Největší jelen na světě : Lov jelenů na Novém Zélandu
Největší jelen na světě. Lov jelenů na Novém Zélandu se v posledních 25 letech prudce rozšířil.Podívejte se na tyto neuvěřitelné trofeje jelenů z Nového Zélandu.
Jelen evropský (Cervus Elaphus) byl na Nový Zéland dovezen mezi rokem 1851 a počátkem 20. let 20. století. 20s. století . Dnes je nejrozšířenějším druhem jelena na Novém Zélandu.
Obsah článku:
Největší jelen na světě
Z Nového Zélandu pochází několik světových rekordů.Pokud byste chtěli lovit jeleny na Novém Zélandu, můžete to udělat také. Prostřednictvím webu :
www.alpinehunting.com
Na jejich stránkách si můžete vybrat z několika lovů ( her ). Od rybaření po lov kamzíků a jelenů .
Lovci si mohou vybrat balíček lovu od základního lovu jelena až po super lov jelena a příležitostného rekordmana – můžete si vybrat balíček s cenovou úrovní, která vám vyhovuje .Kterou můžete během lovu změnit, pokud narazíte na většího jelena nebo jiné zvíře. Cena takového lovu není uvedena.Největší jelen na světě. Lov jelenů na Novém Zélandu je nezapomenutelný zážitek.
Přečtěte si: Kde hledat paroží 6 nejlepších míst
Jelen evropský
Jelen evropský (jiné názvy: jelen evropský, jelen evropský, jelen evropský, jelen evropský; lat. Cervus elaphus) je velký kopytník z čeledi jelenovitých (Cervidae). Vyskytuje se na velkém území Evropy, Kavkazu, Malé Asie, střední a západní Asie a izolovaně mezi Marokem a Tuniskem, takže je jediným druhem jelena v Africe. Později se rozšířil do dalších částí světa, například do Austrálie, na Nový Zéland a do Argentiny.
Viz také článek :
10 největších ulovených zvířat
Propagační video o lovu jelenů na Novém Zélandu :
Nejtypičtějším znakem samců jsou parohy , které shazují každý rok, obvykle na konci zimy . Na jaře , kdy jelenům vyrůstá nové paroží, je pokryto jemnou ochrannou sametovou vrstvou, která později mizí. Parohy jsou tvořeny kostmi, které mohou narůst v průměru o 2,5 cm denně.
U dospělých samců se na paroží vytvářejí jakési výrůstky, odborně nazývané výstupky, které se s přibývajícím věkem stále zvětšují. Samec s jednou výsadou, který se nazývá kosatec, se v lovecké mluvě označuje jako hajný. Druhé privilegium se označuje jako nadstranické privilegium. Třetí (ale rostoucí jako druhý v pořadí), poslední pak jako opeřenec; samci se pak s ním nazývají šestirohými. Rozvětvený konec paroží již není považován za výsadu a označuje se jako koruna.