FASHIONZimní boty

Pánské zimní boty – Jak vybrat zimní boty

Pánské zimní boty – Jak vybrat zimní boty pro muže. Vzhledem ke všem možnostem může být náročné najít ty nejlepší zimní boty, které budou vyhovovat vašim potřebám. Co největší zúžení výběru vám pomůže se snáze a rychleji rozhodnout. Účelem tohoto článku je vysvětlit různé styly zimních bot a jejich nejlepší využití, zdůraznit konstrukční prvky, které je třeba zvážit, a pomoci vám zúžit výběr, abyste si mohli vybrat ideální botu pro své potřeby.

 

Pánské zimní boty Pac

 

Pánské zimní boty Pac Boots

 

Do této kategorie zimních bot patří boty s velkou gumovou podrážkou, velkým množstvím zateplení a svrškem ve výšce lýtek. Jejich název je odvozen od názvu Pac slipper neboli mokasínová bačkora. Která se tradičně nosí ve vnější vrstvě boty s gumovým pláštěm kolem nohy a vysokým koženým svrškem, který chrání lýtko před hlubokým sněhem. Často se skládají z měkké, izolované vložky. Vkládá se do vnějšího vodotěsného pláště nebo z izolační vrstvy upevněné pod povětrnostně odolným materiálem pláště. Sorel je značka, která v roce 1962 uvedla svůj dnes již proslulý model Caribou do moderního povědomí. O dva roky později vydali model Sorel 1964 Premium T. Od té doby začalo podobné styly vyrábět mnoho výrobců. Boty Pac poskytují nejlepší ochranu před nepřízní počasí a teplo mezi mnoha typy zimních bot.

 


Hlavní nevýhodou obuvi Pac je, že je často objemná a neohrabaná. Někdy také trpí nedbalým střihem, který se obtížně přizpůsobuje. Proto se nejlépe hodí pro aktivity, které nevyžadují obratnou práci nohou, a pro zimní turistiku jsou příliš těžké a neskladné. Tyto boty se skvěle hodí na běžné nošení ve městě nebo na zimní práce, jako je sekání dřeva a odklízení sněhu.

 

Účel: Zimní práce, jízda na sněžném skútru, sáňkování, pochůzky

DŮVODY PRO KOUPI

 • Teplé a pohodlné
 • Vysoká manžeta zabraňuje sněžení
 • Často nákladově efektivnější

DŮVODY, PROČ SE VYHNOUT

 • Slabší řez
 • Nejsou vhodné pro časté chození
 • Obtížné

 

Zateplená zimní turistická obuv

 


Pánské zimní boty Zateplené zimní turistické boty

 

Tyto boty jsou navrženy tak, aby udržely vaše nohy v teple a suchu na stezkách po celou zimu. Sedí mnohem lépe než boty Pac, připomínají spíše tenisky nebo letní turistické boty. Mají také menší izolaci než boty Pac, protože vaše nohy během aktivity přirozeně produkují teplo. Používají nepromokavé materiály, ale svršek nesahá až k lýtkům, což vám pomůže chodit pohodlněji a pružněji. Mají podrážku s vysokou přilnavostí, která zajišťuje přilnavost na kluzkých chodnících a zasněžených površích. Tyto boty se skvěle hodí pro aktivní zimní aktivity, jako je práce a práce venku na suchém povrchu, zimní túry a běžné použití ve městě, když není hluboký sníh.

 


Hlavní nevýhodou zimní turistické obuvi je, že se v ní omezuje teplo a ochrana před povětrnostními vlivy, aby se v ní uživateli dobře chodilo. Proto se tyto boty nehodí do nejextrémnějších zimních klimatických podmínek nebo do sněhových podmínek, když se v nich jezdí s lopatou nebo na saních. Pro uživatele v teplejším zimním podnebí, kde srážky padají spíše ve formě deště než sněhu a kde se každou zimu netvoří hluboké sněhové závěje, by tyto boty mohly být každodenní obuví. Pro zimní zasněžené podnebí jsou však potřeba vyšší a teplejší boty.

 

 

 

Určení: Zimní turistika, chůze na sněžnicích, zimní práce, pochůzky, nošení po městě.

