn. Existují také nízké varianty švýcarského durianu, mezi něž patří jurský nízký durian, lucernský nízký durian a švýcarský nízký durian. Jak naučit psa chodit bez vodítka – 10 tipů do začátku

 

Příroda Jurassic durich

 

Příroda Jurassic durich

 

Jurský durič má živou, citlivou, věrnou a láskyplnou povahu. Je vášnivým lovcem, který má smysl pro orientaci a vytrvalost. Jeho přátelský a inteligentní výraz z něj dělá skvělého společníka.

 

Školení

Jurassic Durich je inteligentní a snadno se ovládá. Jeho výchova by měla být důsledná a mírná s pozitivním posilováním. Jeho přátelská povaha z něj dělá skvělého společníka a lovce. Jak naučit psa jíst granule – 5 tipů

 

Použití jurského duriče

 

Použití jurského duriče

 

Původně se jurský durič používal ke střelbě do zvěře, zejména do divokých prasat. Dnes se používá jako lovecký a společenský pes. Bernský durian: původ, výskyt a vlastnosti

Šampon na vlasy: nejlepší rady a účinky

Zdraví

Jurský durian má obecně dobrý zdravotní stav a dlouhověkost.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button