Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Halden Durcher: vše o plemeni

Halden Durcher, známý také jako Haldenstøvare, je plemeno psa, které pochází z Norska. Plemeno vzniklo křížením různých psů, včetně místního norského psa, s importovanými psy, jako je bígl a foxhound. Výsledkem byl středně velký, silný a hbitý pes, který se dobře hodil k lovu.

 

Halden durian

 

Halden durian

 

Halden Durcher je známý svou přátelskou a mírnou povahou, takže je skvělým rodinným společníkem. Je také dobře cvičitelný a má silnou pracovní morálku, což z něj dělá vynikajícího loveckého psa. Toto plemeno má výrazný vzhled s mírně klenutou lebkou, jasně definovaným stopem a rovným nosním hřbetem. Díky dlouhému svalnatému tělu a silným nohám je schopen dlouho běhat a pronásledovat kořist. Celkově je haldenský durič všestranné a věrné plemeno, které se hodí pro lov i jako rodinný mazlíček.

 

Plemeno Halden Durich

 

Plemeno Halden Durich

 

Haldenský durič pochází ze severního Norska a patří mezi plemena loveckých psů. Tento pes byl vyšlechtěn k lovu králíků a jiných malých zvířat. Halden Durich je středně velký pes s dlouhým tělem, stavěný pro běh. Jeho výška se pohybuje mezi 52 a 63 cm a hmotnost mezi 20 a 27 kg.

Hlava modelu Halden Duric je středně velká, dobře tvarovaná a vyvážená. Lebka je mírně vyklenutá, výrůstek intertrochanteru mírně vyvinutý. Zastávka je zřetelně označená, ale není strmá. Tlama je v dobrém poměru k hlavě, rovný hřbet nosu, pysky nejsou příliš svěšené.

Haldenský durič je považován za velmi přizpůsobivé a inteligentní plemeno. Rád se učí a potřebuje hodně pohybu a zaměstnání. Jeho přátelská povaha a schopnost výcviku z něj dělají vynikajícího společníka, se kterým je snadné vycházet.

 

Podle klasifikace FCI patří haldenský durič do skupiny 6 – Lovecká plemena, sekce 1.2 – Vysokonozí duriči. Toto plemeno se vyznačuje silou, vytrvalostí a rychlostí. Jeho barva může být černá se žlutými nebo hnědými znaky, nebo dokonce čistě bílá.

V dnešní době je haldenský durič poměrně vzácným plemenem, ale stále se používá k lovu drobné zvěře a také jako skvělý společník pro lidi, kteří mají rádi aktivní životní styl.

 

Vzhled a fyzické vlastnosti

 

Vzhled a fyzické vlastnosti

 

Halden Durcher je středně velký pes s dlouhým tělem, stavěný pro běh. Její vzhled je výrazný a elegantní. Plemeno má dobře tvarovanou a vyváženou hlavu, která je středně velká. Lebka je mírně klenutá a výběžek mezičelistní kosti je mírně vyvinutý.

 

Hlava a lebka

Hlava modelu Halden Duric je dobře modelovaná a vyvážená. Lebka je mírně klenutá a výběžek mezičelistní kosti je mírně vyvinutý. Čenich je mírně vyvýšený, čenich je v poměru k lebce dobře vyvinutý. Uši jsou středně velké, trojúhelníkového tvaru, zavěšené a přiložené ve výši očí.

 

Trup a končetiny

Tělo duriana haldenského je dlouhé a svalnaté, s rovným hřbetem. Přední končetiny jsou rovné a svalnaté, s dobře vyvinutými předloktími, lokty a prsty. Zadní končetiny jsou silné a svalnaté, s dobře vyvinutými vlčími drápy, tlapami a prsty. Podložky jsou dobře vyvinuté.

 

Ocas a srst

Ocas duriana haldenského je středně dlouhý a silný, nesený ve vodorovné poloze nebo mírně nad ní. Srst je hustá, hustá a krátká, se zvláštním leskem, který se vyskytuje pouze u tohoto plemene.

 

Velikost a chyby

Halden Durcher je středně velký pes s výškou v kohoutku 50-60 cm a hmotností 20-27 kg. Vady, které se u tohoto plemene mohou vyskytnout, jsou například: slabá konstituce, příliš krátké nebo dlouhé končetiny, nedostatečně vyvinuté osvalení, nevyvážená hlava, nevhodná srst nebo zbarvení.