 

DŮVODY PRO KOUPI

 • Přesný řez
 • Použitelné pro širokou škálu zimních aktivit
 • Obvykle mají nejlepší trakci
 • Nejlepší volba pro pěší turistiku a chůzi na sněžnicích

 

DŮVODY, PROČ SE VYHNOUT

 • Při každém nošení musí být zašněrovány.
 • Obecně jsou dražší
 • Nejsou tak teplé a odolné vůči povětrnostním vlivům jako boty Pac.

 

Pracovní obuv Slip-On

 

Pánské zimní boty Pracovní boty Slip-On

 

Pracovní obuv typu Slip-on nepoužívá systém šněrování. Často mají velká madla nebo taháčky, které usnadňují nazouvání, nebo dostatečně volnou manžetu, takže je snadné do nich rovnou vsunout nohu. Nazouvací boty se vyrábějí z mnoha materiálů včetně gumy, neoprenu, kůže, textilu nebo ovčí kůže. Mohou, ale nemusí být zateplené, v závislosti na použití, pro které je bota určena, a mohou mít různý stupeň voděodolnosti a pohodlí při chůzi. Hlavní výhodou nazouvacích bot je pohodlí.

 


Pracovní obuv s nazouváním je již dlouho oblíbená pro domácí práce a špinavé, mokré práce, které vyžadují maximální ochranu před nepřízní počasí. Jedná se o jednoduché, odolné a snadno čistitelné skořepinové boty, které se snadno nazouvají a vyzouvají a umožňují uživateli jednoduše si obout boty včetně kalhot. Jsou velmi ochranné a mají různou úroveň hřejivosti v závislosti na tloušťce izolace použité ve skořepině. Protože jsou navrženy s ohledem na pohodlí při oblékání, často trpí volným a pytlovitým střihem. Pracovní nazouvací obuv není příliš pohodlná na chůzi a nenabízí velkou přesnost.

 

Určení: zimní práce, špinavá a mokrá práce, rychlé cesty a pochůzky

 

DŮVODY PRO KOUPI

 • Nejjednodušší a nejpohodlnější volba zimní obuvi
 • Ochranné
 • Volné a pohodlné

 

DŮVODY, PROČ SE VYHNOUT

 • Nejsou tak teplé
 • Nepřesné nastavení
 • Špatné pro pěší turistiku

 

Boty Chelsea

Pánské zimní boty Chelsea boots

 

Chelsea boots je specifický styl kožené nazouvací obuvi, který se rozšířil v Londýně v 60. letech 20. století. 20 let. století a v posledních letech zaznamenaly opětovný rozmach. Tyto boty jsou stylové a jejich kožený svršek poskytuje slušnou odolnost proti povětrnostním vlivům, ale elastická záplata, která umožňuje boty snadno roztáhnout, aby se přizpůsobily, a poté stáhnout, aby těsně přiléhaly, také umožňuje pronikání vody ve velmi nízkých nadmořských výškách. Tyto boty neochrání vaše nohy, pokud šlápnete do louže hlubší než několik centimetrů.

Pokud je však počasí suché a chladné, nikoliv zasněžené a mrazivé, poskytují tyto boty dostatečnou ochranu. Na těchto botách se nám nejvíce líbí, že mohou vypadat stylově v interiéru i ve městě a být relativně efektivní v chladnějším zimním podnebí. Lze je použít i pro lehkou práci a práci venku. Mnoho uživatelů v chladném městském podnebí nosí tyto boty 90 % zimních dnů.

 

Určení: městská zima, pochůzky po městě, módní příležitosti

DŮVODY PRO KOUPI

 • Skvělý styl
 • Univerzální
 • Pohodlný střih

DŮVODY, PROČ SE VYHNOUT

 • Nízký výškový práh pro ponoření do vody
 • Nejsou tak teplé jako jiné typy zimních bot.
 • Nevhodné pro pěší turistiku

 

Výběr správné zimní obuvi

 

Pánské zimní boty Výběr správné zimní obuvi

 

Díky velkému množství modelů, které jsou zateplené, voděodolné a pohodlné, si spotřebitelé mohou vybrat z mnoha modelů, které jsme prověřili, a pohodlně tak přečkat zimu. Zde je několik užitečných informací, na které se zaměřit při výběru nové zimní obuvi.

