OmalovánkyVYBARVOVÁNÍ A KRESLENÍ

Omalovánky surikata 10 nejkrásnějších omalovánek surikata

Surikata neboli surikata zbarvená je malá mangusta žijící v jižní Africe. Vyznačuje se širokou hlavou, velkýma očima, špičatým čenichem, dlouhýma nohama, tenkým zužujícím se ocasem a žíhaným vzorem srsti. Délka hlavy a těla je přibližně 24-35 cm a hmotnost se obvykle pohybuje od 0,62 do 0,97 kg.

 

Omalovánky surikata

 

Omalovánky surikata Omalovánky surikata

Omalovánky surikata

 

Srst je světle šedá až žlutohnědá se střídavými, špatně ohraničenými světlými a tmavými pruhy na hřbetě. Surikaty malované mají přední tlapky uzpůsobené k hrabání a mají schopnost termoregulace, aby přežily v drsném a suchém prostředí. Uznávají se tři poddruhy. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků.

 

Namalujte si surikatu

 

Namalujte si surikatu

Namalujte si surikatu

Namalujte si surikatu

 

Surikaty jsou vysoce sociální a tvoří smečky o dvou až 30 jedincích, které obývají domovské okrsky o rozloze přibližně 5 km2 . Obecně platí, že ve smečce existuje sociální hierarchie – dominantní jedinci se rozmnožují a plodí potomstvo a podřízení členové, kteří se nerozmnožují, poskytují altruistickou péči o potomstvo. K rozmnožování dochází během celého roku, vrcholí během silných dešťů; po 60 až 70 dnech březosti se rodí mláďata o třech až sedmi kusech. Coloring Pages Vampire: 5 Free Colorings Book

 

Kreslená surikata

 

Kreslená surikata

 

Žijí ve skalních štěrbinách ve skalnatých, často vápencových oblastech a ve velkých norách na pláních. Systémy nor, obvykle o průměru 5 m a s přibližně 15 otvory, jsou rozsáhlé podzemní sítě sestávající ze dvou až tří úrovní tunelů. Omalovánky surikata Tyto tunely jsou nahoře přibližně 7,5 cm vysoké a dole širší, zasahují až 1,5 m do země. Nory mají mírnou vnitřní teplotu a poskytují příjemné mikroklima, které surikaty chrání při nepříznivém počasí a extrémních teplotách.

 

Omalovánky surikata pro děti k tisku

 

Omalovánky surikata pro děti k tisku

 

Surikaty jsou aktivní během dne, obvykle brzy ráno a pozdě odpoledne; zůstávají neustále ve střehu, a když vycítí nebezpečí, stáhnou se do nor (tzv. „boltholes“). Omalovánky Surikata pro děti k vytisknutí. Ke vzájemné komunikaci používají širokou škálu volání, která slouží k nejrůznějším účelům, například k vyvolání poplachu při spatření dravce. Surikaty jsou především hmyzožravé, živí se hlavně brouky a motýly, ale jejich potrava zahrnuje také obojživelníky, členovce, malé ptáky, plazy a rostlinný materiál.

 

Surikaty se běžně vyskytují na suchých, otevřených stanovištích s malým množstvím dřevin v jihozápadní Botswaně, západní a jižní Namibii, severní a západní Jihoafrické republice; jejich areál sotva zasahuje do jihozápadní Angoly. Populace surikat nejsou významně ohroženy, a proto jsou v Červeném seznamu IUCN zařazeny do kategorie nejméně dotčených druhů. Surikaty jsou hojně zobrazovány v televizi, filmech a dalších médiích.
Omalovánky jednorožců 50+ Omalovánky jednorožců. 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button