PLOCHY PRO UŽITKOVÉ ÚPRAVYUžitečné rostliny

Nejlepší stále plodící jahody – 11 odrůd

Nejlepší stále plodící jahody – 11 odrůd. Každý, kdo pěstuje jahody, chce získat co nejvíce sladkých plodů! Nechceme plýtvat časem, penězi ani místem na zahradě na rostliny, které dávají jen malé množství plodů. Které odrůdy plodí nejvíce jahod?

 

Nejlepší jahody, které kdy nesly ovoce

 

Nejlepší stále plodící jahody - 11 odrůd

 

Nejlepší stále plodící jahody. Hledáte ty nejlépe rodící jahody? Připravili jsme pro vás 11 světoznámých odrůd, které vám přinesou tu nejlepší úrodu. Kdy sázet jahody? Nejlepší doba pro výsadbu

Honeoye

 

Honeoye

Honeoye je středně raná, červnová odrůda, která je mimořádně odolná a velmi produktivní. Nejlépe roste při teplých teplotách a je obzvláště vhodnou volbou pro zahrádkáře pěstující jahody na Středozápadě, protože jejich chuť se zvýrazní dozráváním v mírných podmínkách.

 

Plody jsou velké a velmi chutné, ale objevují se až ve druhém vegetačním období. Pak bude vaše rostlina jahodníku Honeoye stabilně plodit po dobu následujících 4 až 5 let.

 

Ozark Beauty

 

Ozark Beauty

 

Ozark Beauty je stále ještě začínající odrůda, která je opravdu silným producentem.

Počáteční úroda každé sezóny se skládá z velmi velkých, nepravidelných, sladkých jahod, zatímco v dalších úrodách během sezóny jsou bobule rovnoměrnější. Mnozí zahrádkáři považují odrůdu Ozark Beauty za celkově nejlepší ze všech dosud plodících odrůd jahod.

 

AC Wendy – Nejlepší stále plodící jahody

 

AC Wendy - Nejlepší stále plodící jahody

AC Wendy je raná červnová odrůda, která poskytuje velmi vysoký výnos kvalitních plodů. Stejně jako většina červnových odrůd očekávejte plody ve druhém roce. Během jejich raného období kvetení je třeba se připravit na ochranu před nečekanými mrazy.

Je středně odolná proti plísni šedé. Také hodně zmlazuje, takže můžete každou sezónu zakládat další a další rostliny.

 

Alpine Alexandria

 

Alpine Alexandria

 

Alpine Alexandria je stále plodící odrůda lesních jahod, která plodí mnoho drobných plodů. Tento jahodník netvoří žádné výběžky a je vynikajícím půdním krytem. Čím více prostoru těmto rostlinám poskytnete, tím hojněji budou plodit.

Alpine Alexandria plodí velmi malé jahody – měří méně než půl centimetru, ale každý plod je plný chuti. Alpské odrůdy jahod poskytují nejsladší plody ze všech.

 

Alpine Yellow Wonder – Nejlepší jahody, které stále plodí

 

Alpine Yellow Wonder je další stále plodící odrůda lesních jahod. Tyto rostliny plodí malé, světle žluté jahody, které nepřitahují tolik ptáků jako jejich červené protějšky.

Odrůdy alpských jahod plodí v prvním roce výsadby. Dobře snášejí polostín a nedaří se jim v horkých oblastech zahrady. Tyto drobné bobule rostou dobře v nádobách, na skalkách, v plných záhonech i na okrajích záhonů.

 

Sladký Charlie

 

Sladký Charlie

 

Sweet Charlie je raná červnová odrůda vyšlechtěná na Floridě. Bohaté plody jsou velmi sladké a mají pevnou dužinu. Velké plody se tvoří na začátku sezóny, ale v některých ideálních letech se druhá úroda velmi velkých plodů tvoří až na samém konci vegetačního období.

 

Earliglow

 

Earliglow

Earliglow je nejranější červnová odrůda, která plodí brzy. Po odkvětu poskytuje bohatou úrodu. Bobule Earliglow jsou velké, šťavnaté, jasně červené a aromatické.

Odrůda Earliglow se pěstuje velmi snadno. Daří se jí v řádcích, na vyvýšeném záhonu nebo v nádobě. Je odolná vůči mnoha různým chorobám včetně verticiliového vadnutí a červené stébelnatosti.

 

Sladký polibek – Nejlepší stále plodící jahody

 

Sladký polibek - Nejlepší stále plodící jahody

 

Jahoda Sweet Kiss je víceletá odrůda. Dobře roste v půdě nebo v nádobách.

Chcete-li dosáhnout co nejvyšší úrody, odštipujte první růžice květů v prvním roce růstu a plody sbírejte později v sezóně. Pravidelně sbírejte plody, jakmile dozrají, abyste podpořili silné plodenství po celou sezónu.

 

Chuť jahod Sweet Kiss je velmi sladká a plná a zvítězila v mnoha slepých degustačních testech. Velké plody jsou atraktivně pevné, klínovité a tmavě červené.

 

Evie-2

 

Evie-2

Evie-2 nabízí jeden z nejvyšších výnosů ze všech odrůd s neutrální denní teplotou. Je méně citlivá na vyšší letní teploty, které ovlivňují denní neutrální odrůdy.

Evie-2 dává v prvním roce růstu velké, pevné, sladké, červené plody. Tato odrůda je odolná vůči mnoha listovým chorobám a daří se jí na plném slunci.

 

Flavorfest

 

Flavorfest je středně raná červnová odrůda. Jahody Flavorfest jsou odolné vůči červené stopce a většině chorob stonků a listů. Je méně náchylná k botrytické hnilobě plodů než jiné středně rané odrůdy, takže můžete očekávat větší úrodu bohatých plodů. Kdy sázet jahody? Nejlepší doba pro výsadbu

Uvádí se, že chuť jahod Flavorfest je téměř stejně dobrá jako Earliglow se čtyřikrát většími plody. Bobule jsou jasně červené, baculaté a velmi atraktivní.

 

Seascape – Nejlepší stále plodící jahody

 

Seascape - Nejlepší stále plodící jahody

Odrůda Seascape je denně neutrální. Hojně plodí vždy, když se teplota pohybuje mezi 20 a 25 stupni. Kromě vysoké produkce je odrůda Seascape odolná vůči vysokým teplotám a chorobám.

Velké kuželovité jahody odrůdy Seascape jsou jasně červené. Chuť je ovocná a lahodná. Tato odrůda roste obzvláště dobře na jihu a v bezmrazých zónách je stálezelená.

 

Závěr

V závislosti na odrůdě mohou jahody každou sezónu vyprodukovat až 3 kg plodů z jedné rostliny. Vyberte si odrůdu, která má tuto schopnost a dobře roste ve vašem pásmu. Pak postupujte podle pokynů, abyste jahodám poskytli tu nejlepší možnou péči. Šťastné pěstování jahod!

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button