 

Velikost a střih – Pánské zimní boty

 

Velikost a střih - Pánské zimní boty

 

Při určování velikosti obuvi zvažte, jak ji budete používat. Volný model poskytne výjimečné teplo a pohodlí pro zimní práci a extrémně nízké teploty, ale nebude dostatečně pohodlný pro chůzi na dlouhé vzdálenosti. Těsné boty vedou k problémům s krevním oběhem a pocitu studených prstů. Velikost obuvi přizpůsobte ponožkám, které plánujete používat, a ujistěte se, že máte v oblasti prstů dostatek místa, abyste mohli hýbat prsty. Teplé nohy jsou šťastné nohy a správně padnoucí zimní boty vám zpříjemní chladné měsíce.

 


Každou botu jsme hodnotili z hlediska střihu a pohodlí, a přestože se může jednat o subjektivní parametr, velikost každé boty popisujeme na stránce konkrétního produktu. Zimní turistické boty a boty typu Chelsea obvykle odpovídají velikosti a jsou pohodlné a přiléhavé, zatímco boty typu Pac a nazouvací boty jsou často volné a mají dostatek (nebo možná až příliš mnoho) místa kolem prstů.

 

Izolace

Abyste udrželi nohy v teple při nízkých teplotách, musí mít boty izolační materiál, který v nich zachytí teplo. Zateplení v kombinaci s vnějším nepromokavým materiálem vytváří kvalitní botu, která vynikne ve vlhkém i chladném prostředí.

 


Boty, které jsme zkoumali, mají dva typy izolace: izolaci ze syntetických vláken a neopren. Neopren používaný ve zatahovacích modelech je stejná tkanina, která se používá v rybářských rukavicích a neoprénech do chladného počasí. Neopren je hřejivý, velmi odolný a časem se nemačká ani neztrácí své izolační vlastnosti. Těsně přiléhající neoprenové oděvy jsou často lepkavé, protože špatně dýchají. Při použití ve volnější obuvi to nepředstavuje skutečný problém. Není však nejteplejším materiálem, takže se nejlépe hodí do mírného podnebí a vlhkého počasí.

 

Pánské zimní boty – Pánské zimní boty

 

Pánské zimní boty Pánské zimní boty - Jak vybrat zimní boty

 

Syntetická izolace se skládá ze spředených měkčených vláken, která jsou integrována do podšívky. Stejně jako syntetická izolace používaná v péřových bundách a spacích pytlích je tato izolace nejúčinnější při zachycování tepla, pokud se nechá roztáhnout a „loftovat“. Tento loft dodává botám Pac měkký a příjemný pocit, protože prostor mezi vnější botou a podšívkou umožňuje izolaci plně se roztáhnout. To však vede k volnějšímu střihu. Množství použité izolace a způsob, jakým je všita do vnitřní části boty, má také vliv na přizpůsobení a teplo. Pokud je izolace těsně zabalená, může být pocitově stejně teplá jako bota, která používá mnohem méně izolace, ale umožňuje její loftování. Syntetická izolace je měkčí a poskytuje více tlumení než neopren.

 


U většiny synteticky zateplených bot v našem přehledu je uvedena hustota použité izolace. Většina bot používá syntetickou izolaci o hustotě 200 g až 400 g/m2. Toto číslo neodkazuje na skutečné množství použité izolace ani na odpovídající hmotnost této izolace, ale spíše na to, jak hustě jsou vlákna zabalena. Jeden metr čtvereční izolace o hmotnosti 400 g je dvakrát těžší než izolace o hmotnosti 200 g, je tedy silnější a má více vláken. Jak se dalo očekávat, kvalitnější izolace je často dražší.

 

Ochrana proti povětrnostním vlivům

Voda si udržuje teplotu mnohem rychleji než vzduch a v zimě bude voda, se kterou se setkáte, pravděpodobně velmi studená. Výrobci obuvi chrání nohu před vnější vlhkostí dvěma způsoby. Boty mohou být vyrobeny z přirozeně nepromokavých materiálů, jako je ošetřená kůže nebo pryž, nebo mohou být konstruovány s použitím tenké nepromokavé membrány všité do vnitřní podšívky boty. Použití zcela nepromokavých materiálů, jako je kůže a guma, zabrání pronikání vody, ale často na úkor prodyšnosti. V závislosti na použitém materiálu může být nutné vnější plášť pravidelně ošetřovat, aby se zajistilo, že bude odvádět vodu stejně dobře, jako když byl nový, zejména pokud byla použita zvířecí kůže.

