Filmy a volný časSEZNAMY FILMŮ

Vánoční filmy – 10 nejlepších vánočních filmů

Vánoce jsou jedním z  nejkrásnějších období v roce. Pečou se koláče, chytají ryby, dělá se salát a zpívají koledy. Ale k této atmosféře jistě patří i vánoční filmy. Proto jsme pro vás vybrali 10 nejlepších vánočních filmů, na které byste se rozhodně měli podívat. Vánoční filmy přinášejí tu správnou atmosféru.

 

Tipy pro péči o vlasy: 6 způsobů, jak v zimě zabránit suchým, lámavým a nepoddajným vlasům

 

10. Poslední Vánoce

 

Vánoční filmy

 

Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě zoufalejší ženu, než je ona sama, určitě by se trefila do Kate (Emilia Clarke). Tahle holka sice vypadá jako roztomilý čertík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nevychází s vlastní rodinou, nezná sama sebe, nemůže si najít normálního chlapa a navíc pracuje ve vánočním obchodě. Je o ní známo, že chodí v kostýmu asexuálního elfa, neustále zvoní zvonkem a v hlavě jí neustále zní vánoční hit „Last Christmas“ od George Michaela. Přesně před rokem se potácela mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi komplikovanou operaci. Člověk by si myslel, že si té „druhé šance“ bude vážit víc, ale Kate je to očividně jedno. Bezostyšně přehlíží všechno a všechny a proplouvá životem cestou nejmenšího odporu. Pak ale potká Toma (Henry Golding), poněkud záhadného mladého muže, který se jí stále více plete do života. A přestože je Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním životním stylu, vliv tohoto chlapce, vánoční atmosféry a kouzelného Londýna začne její předčasně okouzlené srdce velmi rychle roztávat.

 

9. Krampus: Jdi k čertu

 

  Krampus Jdi do pekla

 

Pokud jste se nikdy nebáli, že vás na Mikuláše odnese čert, nechte ho hodit vánoční ozdobu. A to jste se ještě nesetkali s nejstrašnějším z pekelníků, Krampusem. Temný protějšek všech laskavých symbolů údajně nejkrásnějšího svátku v roce dokáže spolehlivě vyděsit nejen děti, ale i nevěřící dospělé. Stačí tak strašně málo, aby se objevil a dostal tě do postele. Dospívající Max žije v obyčejné rodině, kde jsou vztahy a emoce jako na houpačce, tedy nahoru a dolů. Momentálně jsou na mrtvém bodě, protože se blíží poněkud napjaté období Štědrého večera, a navíc na svátky přijela rodina máminy (Toni Collette) sestry (Allison Tolman), která patří do trochu jiného civilizačního okruhu, diplomaticky řečeno. Místo klidu a pohody se v rodině rozpoutá peklo, na což Max reaguje velmi nešťastně prohlášením, že by rád zrušil Vánoce. V tu chvíli začne venku zuřit sněhová bouře, po které už nic nebude jako dřív. Nejenže vypadne elektřina a vy se nemůžete dovolat. Za okny jejich domu se začínají objevovat strašidelné stíny, které nabývají stále děsivějších obrysů. Krampus vytáhl v čele armády příšer, aby potrestal ty, kteří odmítli Vánoce. Místo svařeného vína začne téct krev. A nikdo netuší, jak to zastavit.

 

8. Klaus  Vánoční filmy

 

Vánoční filmy Klaus

 

V tomto animovaném příběhu o počátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček.Vánoční filmy.  Musím říct, že Klaus se po zhlédnutí okamžitě zařadil mezi vítězné vánoční pohádky a stojí po boku Polárního expresu a Vánoční koledy, pohádek, které musíte vidět každé Vánoce. Už dlouho jsem neviděl tak krásnou a zároveň originální animaci v kombinaci se stejně originálním příběhem!

