CIZÍ JAZYKVýuka

Měsíce v němčině – německé měsíce

Měsíce v němčině. Německé měsíce. Základem učení jakéhokoli jazyka je seznámit se s tím, jak se mluví o dnech, týdnech, měsících a letech. Zvládnutí komunikace o kalendáři je důležitým základním milníkem při učení se komunikaci v novém jazyce a dává studentům možnost vyjádřit, kdy přesně se událost stala (nebo stane).

Německé měsíce

 

Německé měsíce

 

Přečtěte si více o tom, jak se v Německu mluví o měsících v roce, dnech v týdnu a různých ročních obdobích, a také o nejlepším ročním období pro návštěvu Německa. Německé měsíce v roce. Jaké jsou německé měsíce? Měsíce v němčině.

Začněme od začátku, německé slovo pro měsíc je Monat (mor-nart), množné číslo Monate (mor-nart-a). Uživatelé angličtiny a (některých) dalších jazyků si možná oddechnou, když zjistí, že seznam měsíců v němčině se příliš neliší od toho, co již znají, ale je důležité naučit se přesný pravopis a výslovnost německých názvů měsíců, které se pravděpodobně značně liší.

 

Měsíce v němčině

 

Měsíce v němčině

 

Německé měsíce v roce se píší a vyslovují takto:

 

 1. January (yah-noo-ahr) – leden
 2. Februar ( fay-broo-ahr) – únor
 3. März (mehrtz) – březen
 4. April (ah-pril) – duben
 5. Mai (my) – květen
 6. Juni (yoo-nee) – červen
 7. Juli (yoo-lee) – červenec
 8. August (ow-goost) – srpen
 9. September (zehp-tehm-ber) – září
 10. October (ok-toh-ber) – říjen
 11. November (no-vehm-ber) – listopad
 12. December (de-tsem-ber) – prosinec

 

Chcete-li naznačit, že se událost odehrává v určitém měsíci, použijte slovo im: im Januar (v lednu). Zkratky měsíců se vyjadřují pomocí prvních tří písmen celého názvu, např. Září je zkráceně „Sep“. Dárek pro tátu : 22 tipů na dárek pro tátu

 

Německá roční období – Měsíce v němčině

 

Německá roční období - Měsíce v němčině

Jaká jsou roční období v němčině? Německé jaro trvá od března do května. Léto trvá od června do srpna a podzim v měsících září, říjnu a listopadu. Německá zima trvá od prosince do února. Německé hodiny a kalendáře se však řídí pravidly letního času.

Jak psát a vyslovovat roční období v němčině:

Frühling (frew-ling) – Jar
Sommer (zom-mer) – Léto
Herbst (hehrpst) – podzim
Winter (vin-ter) – zima

Jaké je počasí v Německu po celý rok

Počasí v Německu je obecně velmi sezónní. Léta jsou teplá až horká a zimy, zejména na severovýchodě, mohou být velmi chladné, ale to se v poměrně velké zemi liší. Například severozápadní a pobřežní Německo má přímořské podnebí se zamračenými mírnými zimami a teplými léty. Měsíce v němčině. Dny v týdnu v němčině – Naučte se dny v týdnu.

 

Počasí může být také velmi proměnlivé, zejména na jaře: nezapomeňte na přísloví April, April, er macht, was er will (duben, duben, dělá si, co chce).

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button