 

Boty s nepromokavou/prodyšnou membránou zajišťují, že se voda přicházející zvenčí nikdy nedostane k noze uživatele. To je sice pravda, ale přesto je třeba věnovat pozornost vnějším materiálům, protože nasáklé tkaniny brání přenosu potu z vnitřku boty, což má za následek pocit chladu a vlhkosti – podobně jako když dovnitř uniká voda.

 


Všechny zateplené zimní boty, které jsme testovali, tvrdí, že jsou nepromokavé, a mnohé z nich se ukázaly být právě takové – samozřejmě až po horní část jazyka. Naše testování ponořením však ukázalo, že ne všechny boty jsou v tomto ohledu stejné – některé mají netěsnosti v místech švů mezi materiály, zatímco jiné mají jednoduše nízké klíny na jazycích, které mohou propouštět vodu z mělkých kaluží. Jsme přesvědčeni, že všechny tyto boty udrží vaše nohy v suchu v chladném sněhu, ale hodiny strávené v rozbředlém mokrém sněhu je prověří.

Šněrování – Pánské zimní boty

 

Typ použitých tkaniček ovlivňuje střih boty i její pohodlí. Boty Pac s mnoha oky na šněrování umožňují pohodlné nošení, ale je obtížné je pevně zašněrovat přes nárt. Snadněji se utahuje kolem holeně. Na druhou stranu zateplené modely pro zimní turistiku často používají rychlošněrovací očka přes nárt pro rychlé a bezpečné uchycení. Šněrovací háčky v horní části pak umožňují nastavit bezpečnost kolem kotníku. Ačkoli jsou tyto systémy nejlépe přizpůsobitelné z hlediska bezpečnosti nohou a těsného uchycení, jsou také nejnáročnější na používání.

Hmotnost

 

Všechny zimní boty jsou těžší než běžecké boty, ale hmotnost testovaných modelů se liší. Boty typu Chelsea bývají nejlehčími zimními botami a váží dva až tři kilogramy na pár. Je to proto, že nemají izolaci nad podrážkou. Zimní turistické boty jsou také poměrně lehké, jeden pár váží mezi dvěma a čtyřmi kilogramy. Tato obuv musí být lehká, protože často zajišťuje pohodlí při chůzi na dlouhé vzdálenosti.

 

Pracovní boty Pac a nazouvací pracovní boty mají obecně větší izolaci a odolnost a také obrovské podrážky, které váží čtyři až šest kilogramů na pár, u nejtěžších modelů i více. Těchto pár kilogramů navíc možná neznamená velký rozdíl, když dvacet minut čistíte příjezdovou cestu, ale pokud se chystáte být celý den venku v botách, oceníte lehčí pár.

 

Výběr obuvi podle účelu použití

Čeho potřebujete dosáhnout při nošení bot? Pokud potřebujete boty pouze na čištění příjezdové cesty, vyzvedávání věcí z obchodu nebo dojíždění do práce, máte široké možnosti. Pravděpodobně vám bude vyhovovat jakákoli zimní obuv. Pokud však žijete v zimním zasněženém podnebí, hodně pracujete venku, máte aktivní zimní koníčky nebo vám záleží na stylu vašich bot, pak jsou vaše možnosti omezenější. Vlastnictví univerzální zimní obuvi vám také umožní zkoušet nové věci, protože již vlastníte vybavení pro pohodlné nošení v chladném a vlhkém zimním počasí.

 

Pracovní oděvy

 

 

 

Práce venku a v domácnosti – Pánské zimní boty

Pokud v zimě pracujete venku nebo trávíte hodně času štípáním dřeva či venčením psů, potřebujete boty, které vydrží drsné zimní počasí. Povinnosti se nezastaví jen proto, že je venku zima a sníh. Pro celodenní stání nebo těžkou práci v mrazu chceme co nejteplejší a nejpohodlnější boty, které můžeme najít. Boty Pac jsou logickou volbou, protože se snadno suší u ohně nebo každý večer před topením a jsou pohodlné a teplé. Některé špičkové zateplené zimní turistické boty se skvěle hodí i pro práci venku, protože jsou nejteplejší volbou a zároveň jsou lehké pro celodenní chůzi. Hůře však schnou, proto je nezapomeňte impregnovat. Nazouvací pracovní boty jsou vhodné pro základní práce a špinavou práci, ale chybí jim propracovanost a funkce, které většina uživatelů potřebuje pro celodenní používání.

