OmalovánkyVYBARVOVÁNÍ A KRESLENÍ

Omalovánky Mořský koník 10 mořských koníků omalovánky

Mořský koník je některý ze 46 druhů malých mořských ryb rodu Hippocampus. „Hippocampus“ pochází ze starořečtiny a znamená híppos „kůň“ a kámpos „mořská příšera“. Mořští koníci, jejichž hlava a krk připomínají koně, se vyznačují také článkovaným kostěným pancířem, vzpřímeným držením těla a stočeným, prodlouženým ocasem. Společně s rybkami a mořskými koníky (Phycodurus a Phyllopteryx) tvoří čeleď Syngnathidae.

 

Omalovánky Mořský koník

 

Omalovánky Mořský koník Omalovánky Mořský koník

Omalovánky Mořský koník

 

Mořští koníci se vyskytují především v mělkých tropických a mírných slaných vodách po celém světě, přibližně od 45° j. š. z. š. až 45° s. z. š. Žijí v chráněných oblastech, například v porostech mořské trávy. Ústí řek, korálové útesy a mangrovové porosty. Tyto čtyři druhy se vyskytují ve vodách Tichého oceánu od Severní Ameriky po Jižní Ameriku. V Atlantiku se Hippocampus erectus vyskytuje od Nového Skotska po Uruguay. H. zosterae, známý jako trpasličí mořský koník, se vyskytuje na Bahamách. Coloring Pages Volcano: 19 Free Colorings Book

 

Nejkrásnější omalovánky mořských koníků

 

Nejkrásnější omalovánky mořských koníků Nejkrásnější omalovánky mořských koníků Nejkrásnější omalovánky mořských koníků

 

Kolonie byly nalezeny také v evropských vodách, například v ústí Temže.

Ve Středozemním moři žijí tři druhy: H. guttulatus (mořský koník s dlouhým rypcem), H. hippocampus (mořský koník s krátkým rypcem) a H. fuscus (mořský koník). Tyto druhy vytvářejí teritoria; samci obývají plochu 1 m2, zatímco samice se pohybují na ploše přibližně stokrát větší. Účesy pro řídké vlasy.

 

Kreslené omalovánky Mořský koník

 

Kreslené omalovánky Mořský koník Kreslené omalovánky Mořský koník

 

Mořští koníci se mohou před rozmnožováním několik dní dvořit. Vědci se domnívají, že námluvy synchronizují pohyby a reprodukční stavy zvířat, aby samec mohl přijmout vejce, když je samice připravena je snést. Během tohoto období mohou měnit barvu. Omalovánky mořských koníků Mořští koníci plavou vedle sebe a drží se za ocasy nebo se ocasy chytají stejného pramene mořské trávy a krouží v takzvaném „předsvatebním tanci“. Nakonec se pustí do „pravého dvorního tance“, který trvá asi 8 hodin a během něhož samec čerpá vodu přes vaječný vak na svém trupu, který se rozšiřuje a otevírá, aby ukázal svou prázdnotu. Omalovánky princezna – 50+ Omalovánky princezna.

 

Namalujte si mořského koníka

 

Namalujte si mořského koníka Namalujte si mořského koníka

 

Když samice dosáhne zralosti jiker, samice a její partner se zbaví všech kotev a plavou s ní vzhůru. z mořské trávy, často se při stoupání spirálovitě stáčejí. Interakce trvá asi 6 minut a připomíná námluvy. Samice mořského koníka malého pak odplouvá až do příštího rána a samec se vrací k sání potravy čenichem. Samice zasune svůj vejcovod do samčího vaku a naklade desítky až tisíce vajíček. Když samice uvolní vajíčka, její tělo se zmenší, zatímco tělo samice se zvětší. Obě zvířata se pak ponoří zpět do mořské trávy a ona odpluje.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button