Halden Durcher je elegantní a silné plemeno, které se vyznačuje přátelským chováním a vynikajícími výcvikovými schopnostmi. Jeho vzhled a fyzické vlastnosti z něj dělají ideálního společníka pro majitele, kteří hledají věrného a krotkého psa.

 

Charakter a chování

 

Charakter a chování

 

Halden Durcher je plemeno, které má velmi dobrou povahu a je známé svou krotkostí a věrností. Tento pes je velmi klidný a má výbornou cvičitelnost. Jeho chování je vyrovnané a přátelské, což z něj dělá vynikajícího společníka pro rodiny a jiné domácnosti.

Halden Durcher je také velmi silný pes, který byl původně vyšlechtěn k běhu a lovu. Díky své síle a výdrži je ideálním společníkem pro lidi, kteří se rádi věnují outdoorovým aktivitám, jako je běh nebo turistika.

Toto plemeno má také vynikající čich, což z něj dělá výborného psa pro stopování a hledání věcí. Jeho schopnost detekovat pachy a sledovat stopy z něj dělá ideálního společníka pro lov a další outdoorové aktivity.

Díky své klidné povaze a vynikajícím výcvikovým schopnostem je halden durich velmi snadno ovladatelný a poslušný pes. Jeho přátelská povaha z něj dělá výborného společníka pro děti a ostatní zvířata.

Chov a výcvik

 

Chov a výcvik

 

Chov

Halden Durcher je plemeno, které se vyznačuje silou a vytrvalostí, a proto je vhodné pro majitele, kteří mají dostatek prostoru k běhání a pohybu. Pokud se rozhodnete pro chov tohoto psa, je důležité najít renomovanou chovatelskou stanici, která má s tímto plemenem zkušenosti a bude vám schopna poskytnout štěně s dobrou genetikou.

Při výběru štěněte je důležité věnovat pozornost jeho vzhledu, zdraví a chování. Štěně by mělo být aktivní, hravé a zdravé, s lesklou srstí a bez známek onemocnění. Kromě toho je třeba zjistit, zda štěně pochází z dobrého rodokmenu a zda jeho rodiče mají zkušenosti s výcvikem a běháním.

 

Školení

Halden Durcher je plemeno, které je velmi inteligentní a rychle se učí. Proto je důležité zahájit jeho výcvik co nejdříve. Výcvik by měl být zaměřen na poslušnost, běh a stopování, protože tyto vlastnosti jsou pro toto plemeno velmi důležité.

Při tréninku musíte být trpěliví a důslední. Durian haldenský má tendenci být dominantní, proto je důležité, aby majitel byl autoritou a aby si dokázal získat jeho důvěru a respekt. Školení by mělo být založeno na pozitivní motivaci a odměňování dobrého chování.

Běh je pro toto plemeno velmi důležitý, protože je to pes stvořený pro běh. Je třeba mu dopřát dostatek pohybu a tréninku, aby se udržel v dobré kondici a dosáhl svého plného potenciálu. Stezka je důležitá také proto, že haldenský durian byl vyšlechtěn k lovu divokých prasat. Trénink na stezce by měl být zaměřen na rozvoj jeho přirozených instinktů a schopností.

Celkově je Halden Durian velmi dobrý společník, který se rychle učí a má spoustu energie. Pokud se mu dostane dostatek pohybu, výcviku a lásky, bude pro svého majitele velmi spokojeným psem.

 

Použití v lásce

Haldenský honič je plemeno psa tradičně používané k lovu, zejména zajíců a lišek. Jeho vynikající čich a vytrvalost z něj dělají vynikajícího loveckého společníka.

Tito psi jsou schopni pronásledovat zvěř až několik hodin a sledovat krevní (barevnou) stopu poraněné zvěře. Farbíři jsou klidní a inteligentní psi, kteří mají vynikající čich a specializují se na sledování krevní stopy.

Halden Durcher je silný, středně velký pes s dlouhým tělem, stavěný pro běh. Má středně velkou, dobře modelovanou a vyváženou hlavu. Lebka je mírně vyklenutá, výčnělek mezičelistního kloubu je mírně vyvinutý a doraz je zřetelný, ale ne náhlý.

Při křížení s jinými plemeny se může haldenský durian stát vynikajícím lovcem i jiných druhů zvěře. Jsou to vynikající lovci, kteří dokážou pronásledovat zvěř až do vyčerpání. Jejich vynikající čich a vytrvalost z nich dělají vynikající lovecké společníky.

 

Inzerce a nákup

Halden Durcher je plemeno psa, jehož inzeráty na prodej lze nalézt na různých webových stránkách. Na stránkách, jako je en.DOGVA.com nebo WebforDog.sk, najdete aktuální inzeráty štěňat tohoto plemene na prodej.