 

7. Vánoce v poušti

 

  Vánoce v divočině Vánoční filmy

 

Děti opustily rodné hnízdo a manžel ji pustil k vodě. Kate se vydává sama na cestu do Afriky, kde nachází nový smysl života – a možná i lásku. Strašně pěkné prostředí. Pěkný pár. K. Davis tu nehraje dvacítku, R. Lowe mi nevadí. Mohla to být víceméně klasická romance zasazená do krásného prostředí. Ale nakonec dostaneme takovou neuvěřitelně naivní, hloupou, naštěstí relativně krátkou pohádku pro starší generaci. Proč? Protože v tom filmu se celou dobu nic neděje! Ale všechny jsou tak dobré, pěkné, čisté (!!!), že je to v podstatě nesnesitelné. Je to Afrika, kde jsou šelmy, pavouci, pytláci, špína, horko, …… to všechno jsou věci, které z této země dělají krásnou, ale stále divokou a nezkrotnou říši. A nic jsme z toho neměli! Vzpomínky na Afriku, to je film!

 

6. Táta je doma 2  Vánoční filmy

 

Vánoční filmy Táta je doma 2

 

Dusty (Mark Wahlberg) a Brad (Will Ferrell) jsou teď kamarádi, zejména od té doby, co se Dusty zbavil své dlouho pěstované image demoliční čety a Brad přestal dělat psí kusy, aby se mu v tom vyrovnal. Dokonce se rozhodnou, že letošní Vánoce stráví všichni společně jako jedna velká šťastná rodina s oběma manželkami a všemi svými i manželskými potomky. Plán dostane zásadní trhlinu ve chvíli, kdy jsou jejich otcové pozváni na dovolenou. Vari, s Bradovým vřelým a milujícím otcem (John Lithgow) by v tomto ohledu nebyl žádný problém. Ještě horší je však Dustyho otec (Mel Gibson), který je dokonalý drsňák, jenž si neváží fyzického kontaktu a je schopen žertovat o mrtvých prostitutkách s malými dětmi. Dusty se mu vždycky chtěl vyrovnat a teď se bojí, že ho svou dokonalostí naprosto zklame. A ještě více se obává, že otcova přítomnost změní idylické Vánoce ve válečnou vřavu. A přesně k tomu všechno nevyhnutelně směřuje, protože ani Brad a jeho otec nechtějí v této nelítostné bitvě přijít zkrátka. 10 nejlepších vánočních filmů o psech.

5. Černé Vánoce Vánoční filmy

 

Černé Vánoce

 

Studentka Reily (Imogen Poots) má po lehce traumatizujícím setkání s opačným pohlavím případ Pifky pro všechny chlapy a její spolubydlící z koleje ji mohutně podporují, protože od čeho jiného jsou kamarádky, že? Všichni se těší na vánoční svátky v uvolněném univerzitním kampusu, z něhož většina studentů odjela trávit delší volno se svými rodinami. Kvůli nevraživosti vůči opačnému pohlaví se tento spolek stal také velmi neoblíbeným. Jejich dokonalou idylu plnou sněhu a blikajících světel naruší série znepokojivých textových zpráv, které jim začnou chodit na mobilní telefony. Následně jeden z nich zmizí a druhý je zavražděn maskovaným útočníkem. Když si Reily a ostatní dívky uvědomí, že jim jde o život, ztratí veškerou naději na útěk. Mají jen dvě možnosti – pasivně čekat, až si smrt přijde i pro ně, nebo se postavit na odpor. Klíčovou otázkou je, kdo vlastně stojí proti nim a zda mohou věřit některému z chlapců, kteří jim přišli na pomoc.

