Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Štýrský durič: charakteristika plemene

Štýrský doger, známý také jako Steirische Rauhaarbracke, je plemeno loveckého psa, které pochází z Rakouska. Tento středně velký pes je známý svou drsnou a drátovitou srstí, která ho chrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami při lovu v horách. Plemeno bylo vyšlechtěno na konci 19. století Cark Peitinger, štýrský průmyslník, který zkřížil hannoverského chrta s loveckým psem z Istrie.

 

Štýrský durič

 

Štýrský durič

 

Štýrský doger je všestranný lovecký pes, který se používá ke stopování a aportování zvěře, zejména v horských oblastech. Je známý svým vynikajícím čichem a schopností pracovat samostatně nebo ve smečce. Toto plemeno je také známé svou věrností a náklonností ke svým majitelům, což z něj činí ideálního rodinného mazlíčka.

V současné době je štýrský durych uznáván Mezinárodní kynologickou federací (FCI) jako člen skupiny 6: Barevná a příbuzná plemena. I když se stále používá především k loveckým účelům, díky své přátelské a společenské povaze si získal oblibu i jako společenské zvíře. Pokud hledáte věrného a pracovitého psa, který může být i skvělým rodinným mazlíčkem, může být štýrský doger ideálním plemenem právě pro vás.

 

Vzhled

 

Vzhled

 

Štýrský doger je středně velký pes se silným osvalením a vážným, ale ne zlostným výrazem. Díky drsné srsti je toto plemeno odolné vůči rozmarům počasí.

 

Hlava

Hlava je poměrně úzká a mírně zaoblená. Lebka je mírně zaoblená, s dobře vyvinutým výrůstkem intertrochanteru. Čelní sklon je výrazný. Rty jsou pevné a dobře vyvinuté. Papoose je silný a rovný.

 

Oči

Oči jsou tmavé, oválné a mají vážný výraz.

 

Uši

Uši jsou středně dlouhé, zavěšené, mírně zakulacené a přiléhají k hlavě.

 

Krk

Krk je středně dlouhý a dobře osvalený.

 

Hrudník

Hrudník je hluboký a široký s dobře vyvinutými svaly.

 

Ocas

Ocas je středně dlouhý, u kořene silnější a postupně se zužuje. V klidu visí, při pohybu se zvedá.

 

Končetiny

Končetiny jsou rovné a dobře osvalené.

 

Tlapky

Tlapky jsou pevné a dobře uzavřené s tmavými drápy.

Výška v kohoutku štýrského durise je 47-53 cm u samců a 45-51 cm u samic. Zbarvení může být černé s hnědými nebo žlutými znaky nebo dokonce celé černé. Bílý náprsní znak je povolen.

Toto plemeno je náruživý a tvrdý lovec s volným hlasem na stopě, jistý a šťastný při sledování stopy. Školení by mělo být důkladné a systematické.

 

Postava Styrian Durich

 

Postava Styrian Durich

 

Štýrský knírač je lovecké plemeno psa, které se vyznačuje dychtivostí, vytrvalostí a energií. Tento pes je velmi oddaný svému majiteli a na stopě je schopen odvést prvotřídní práci.

Mezi povahové rysy knírače patří plachá povaha, což však nemá vliv na jeho schopnost být vynikajícím loveckým psem. Toto plemeno je vynikající stopař a má volný hlas, kterým signalizuje svému majiteli, že našlo stopu.

Štýrský doger je také velmi přátelský pes, který se snadno učí a je schopen spolupracovat s lidmi i ostatními psy. Tento pes má velkou vášeň pro lov, a proto je schopen pracovat v extrémních povětrnostních podmínkách a v obtížném terénu.

Celkově je povaha štýrského durise charakterizována jako asertivní, vytrvalá a energická. Tento pes je ideálním společníkem pro každého, kdo miluje lov a chce mít věrného a oddaného psa. Šampon na vlasy

 

Nátěry

Štýrský knírač se vyznačuje drsnou srstí, která mu umožňuje odolávat rozmarům počasí. Srst tohoto psa je hrubá a tvrdá na dotek a netvoří chomáčky. Srst na hlavě je kratší než na těle a tvoří vousy.

Toto plemeno má drsnou srst, což je žádoucí vlastnost pro lovecké psy, kteří pracují v drsném terénu. Drsnost srsti chrání psa před poškozením a zabraňuje jejímu vysychání. Drsnost srsti také pomáhá udržovat zdravou srst, protože nezadržuje vlhkost.

Srst štýrského durise může být červená nebo plavá a je povolena bílá náprsní známka. Celková velikost psa je střední, psi měří 47-53 cm a feny 45-51 cm.

Výchova a výcvik psa plemene Staiger Durich není obtížná, ale vyžaduje trpělivost a důslednost. Toto plemeno má dobrý hlas a obrovskou vytrvalost, díky čemuž je vhodné pro lovecké účely. Jeho drsná srst vyžaduje pravidelnou péči, která zahrnuje česání a stříhání.

 

Plemeno štýrský durič

 

Plemeno štýrský durič

 

Štýrský doger je středně velký pes, jehož původ sahá až do Rakouska. Tento lovecký pes patří do skupiny FCI 6: Duriči, jezevčíci a příbuzná plemena. V této části se dozvíte více o původu, vývoji a využití tohoto plemene.

