OmalovánkyVYBARVOVÁNÍ A KRESLENÍ

Omalovánky kachna 20 bezplatných kachních omalovánek

Kachní vábnička je společný název pro mnoho druhů vodního ptactva z čeledi kachnovitých. Kachny jsou obecně menší a mají kratší krk než labutě a husy, které patří do stejné čeledi. Dělí se na několik podčeledí a představují tvarový taxon; nepředstavují monofyletickou skupinu (skupinu všech potomků jednoho společného předka), protože labutě a husy nejsou považovány za kachny. Kachny jsou většinou vodní ptáci a vyskytují se jak ve sladké, tak ve slané vodě.

 

Omalovánky kachna

 

Omalovánky kachna Omalovánky kachna

Omalovánky kachna Omalovánky kachna

 

Kachny jsou někdy zaměňovány s několika druhy nepříbuzných vodních ptáků s podobnými tvary. Například tlamovci nebo rejsci. Chřestýši, žluťásci a lysky.

 

Slovo kachna pochází ze staroanglického dūce ‚potápěč‘, což je odvozenina slovesa *dūcan ‚kachnit se‘. Sklonit se nízko, jako by se chtěl pod něco dostat nebo se ponořit.“ Důvodem je způsob, jakým se mnoho druhů potápivých kachen živí ve vzpřímené poloze. Srovnej s nizozemským duiken a německým tauchen „potápět se“. Coloring Pages Kitty Cat: 21 Free Colorings Book

 

Namalujte si kachnu

 

Namalujte si kachnu Namalujte si kachnu Namalujte si kachnu

 

Tichomořská černá kachna s charakteristickým vzpřímeným „kačerem“
Toto slovo nahradilo staroanglické ened/ænid „kachna“ pravděpodobně proto, aby se zabránilo záměně s jinými slovy, jako je ende „konec“ s podobnými tvary. Podobná slova pro kachnu mají i další germánské jazyky, například nizozemské eend, německé Ente a norské and.

 

Kreslená kachna

 

Kreslená kachna Kreslená kachna Kreslená kachna Kreslená kachna

 

Kachna je mladá kachna v peří nebo kachní mládě, samec V potravinářství se někdy jako kachna označuje mladá domácí kachna, která právě dosáhla velikosti a obvodu dospělého jedince a její maso je ještě poměrně křehké.

Samec kachny se nazývá kachna a samice kachna nebo v ornitologii slepice.

 

Omalovánky kachna

 

Omalovánky kachna  Omalovánky kachna  Omalovánky kachna  Omalovánky kachna 

 

Kachny mají celkově protáhlý a široký půdorys těla a také poměrně dlouhý krk, i když ne tak dlouhý jako husy a labutě. Tvar těla kachny potápivé se poněkud liší od těla kachny potápivé, protože je více zaoblené. Zobák je obvykle široký a obsahuje vroubkovaný pectens, který je zvláště dobře ohraničený u druhů živících se filtrováním. U některých druhů ryb je zobák dlouhý a silně vroubkovaný. Šupinaté nohy jsou silné a dobře vyvinuté a jsou většinou posazeny daleko vzadu na těle, což platí spíše pro velmi vodní druhy. Křídla jsou velmi silná, obvykle krátká a špičatá, a let kachen vyžaduje rychlé souvislé tahy, což zase vyžaduje silné křídelní svaly. Tři druhy parních kachen jsou však téměř nelétavé. Mnoho druhů kachen je v období pelichání dočasně nelétavých; v tomto období vyhledávají chráněná stanoviště s dostatkem potravy. Toto pelichání obvykle předchází migraci.

 

Kachna zbarvení stránky

 

Kachna zbarvení stránky Kachna zbarvení stránky Kachna zbarvení stránky Kachna zbarvení stránky

 

Severské kachny mají často extravagantní opeření, které si v létě nechávají přelíčit, aby získaly vzhled podobný samičkám, tzv. zatmění. Druhy žijící na jihu obvykle vykazují menší pohlavní dimorfismus, i když existují výjimky, jako např. vlaštovka rajská z Nového Zélandu, která je nápadně pohlavně dimorfní a u níž je opeření samice světlejší než opeření samce. Opeření mladých ptáků se většinou podobá opeření samic. V průběhu evoluce se u samic kachen vyvinula vývrtka ve tvaru vagíny, která má zabránit znásilnění.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button