AUTO A MOTOZimní pneumatiky

Zimní pneumatiky 195 65 r15 – Nejlepší volba

Zimní pneumatika 195 65 r15 je vyrobena z pryže speciálně vyvinuté tak, aby zůstala pružná v chladném počasí. Její profil se také liší od letních pneumatik, protože lépe drží na zemi a lépe se pohybuje na sněhu nebo blátě. Při poklesu teploty pod 7 °C se doporučuje nasadit zimní pneumatiky.

 

CO JE TO ZIMNÍ PNEUMATIKA?

 

CO JE TO ZIMNÍ PNEUMATIKA

 

Existují čtyři hlavní typy pneumatik:

  • Zimní pneumatiky ;
  • letní pneumatiky ;
  • 4sezónní pneumatiky;
  • . pneumatiky s hroty.

Zimní pneumatiky se také nazývají studené pneumatiky. Umožňují lepší přilnavost za chladného, mokrého nebo dokonce zasněženého počasí. To znamená, že zimní pneumatika má v zimních podmínkách lepší vlastnosti než letní pneumatika.

 


Proto jsou zimní pneumatiky vybaveny hlubším profilem a širšími drážkami, které jim umožňují lépe odvádět sníh, déšť a bláto. Jejich pryže jsou účinné i při velmi nízkých teplotách, zatímco běžné pryže mají tendenci tvrdnout a ztrácet přilnavost.

 

Kde koupit zimní pneumatiky

 

Kde koupit zimní pneumatiky

 

Doporučujeme online obchod
autoobuv

 

Jak rozeznat zimní pneumatiku od letní – Zimní pneumatiky 195 65 r15

 

Jak rozeznat zimní pneumatiku od letní - Zimní pneumatiky 195 65 r15

 

Zimní pneumatika není vyrobena ze stejné pryže jako letní pneumatika, materiál je navržen tak, aby byl účinný i při teplotách pod 7 °C. Zimní pneumatiky 195 65 r15. Profil obou typů pneumatik také není stejný, protože drážky zimní pneumatiky jsou hlubší. Jejich klikatý tvar pomáhá udržet trakci v dešti nebo na sněhu. Zimní pneumatiku však od letní odlišíte také podle nápisu na bočnici. Jak číst pneumatiku – vysvětlení

 

JSOU ZIMNÍ PNEUMATIKY POVINNÉ?

 

Na rozdíl od toho, co se může na internetu běžně objevovat, přezouvání na zimní pneumatiky vyplývá ze zákona. Zimní pneumatiky musí být na vašem vozidle namontovány vždy, když je na silnici souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy.

 

ZIMNÍ NEBO LETNÍ PNEUMATIKY – Zimní pneumatiky 195 65 r15

 

ZIMNÍ NEBO LETNÍ PNEUMATIKY - Zimní pneumatiky 195 65 r15

 

Celoroční pneumatiky jsou hybridní pneumatiky, které mohou být širší než zimní nebo letní pneumatiky. Čtyřsezónní pneumatika je skutečně vhodná pro teploty od -10 °C do 30 °C… K tomuto účelu se používají technologie letních i zimních pneumatik. Umožňuje tedy jízdu na mokrých, zasněžených i suchých silnicích.

 


Používání celoročních pneumatik proto umožňuje omezit spotřebu pneumatik a jezdit po celý rok. V zimě jsou však stále méně účinné než zimní pneumatiky a v létě méně účinné než letní pneumatiky. Rozdíl pocítíte nejen v přilnavosti, ale také ve spotřebě. Neočekávejte, že s celoročními pneumatikami budete jezdit po velmi zasněžených silnicích.

 


 

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button