AUTO A MOTOSport

Nejpodivnější auto na světě – 10 nejpodivnějších aut

Nejpodivnější auto na světě – 10 nejpodivnějších aut . Nejpodivnější auta světa Podívejte se na 10 nejpodivnějších aut, jejichž design vás překvapí a možná ani úplně nepochopíte, čeho chtěli konstruktéři dosáhnout.

 

10. Norman Timbs Special

 

Norman Timbs Special

Norman E. Timbs byl ve 40. letech 20. století vlivným inženýrem, který pracoval s automobily Tucker. V té době se pustil do projektu, jehož dokončení mělo trvat více než tři roky. Cílem bylo vyrobit vůz, který bude později známý jako Norman Timbs Special, což se mu podařilo.

 

Tento vůz je jedním z nejelegantnějších a nejvýkonnějších vozidel, která kdy byla vyrobena. Jeho dlouhá přední část a zeštíhlená konstrukce bez dveří z něj dělají jedno z nejpodivnějších aut, která kdy byla vyrobena.Nejpodivnější auto na světě.

 

9. Stout Scarab

 

Stout Scarab

 

Scarab Stout navrhl William Bushnell Stout v roce 1932. Byl označován za první minivan na světě. Scarab Stout se nedostal do sériové výroby , bylo jich vyrobeno jen asi tucet a dnes jich existuje ještě nejméně pět.

 

8. Bugatti Type 57s Aérolithe

 

Bugatti Type 57s Aérolithe

 

Když dnes slyšíme jméno Bugatti, okamžitě si vybavíme rychlý a elegantní vůz, jako je Veyron. Společnost však vyráběla stovky různých modelů automobilů a některé z nich vám mohou připadat zvláštní , jako v případě Bugatti Type 57.

 

7. General Motors Le Sabre

 

General Motors Le Sabre

General Motors Le Sabre se proslavil v roce 1951. Design vozu byl inspirován letadly – otevírací čelní sklo a zadní křídla . V roce 1951 však takový vůz nebyl tak zvláštní, naopak, taková konstrukce vozu se v té době stala běžnou.

 

6. Ford Speedster z roku 1932

 

1932 Ford Speedster Nejpodivnější auto světa - 10 nejpodivnějších aut z celého světa. Nejpodivnější auta, která kdy jezdila. Nejpodivnější auto na světě.

Tento vůz je jedním z nejunikátnějších vozů značky Ford. V roce 2016 byl prodán v aukci za 770 000 dolarů. Už v době svého uvedení na trh nedával jeho design nikomu smysl a dnes je to jeden z nejpozoruhodnějších vozů, jaké kdy byly vyrobeny.

 

5. Peel P50

 

Peel P50 Nejpodivnější auto světa - 10 nejpodivnějších aut z celého světa. Podivná auta k řízení. Nejpodivnější auto na světě.

Musíte uznat, že tohle auto vypadá docela roztomile. Peel P50 byl tříkolový mikroautomobil původně vyráběný společností Peel v letech 1962 až 1965.

 

4. 1948 Tasco

 

4. 1948 Tasco Nejpodivnější auto světa - 10 nejpodivnějších aut z celého světa. Nejpodivnější auta, která kdy jezdila. Nejpodivnější auto na světě.

 

Tasco je jedním z nejpodivnějších vozidel, které lidský mozek vymyslel. Je spousta lidí, kteří ji stále milují. Pro nás ostatní je však Tasco podivně vypadajícím vozem.

 

Tasco byl prototypem amerického sportovního vozu z období po druhé světové válce a byl vybaven ovládacími prvky inspirovanými letadly navrženými Gordonem Buehrigem. Byl to také první vůz na světě se střechou ve tvaru písmene T.

 

3. General Motors Firebird I, II a III

 

3. General Motors Firebird I, II a III Nejpodivnější auta světa - 10 nejpodivnějších aut z celého světa . Nejpodivnější auta, která kdy jezdila. Nejpodivnější auto na světě.

Vozy Firebird byly prototypy vyráběné společností General Motors především pro autosalony Motorama v letech 1953, 1956 a 1959. Všechny tři vozy byly zjevně inspirovány tryskáčem. A každé auto, které postavili, bylo divnější než to předchozí.

 

2. 1955 Chrysler (Ghia) Streamline X „Gilda“

 

2. 1955 Chrysler (Ghia) Streamline X

Design vozu jako by byl inspirován nějakou vesmírnou lodí. Vývojáři jej navrhli tak, aby měl lepší aerodynamiku.

 

Nejpodivnější auto na světě

Podívejte se také na :

Nejrychlejší auto na světě – top 10 nejrychlejších aut .

Vypadávání vlasů u mužů 

1. Ferrari 512S Modulo

 

1. Ferrari 512S Modulo Nejpodivnější auto světa - 10 nejpodivnějších aut z celého světa. Podivná auta k řízení. Nejpodivnější auto na světě.

 

Ne, to není vtip, tohle je skutečné Ferrari, vůz navržený Paolem Martinem a představený na ženevském autosalonu v roce 1970. Musíme uznat, že tento vůz vypadá velmi podobně jako vesmírná loď z laciného sci-fi filmu. Ať už se na tento vůz podíváte z jakéhokoli úhlu, stále se jedná o nejdivočeji vypadající auto, jaké kdy bylo vyrobeno.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button