Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Filmy a volný časOBECNÝ ZÁJEM

Kde se natáčela Mamma Mia – zajímavá místa

Kde se natáčela Mamma Mia. Mamma Mia! je jednou z nejoblíbenějších hudebních filmových sérií všech dob. Svou veselou atmosférou, neodolatelnými písněmi skupiny ABBA a poutavým příběhem si získal srdce diváků po celém světě. Kde přesně se ale tyto slavné scény natáčely? V tomto článku se podíváme na nejznámější místa, která sloužila jako kulisy pro tento fenomenální seriál.

 

Ostrov Skópelos, Řecko – základna pro Mamma Mia!

 

Ostrov Skópelos, Řecko - základna pro Mamma Mia!

 

Kde se Mamma Mia natáčela? Jedním z nejdůležitějších míst, kde se natáčel seriál Mamma Mia!, je krásný řecký ostrov Skópelos. Tento malebný ostrov v Egejském moři se stal ideálním místem pro příběh odehrávající se na řeckém pobřeží. Hlavní místa, která jste ve filmu možná poznali, jsou kostel Agios Ioannis Kastri, kde se konala svatba, a pláž Kastani, kde se natáčely slavné taneční a pěvecké scény.

 

Ostrov Vis, Chorvatsko – okouzlující místo pro druhou část dovolené

 

Druhý díl Mamma Mia! se natáčel na krásném chorvatském ostrově Vis. Vis se svou nezaměnitelnou atmosférou a okouzlujícími plážemi je ideálním místem pro příběh odehrávající se na ostrově Kalokairi. Krásná Modrá jeskyně, proslulá průzračně modrou vodou, a pláž Stiniva, kterou obklopují vysoké útesy, jsou některá z míst, která mohou diváci ve filmu prozkoumat. Příčiny vypadávání vlasů u mužů: hlavní viníci

 

Universal Studios, Spojené státy americké – Záběry interiérů

 

Universal Studios, Spojené státy americké - Záběry interiérů

 

Kde se Mamma Mia natáčela?Kromě exteriérových záběrů na různých místech po celém světě se některé interiérové scény natáčely v Universal Studios ve Spojených státech. Tato studia poskytla vhodné prostředí pro některé klíčové scény v hotelu a dalších interiérech. Právě v těchto ateliérech se filmaři snažili vytvořit autentickou atmosféru a zároveň využít moderní technologie k vytvoření působivých scén.

 

Další místa, kde se natáčel film Mamma mia

 

Další místa, kde se natáčel film Mamma mia

 

Kromě hlavních lokací na ostrovech Skópelos a Vis a Universal Studios se Mamma Mia! se natáčelo i na dalších místech. Patří mezi ně ostrov Pinezia v Řecku, kde se nachází klášter Agios Ioannis Theologos, a ostrov Hvar v Chorvatsku, kde se natáčely některé scény. Jak se bavit v páru – 80 aktivit pro páry

 

Filmový příběh filmu Mamma Mia! se odehrává na fiktivním ostrově Kalokairi, který je inspirován různými řeckými a chorvatskými lokacemi. Tato kombinace umožnila vytvořit bohaté a barevné kulisy, které přispěly k celkové atmosféře filmu.

 

Turistický dopad a odkaz filmu Mamma Mia!

 

Turistický dopad a odkaz filmu Mamma Mia!

 

Mamma Mia! se stala obrovským fenoménem a její úspěch měl významný dopad na cestovní ruch v místech, kde se film natáčel. Ostrovy Skópelos a Vis se staly oblíbenými turistickými destinacemi pro fanoušky, kteří chtěli zažít atmosféru filmu na vlastní kůži. Tato místa jsou nyní často vyhledávána turisty, kteří se chtějí přenést do světa Mamma Mia! a objevit místa, kde se natáčel.

 

Kromě turistického dopadu má Mamma Mia! zanechala také kulturní odkaz. Písně skupiny ABBA, které jsou ve filmu použity, získaly novou popularitu a staly se hymnami celé generace. Hudební žánr a pojetí filmové hudby

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button