AkvaristikaAKVARISTIKA

Ryby pro malá akvária – 10 druhů ryb

Rybka do malého akvária. Ryby jsou skvělým doplňkem každé domácnosti a akvárium může být skvělým místem pro jejich chov. U malých akvárií je však důležité vybrat správné druhy ryb, které se do nich vejdou a budou se v nich cítit dobře. V tomto článku se podíváme na 10 nejlepších druhů ryb pro malá akvária.

Ryby pro malá akvária

 

Ryby pro malá akvária

Při výběru ryb do malého akvária je důležité zohlednit velikost akvária, nároky ryb na vodu a podmínky v akváriu. Těchto 10 druhů ryb a krevetek je vhodných pro malá akvária, ale vždy je důležité před nákupem ověřit, zda jsou krevetky vhodné pro vaše akvárium a zda se budou cítit dobře ve společnosti jiných ryb. Je také důležité si uvědomit, že i malá akvária potřebují péči a údržbu, aby rybám poskytovala zdravé prostředí pro život.

1. Neonka (Paracheirodon innesi)

 

1. Neonka (Paracheirodon innesi)

Tyto malé a krásné rybky jsou vhodné do akvárií o objemu od 30 litrů. Rádi se zdržují ve skupinách a mohou žít s jinými druhy ryb.

 

2. Gupka (Poecilia reticulata) 

 

Gupka (Poecilia reticulata) 

Tyto ryby jsou v akvaristice velmi oblíbené a jsou vhodné do akvárií o objemu 20 litrů a více. Mají pestré barvy a jsou velmi plodné.

 

3. Kardinál (Tanichthys albonubes) – Ryby pro malá akvária

 

Kardinál (Tanichthys albonubes) - Ryby pro malá akvária

Tyto ryby jsou velmi podobné neonkám a jsou vhodné do akvárií od 30 litrů. Jsou velmi odolné a snadno se množí.

 

4. Corydoras paleatus (Korydoras bledý)

Corydoras paleatus (Korydoras bledý)

Tyto ryby jsou vhodné pro akvária o objemu od 40 litrů. Jsou to dravé ryby, které se rády zdržují ve skupinách.

 

5. Sumec skvrnitý (Hypancistrus zebra) – Ryby pro malá akvária

Sumeček skvrnitý (Hypancistrus zebra) - Ryby pro malá akvária

Tyto ryby jsou vhodné do větších akvárií, ale hodí se i do malých akvárií o objemu 50 litrů a více. Jsou to noční ryby, které jsou velmi dekorativní.

 

6. Gupka Endlerova (Poecilia wingei)

Gupka Endlerova (Poecilia wingei)

Tyto ryby jsou podobné gupkám a jsou vhodné do akvárií od 20 litrů. Jsou to velmi plodné ryby a mají pestré barvy. Akvarijní kameny – 8 nejlepších kamenů do akvária

 

7. Krevetka třešňová (Neocaridina davidi) – Ryby pro malá akvária

 

Krevetka třešňová (Neocaridina davidi) - Ryby pro malá akvária

Přestože krevetky nejsou ryby, jsou v akvaristice velmi oblíbené a hodí se do malých akvárií o objemu 10 litrů a více. Jsou to nenáročná zvířata a jsou velmi dekorativní. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

8. Můry (Poecilia sphenops)

Můry (Poecilia sphenops)

Tyto ryby jsou vhodné pro akvária o objemu 30 litrů a více a jsou velmi odolné. Mají pestré barvy a jsou velmi plodné. Akvarijní rostliny – 10 nejlepších rostlin a jak o ně pečovat

 

9. Krevetka zakrslá (Caridina multidentata) 

 

Krevetka trpasličí (Caridina multidentata) 

Tyto krevetky jsou vhodné i do malých akvárií od 10 litrů. Jsou to nenároční živočichové a v boji proti řasám jsou velmi účinní.

 

10. Medúza (Aurelia aurita) – Ryby pro malá akvária

 

Medúza (Aurelia aurita) - Ryby pro malá akvária

Tato mořská medúza je vhodná pro akvária od 40 litrů a je velmi dekorativní. Vyžaduje však zvláštní podmínky a péči. 

 

Kromě výběru vhodných druhů ryb do malého akvária je důležité zabývat se také požadavky ryb na kvalitu a teplotu vody. Různé druhy ryb mají různé nároky, proto je důležité zjistit, jaké jsou požadavky těchto druhů ryb, a přizpůsobit podmínky v akváriu jejich potřebám. Ryba bojovník – vše o této nádherné rybě

Rybka do malého akvária. V každém případě může být malé akvárium skvělým místem pro pěstování ryb a krevetek. S vhodnými druhy ryb a správnou péčí můžete vytvořit krásný a zdravý ekosystém, který bude zdobit váš domov.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button