 

Sportovní oblečení

Zimní turistika

Pro zimní turistiku potřebujete nepromokavou obuv, která je zároveň lehká a pohodlná pro celodenní chůzi. Žánr, na který se musíte zaměřit, je zateplená zimní turistická obuv. Tyto boty jsou lehké a pohodlné pro celodenní zábavu a lze je použít i pro různé aktivity, jako jsou domácí práce, pochůzky, venčení psa a běžné zimní použití. Často mají nízkou výšku lýtek, což je činí méně vhodnými pro lopatu nebo práci v klimatických oblastech, kde hodně sněží.

 

Sněžnice – Pánské zimní boty

Při chůzi na sněžnicích jsou vaše potřeby podobné jako při zimní turistice. Chůze na sněžnicích má ještě jeden důsledek – hluboký sníh. Ačkoli není neobvyklé vidět lidi, kteří v zimě nosí sněžnice na zpevněných stezkách, zjistili jsme, že se vyplatí řešit jejich nadměrnou těžkost pouze tehdy, když. Když jsou opravdu potřeba – pro odvážné výstupy mimo stezky v hlubokém sněhu. K tomuto účelu jsou vhodné všechny zateplené zimní turistické boty. Uvědomte si však, že pokud nemáte boty s velmi vysokou manžetou u kotníku, budete chtít kamaše, aby se vám sníh nedostal do horní části bot. Vánoční filmy – 10 nejlepších vánočních filmů

 

Před a po lyžování

Všichni milují lyžování za prašanu, ale prašan nepadá jen na sjezdovkách, ale i všude jinde. Od ranního odhrnování příjezdové cesty, přes nakládání auta až po nahánění dětí do lyžařské školy potřebujete pohodlné a ochranné zimní boty. Stejně tak když si na konci dne sundáte neforemné, těsné a nepohodlné lyžařské boty, chcete něco pohodlného. Volné a pohodlné (nemluvě o teple a nepromokavosti!), do kterých se dá vklouznout. Ačkoli technicky vzato se hodí jakákoli zimní bota, léta života v chladných alpských lyžařských městech nás naučila, že pohodlí a komfort jsou nejdůležitější. Pro takové dny máme rádi boty Pac, které lze nosit bez zavazování tkaniček. Nebo dokonce pracovní boty. Upozorňujeme však, že neoprenové návleky nemusí být dostatečně teplé pro nejchladnější lyžařské dny.

 

Zimní horolezectví a lezení v ledu

Žádnou ze zimních bot uvedených v této recenzi se nepokoušejte používat pro zimní horolezectví nebo lezení v ledu. Obecně nejsou dostatečně otužilé nebo ochranářské a také nejsou kompatibilní s kočkami.

Příslušenství – Pánské zimní boty

Přes veškerou snahu o nepromokavost a prodyšnost se občas stane, že vám zmoknou nohy, a tedy i boty. Boty s vyjímatelnými stélkami se lépe suší. Často se nám však stává, že nám za tu námahu vracení vložek zpět do bot nestojí. Z těchto důvodů doporučujeme sušičku obuvi. Po návratu domů z celodenního lyžování je příjemné hodit boty a rukavice na sušák a vědět. Ráno budou připraveny k použití.

 

 

Pokud se chystáte na zimní túry, možná se vám bude hodit dodatečná flotace, abyste neuvízli ve sněhu. V naší recenzi sněžnic jsme vyzdvihli modely, které se nám líbí nejvíce, a vysvětlili, proč. Pokud se obáváte náledí, jsou skvělým nápadem sněhové gripy. Dámské zimní boty – 8 tipů, jak si vybrat

 

Závěr

Dobré zimní boty jsou důležitou součástí vaší výbavy, abyste si mohli užít nejchladnější období roku. Vzhledem k širokému výběru stylů a modelů je užitečné položit si otázku. K jakým činnostem budete boty nejčastěji používat, a podle toho si vyberte několik možností. Doufáme, že vám tento článek a recenze pomohly seznámit se s novými botami.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button