OmalovánkyVYBARVOVÁNÍ A KRESLENÍ

Omalovánky vlk 15 krásných vlčích omalovánek

Vlk pestrý, známý také jako vlk šedý nebo vlk šedý, je velká psovitá šelma pocházející z Eurasie a Severní Ameriky. Bylo rozpoznáno více než třicet poddruhů vlka pestrého. zatímco vlk šedý. V obecném pojetí zahrnuje nedomestikované/divoké poddruhy. Vlk je největším žijícím zástupcem čeledi psovitých. Od ostatních druhů Canis se liší také méně špičatýma ušima a čenichem.

 

Omalovánky vlk

 

Omalovánky vlk

 

Omalovánky vlk

 

Omalovánky vlk

 

Stejně jako kratší trup a delší ocas. Přesto je vlk pestrý dostatečně příbuzný menším druhům Canis, jako je kojot a šakal zlatý. S nimi mohl vytvořit plodné hybridy. Pruhovaná srst vlka je obvykle skvrnitě bílá, hnědá. Šedý a černý, i když poddruhy v Arktidě mohou být téměř celé bílé.

 

Ze všech zástupců rodu Canis je vlk malířský nejvíce specializovaný na kooperativní lov zvěře. Projevuje se fyzickou adaptací na překonávání velké kořisti. Jeho společenskější povaha a vysoce vyvinuté expresivní chování, včetně individuálního nebo skupinového vytí. Dog Coloring Pages: 31 Colorings Book Free

 

Nejkrásnější vlčí omalovánky

 

Omalovánky vlk

Omalovánky vlk

Omalovánky vlk

 

Pohybuje se v nukleárních rodinách složených z páru. Který je doprovázen jejich potomky. Potomci mohou po dosažení pohlavní dospělosti a v reakci na soupeření o potravu ve smečce odejít a založit vlastní smečku. Vlci jsou také teritoriální a boje o teritorium patří mezi hlavní příčiny úmrtí vlků.

 

Vlk je převážně masožravec a živí se velkými volně žijícími savci s kopyty, ale i menšími zvířaty, hospodářskými zvířaty, mršinami a odpadky. Jednotliví vlci nebo páry mají obvykle vyšší úspěšnost lovu než velké smečky. Vlci se mohou nakazit patogeny a parazity, zejména virem vztekliny.

 

Omalovánky vlk pro děti

 

Omalovánky vlk pro děti

 

Celosvětová populace vlka dravého byla v roce 2003 odhadnuta na 300 000 jedinců a Mezinárodní svaz ochrany přírody (IUCN) ji považuje za nejméně ohroženého vlka malířského. Vlci mají za sebou dlouhou historii interakcí s lidmi a ve většině pasteveckých společností jimi bylo opovrhováno a byli loveni za účelem útoku.

 

Kreslený vlk

 

Omalovánky vlk pro děti

 

Omalovánky vlk pro děti

Omalovánky vlk pro děti

 

Vlk je také považován za předka psa domácího. Přestože strach z vlků existuje v mnoha lidských společnostech, většina zaznamenaných případů útoků vlků na lidi je připisována zvířatům trpícím vzteklinou. Útoky vlků na lidi jsou vzácné, protože vlků je poměrně málo, žijí daleko od lidí a ze zkušeností s lovci, rančery a pastevci si vypěstovali strach z lidí. Žehlička na vlasy : Co si vybrat.

 

 

Omalovánky vlk

 

Omalovánky vlk pro děti

Omalovánky vlk pro děti

Omalovánky vlk pro děti

Omalovánky vlk pro děti

 

Vlk je největší žijící zástupce čeledi psovitých a od kojotů a šakalů se liší širší tlamou, kratšíma ušima, kratším trupem a delším ocasem.Je štíhlý a mohutně stavěný, s velkým, hluboce skloněným hrudníkem, svažujícím se hřbetem a silně osvaleným krkem. Vlk má o něco delší nohy než ostatní psovité šelmy, což mu umožňuje rychlý pohyb a překonávání hlubokého sněhu, který v zimě pokrývá většinu jeho zeměpisného areálu. Uši jsou poměrně malé a trojúhelníkové. Omalovánky princezna – 50+ Omalovánky princezna

 

Hlava vlka je velká a těžká, má široké čelo, silné čelisti a dlouhý tupý čenich. Lebka je 230-280 mm dlouhá a 130-150 mm široká. Zuby jsou těžké a velké. Zbarvení vlka je pro drcení kostí vhodnější než u jiných psovitých šelem. Jeho stoličky mají plochou žvýkací plochu, ale ne v takové míře jako stoličky kojota, jehož strava obsahuje více rostlinné hmoty. Samice mají obvykle užší čenich a čelo, tenčí krk, o něco kratší nohy a méně robustní ramena než samci.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button