OmalovánkyVYBARVOVÁNÍ A KRESLENÍ

Omalovánky gepard 25 krásných gepardích omalovánek

Gepard je velká kočka pocházející z Afriky a středního Íránu. Je to nejrychlejší suchozemské zvíře, jehož rychlost se odhaduje na 80 až 128 km/h , přičemž nejrychlejší spolehlivě zaznamenané rychlosti jsou 93 a 98 km/h , a jako takové má několik rychlostních adaptací.

 

Omalovánky gepard

 

Omalovánky gepard

 

Omalovánky gepard

Omalovánky gepard

 

Omalovánky gepard

 

včetně lehké postavy, dlouhých tenkých nohou a dlouhého ocasu. V ramenou obvykle dosahuje 67 až 94 cm a délka hlavy a těla se pohybuje od 1,1 do 1,5 m. Gepardí omalovánky Dospělá zvířata váží od 21 do 72 kg. Hlava je malá a kulatá, s krátkým čenichem a černými slzami na obličeji. Srst je obvykle plavá až krémově bílá nebo světle hnědá a obvykle je pokryta rovnoměrně rozmístěnými souvislými černými skvrnami. Uznávají se čtyři poddruhy. Co dělat, když se nudím

 

Namalujte si geparda

 

Omalovánky gepard

 

Omalovánky gepard

Omalovánky gepard

Omalovánky gepard

 

Gepardi žijí ve třech hlavních sociálních skupinách, a to v samicích a jejich mláďatech, v „koalicích“ samců a v osamělých samcích. Barva geparda Zatímco samice vedou kočovný život a hledají kořist ve velkých domovských okrscích, samci jsou usedlejší a mohou si místo toho zakládat mnohem menší teritoria v oblastech s dostatkem kořisti a přístupem k samicím. Gepard je aktivní hlavně přes den, s vrcholy za svítání a za soumraku. Živí se malou až středně velkou kořistí, obvykle o hmotnosti do 40 kg, a dává přednost středně velkým kopytníkům, jako jsou impaly, koroptve a gazely Thomsonovy. Coloring Pages Shoes: 20 Free Colorings Book

 

Kreslený gepard

 

Omalovánky gepard

 

Omalovánky gepard

Omalovánky gepard

 

Omalovánky gepard

 

 

Gepard obvykle pronásleduje svou kořist na vzdálenost 60-70 m, útočí na ni, podráží jí nohy a během pronásledování se jí zakousne do krku, aby ji udusil. Rozmnožuje se po celý rok. Po téměř tříměsíční březosti se narodí mládě, gepard Cartoon, ve kterém jsou obvykle tři nebo čtyři mláďata Gepard barevný pro děti. Gepardí mláďata jsou velmi zranitelná vůči predátorům z řad velkých šelem, jako jsou hyeny a lvi. Mláďata se odstavují přibližně ve čtyřech měsících a osamostatňují se přibližně ve 20 měsících.

 

Gepardí omalovánky pro děti

 

Omalovánky gepard

Omalovánky gepard

Omalovánky gepard

Omalovánky gepard

 

Gepard se vyskytuje v různých biotopech, například v savanách Serengeti, ve vyprahlých horských pásmech Sahary a v kopcovitém pouštním terénu Íránu. Gepardy ohrožuje několik faktorů, například ztráta životního prostředí. Gepardí omalovánky pro děti  konflikty s lidmi, pytláctví a vysoká náchylnost k nemocem. Gepard, který se dříve vyskytoval na většině území subsaharské Afriky a zasahoval na východ až do oblasti Blízkého východu a střední Indie, se dnes vyskytuje především v malých, roztříštěných populacích ve středním Íránu a v jižní, východní a severozápadní Africe. V roce 2016 se celosvětová populace gepardů ve volné přírodě odhadovala na přibližně 7 100 jedinců.  Na Červeném seznamu IUCN je uveden jako zranitelný. V minulosti byli gepardi domestikováni a cvičeni k lovu kopytníků. Jsou hojně zobrazováni v umění, literatuře, reklamě a animaci.

 

Omalovánky gepard afrických zvířat

 

Omalovánky gepard

 

Omalovánky gepard

Omalovánky gepard

 

Omalovánky gepard pro děti

 

Nejbližšími příbuznými geparda jsou puma (Puma concolor) a jaguarundi (Herpailurus yagouaroundi).Tyto tři druhy společně tvoří linii pum, jednu z osmi linií žijících kočkovitých šelem; linie pum se oddělila od ostatních linií před 6,7 miliony let. Sesterská skupina ke skupině afrických zvířat gepardů malovaných.  Puma je rod menších koček Starého světa, který zahrnuje rody Felis Omalovánky Gepard pro děti, Otocolobus a Prionailurus.

 

Nejstarší gepardí fosilie, vykopané ve východní a jižní Africe, pocházejí z doby před 3,5-3 miliony let. let; nejstarší známý exemplář z Jižní Afriky pochází z nejspodnějších nalezišť v Silberberg Grotto (Sterkfontein). Ačkoli jsou tyto fosilie neúplné, ukazují na formy větší, ale méně kuriózní než moderní gepard. Fosilní pozůstatky z Evropy jsou omezeny na několik středopleistocenních exemplářů z Hundsheimu (Rakousko) a písků Mosbachu (Německo). Omalovánky pro děti.

 

Omalovánky gepard

 

Omalovánky gepard pro děti

 

Omalovánky gepard pro děti

 

Omalovánky gepard pro děti

 

Omalovánky gepard pro děti

Omalovánky gepard pro děti

 

Kočky podobné gepardům jsou známy ze Starého světa z doby před 10 000 lety. Gepard obrovský (A. pardinensis), ve srovnání s moderním gepardem podstatně větší a pomalejší, se vyskytoval v Eurasii a ve východní a jižní Africe v období Villafranchia zhruba 3,8-1,9 milionu let př. n. l. Malby gepardů . Ve středním pleistocénu se menší gepard A. intermedius vyskytoval od Evropy po Čínu. Moderní gepard se objevil v Africe asi 1,9 milionu let před naším letopočtem; jeho fosilní nálezy se omezují na Afriku. Péče o vlasy.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button