 

 

4. Rebelské matky: šťastné a veselé

 

  Rebelské matky Šťastné a veselé

 

Říká se, že Vánoce jsou nejkrásnějším obdobím v roce. Ale rozhodně ne pro maminky! Tři rebelující matky už mají dost uklízení, vaření, zdobení a hledání dokonalých dárků pro celou rodinu. A tak se zaseknou a rozhodnou se, že si letos konečně užijí Vánoce i oni. Netuší, že brzy budou muset oznámit hosty, kteří s jejich představou o dokonalé dovolené nebudou tak docela souhlasit – vlastní matky …

 

3. Hvězda  

 

Hvězda 

 

Malý, ale odvážný oslík Bo vždycky snil o tom, že vymění život na venkovském mlýně za větší dobrodružství. Jednoho dne se rozhodne utéct a spojí síly s Ruth, roztomilou ovečkou, a Davem, vtipným holubem s ušlechtilými ambicemi. Společně s trojicí vtipálků s velbloudíma očima a několika výstředními obyvateli stájí se Bo a jeho noví přátelé vydávají na výpravu za šťastnou hvězdou svých snů. Užijí si spoustu zábavy a navíc se stanou součástí největšího příběhu všech dob.

 

Vánoční filmy o Grinchovi

 

Grinch

 

Sněhové vločky padají  se nachází v obci Ktosice a její obyvatelé, Ktoviečtí, milují Vánoce ze všeho nejvíc. Jedinou výjimkou je Grinch, který žije na vrcholu Trubkové hory se svým psem Maxem a Vánoce nesnáší ze všeho nejvíc. Vánoční filmy. Není divu. Narodil se na Štědrý den, ve stejný den jako ostatní Kdovíci, ale jeho srdce je o dvě čísla menší než u normálních Kdovíků a je zelené a chlupaté, takže si z něj ostatní dělali legraci. A když se do Marty zamiloval kdovíjak a dal jí dárek, sklidil jen další krutý posměch, zejména od budoucího starosty, který se o Martu také ucházel. Urazil a proklel Vánoce, utekl z vesnice a od té doby žije sám a škodí Kdovíkům, kde může. A právě letos, v roce tisíciletého výročí „Kdoslavy“, chtěl zasadit Kdosicím nejtvrdší ránu. Rozhodl se ukrást Vánoce manželům Kdoví.

 

  1. Sám doma Vánoční filmy

 

Vánoční filmy
Vánoční filmy

 

Rodina Petera Kate McCallisterové jede na Vánoce do Paříže s rodinou Franka McCallistera. Ráno usínají a odcházejí v hrozném zmatku. Kevinova matka Kate stále přemýšlí, na co zapomněla, a teprve v letadle si uvědomí, že Kevin s nimi neletí… V Paříži se Kate snaží dovolat domů a požádá policii o pomoc. Kate zůstává na letišti sama a čeká na místo v letadle, které letí domů do Chicaga. Kevin se mezitím probudí do tichého domu, a když zjistí, že je doma sám, začne se radovat a dělat všechny věci, které normálně dělat nesmí. Jeho radost však vystřídá strach, když se do domu pokusí vloupat zloději.

 

V jedné z nich Kevin pozná policistu, který je celý večer doprovázel a vyptával se jich, kdy a kam jedou… Kevin začíná čelit svým obavám a připravuje se na možný další vstup lupičů do domu. Večer celý dům osvětlí, pustí hudbu a pomocí modelů vytvoří iluzi přeplněného domu. Když lupiči pozorují siluety postav zvenčí, jsou přesvědčeni, že Mccallisterův dům není prázdný. Druhý den však hlídají dům a zjistí, že Kevin je doma sám. Kevin spatří lupiče a vymyslí bojový plán na příští noc. Na schody před domem lije vodu, která tvoří led, a doma nastražuje různé pasti. Lupiči sice přijdou a snaží se Kevina přesvědčit, že jsou dobří, ale Kevin je okamžitě napadne. Lupiči se rozzlobí, ale Kevin je velmi vynalézavý, nic neponechává náhodě a je připraven na všechny eventuality…

 

 

 

 

 

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button