Při koupi haldenského duriana je důležité vybrat si spolehlivého prodejce, který bude mít zdravá štěňata a postará se o jejich správné sociální začlenění. Při výběru štěněte je dobré zvážit jeho původ a zdravotní stav.

Cena Halden Durian se může lišit v závislosti na prodejci a kvalitě štěněte. Na Bazoš.sk najdete inzeráty na prodej i jiných plemen psů, mezi kterými můžete porovnat ceny a kvalitu.

Při nákupu psa Halden Durian je důležité zvážit jeho nároky na cvičení a trénink. Toto plemeno je vhodné pro aktivní majitele, kteří mu mohou dopřát dostatek pohybu a zároveň ho udržovat ve výcviku.

 

Otázky týkající se zdraví

Halden Durcher je plemeno psů, které se může potýkat s některými zdravotními problémy. Je důležité, aby si majitelé byli těchto problémů vědomi a nechávali svého psa pravidelně kontrolovat veterinářem.

 

Oči a zrak

Halden Durian může mít některé oční problémy, jako je šedý zákal, progresivní atrofie sítnice a glaukom. Majitelé by měli znát příznaky těchto onemocnění a měli by pravidelně kontrolovat oči svého psa.

 

Varlata

Halden durian je náchylný k onemocněním varlat, jako je kryptorchismus a orchitida. Tato onemocnění mohou způsobit neplodnost a další zdravotní problémy. Majitelé by měli svého psa pravidelně kontrolovat u veterinárního lékaře a informovat se o příznacích těchto onemocnění.

 

Hodnocení

Halden Durcher je plemeno psů, které se může potýkat s některými zdravotními problémy. Je důležité, aby si majitelé byli těchto problémů vědomi a nechávali svého psa pravidelně kontrolovat veterinářem. Majitelé by měli znát příznaky těchto onemocnění a nechat svého psa pravidelně kontrolovat veterinářem.

 

Objem a komunikace

Haldenský honič je pes, který dokáže být velmi hlasitý, zejména když se cítí ohrožen nebo když potřebuje upozornit na nějakou událost. Majitelé těchto psů by měli mít na paměti, že jejich hlasitost může být pro sousedy a okolí rušivá. Proto je důležité zajistit dostatečnou výchovu a výcvik, aby byl pes schopen ovládat své chování a hlasitost.

Důležitou součástí života haldenských durianů je také komunikace. Tito psi jsou velmi inteligentní a mají tendenci učit se novým věcem. Je důležité, aby majitelé těchto psů měli dostatek trpělivosti a uměli s nimi komunikovat pomocí pozitivního posilování a jasných pokynů.

Pro komunikaci se zařízením Halden Duric může být užitečné použít následující metody:

  • Používejte jasné a krátké příkazy
  • Používejte pozitivní posilování
  • Zohledněte individuální vlastnosti svého psa
  • Udržujte pozornost a zájem psa pomocí hraček a pamlsků.
  • Naučte svého psa novým trikům a aktivitám, které udrží jeho mysl aktivní.

Celkově je komunikace a hlasitost důležitou součástí života duriana haldenského. Je důležité, aby si majitelé těchto psů uvědomili, že správná výchova a výcvik jsou klíčem k vytvoření šťastného a zdravého psa.

Srovnání s jinými plemeny

Haldenský dürcher je plemeno psa, které se vyznačuje silou, střední velikostí a dlouhým tělem. Porovnání tohoto plemene s jinými plemeny může pomoci při výběru vhodného psa pro majitele.

V porovnání s bígly jsou haldenští duriči větší a mají silnější stavbu těla. Mají také delší nohy a jsou vhodnější pro běh a chůzi. Bíglové jsou naopak známí svou energickou povahou a jsou ideálními společníky pro rodiny s dětmi.

V porovnání se slovenskými kopačkami jsou haldenské duriče větší a mají pevnější konstrukci těla. Slovenský kopov je známý svou schopností lovit a stopovat zvěř, zatímco haldenský durian je vhodnější pro běh a chůzi.

Haldenský durič je však podobný slovenskému kopovi v tom, že jsou oba věrní a oddaní svým majitelům. Oba psi jsou vhodní pro majitele, kteří hledají věrného a spolehlivého společníka.

Díky své síle a střední velikosti je Halden Durian vhodný pro rodiny s dětmi a majitele, kteří hledají společníka na procházky a běhání.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button