 

Původ Štýrsko Duric

Štýrský durian byl vyšlechtěn v 19. století. století rakouský průmyslník Carl Peitinger. Jeho cílem bylo vyšlechtit psa, který by byl schopen lovit v horských oblastech a zároveň měl dobrý nos a hlas. Peitinger začal svůj chov s hannoverským jezevčíkem „Hela I“ a lovecky vynikajícím drsnosrstým istrijským duričem s bezchybným exteriérem. Rakouští psi 5 rakouských plemen psů

 

Vývoj

Vývoj plemene probíhal postupně. Nejlepší jedinci byli vyšlechtěni a pokračovali v chovu. Díky drsné srsti je toto plemeno odolné vůči rozmarům počasí. Štýrský durian má silné svaly a vážný, ale ne naštvaný výraz. Tento pes se v terénu pohybuje rychle a snadno.

 

Převzato z

Štýrský doger je odolný lovecký pes s velkou loveckou vášní. Díky svému skvělému nosu odvádí na stopě prvotřídní práci a je nepostradatelným pomocníkem svého majitele při lovu. Jako lovecký pes je knírač vášnivý a vytrvalý lovec a spolehlivý stopař. Jeho hlas je zřetelný a jasný, což je při lovu v terénu velkou výhodou.

 

Využití tohoto plemene se nyní neomezuje pouze na lov. Štýrský doger se používá také jako společenský a rodinný pes. Tento pes je věrný a oddaný svému majiteli a dokáže se dobře přizpůsobit životu v domácnosti.

Použití plemene štýrský duriš:

  • Lovecký pes
  • Stopař
  • Společník
  • Rodinný pes

Díky svým vlastnostem a schopnostem je štýrský dürcher oblíbeným plemenem mezi lovci i milovníky psů.

 

Školení a vzdělávání

 

Školení a vzdělávání

 

Štýrský doger je plemeno, které se poměrně snadno cvičí. Výcvik by měl začít co nejdříve po příchodu štěněte do nového domova. Štěňata tohoto plemene jsou zvědavá a hravá, takže výcvik by pro ně měl být zábavný a pozitivní.

Je důležité, aby školení probíhalo postupně a systematicky. Štěňata by se měla naučit základní povely, jako je sedni, lehni, ke mně a zůstaň. Později by se měly učit pokročilejší příkazy, jako je apport nebo fetch.

Při výcviku psa Staiger Durich je třeba dbát na to, aby byl výcvik založen na pozitivním posilování. Tento způsob výcviku je pro toto plemeno nejvhodnější, protože se jedná o citlivé psy, kteří by mohli být drsným výcvikem traumatizováni.

Kromě školení je důležité také vzdělávání. Štýrský doger je plemeno, které potřebuje jasný a důsledný výchovný přístup. Je to pes, který je velmi oddaný svému majiteli, ale zároveň má silnou vůli. Proto je důležité, aby se výchova zaměřila na posilování pozitivního chování a omezování chování nežádoucího.

Štýrský knírač je vynikajícím společníkem pro rodiny s dětmi. Jsou to psi, kteří milují děti a jsou ochotni si s nimi hrát a trávit s nimi čas. Je však důležité, aby děti byly poučeny o tom, jak se mají ke psovi chovat a aby se pes necítil ohrožen.

Celkově je štýrský doger pracovitý a temperamentní pes, který potřebuje dostatek pohybu a duševní stimulace. Je to pes vhodný pro majitele, kteří mají rádi aktivní životní styl a rádi tráví čas se svými zvířaty.

 

Zdraví a péče Štýrsko Duric

 

Štýrský doger je plemeno, které se vyznačuje vysokou dlouhověkostí a je obvykle zdravé. Jako u každého psa se však mohou vyskytnout určité zdravotní problémy. Proto je důležité věnovat pozornost péči a zdraví tohoto plemene.

Jednou z nejdůležitějších věcí je dostatek pohybu. Štýrský doger je vášnivý a vytrvalý lovec a jistý stopař, takže potřebuje dostatek pohybu, aby byl šťastný a zdravý.

Kromě dostatku pohybu je také důležité věnovat pozornost výživě psa. Štýrský durian není náročný na výživu, ale protože obvykle vydává hodně energie, je třeba výživě věnovat dostatečnou pozornost. Doporučuje se krmit ji kvalitním krmivem s dostatečným přísunem potřebných živin.

Při péči o štýrského durise je třeba věnovat pozornost také jeho zdraví. Toto plemeno může trpět některými chorobami, jako je chudokrevnost, vady varlat, podkus nebo předkus a další. Je důležité pravidelně navštěvovat veterináře a kontrolovat zdravotní stav psa.

 

Pokud se zjistí odchylka od povolené normy, je třeba konzultovat veterinárního lékaře, aby určil, jaká opatření je třeba přijmout. Některé odchylky mohou být pro chov diskvalifikující, proto je důležité věnovat pozornost výběru rodičů pro štěňata.

V následující tabulce jsou uvedeny některé vady a odchylky, které mohou být pro chov štýrského duriana diskvalifikující.

Chyby a odchylky
Vady varlat
Podkus nebo předkus
Chudoba
Chybí více než dva pm1 nebo pm2, m3 se nezohledňují.
Jakékoli jiné než povolené barvení
Vyloučené chyby
Odchylka: středně dlouhý ocas
Steirische Rauhhaarbracke

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button