HISTORIE A DINOSAUŘIKuriozity z živočišné říšePTÁCI A PAPOUŠCI

10 nejslavnějších ptáků historie

Jelikož jsou ptáci velmi viditelní a běžní , lidé s nimi mají vztahy od úsvitu lidstva. Historie ukazuje, že ptáci hráli v životě člověka důležitou roli. V průběhu času pomohly člověku několika způsoby. Na základě svých konkrétních činů získali velkou slávu a zapsali se do historie. Tento článek uvádí 10 nejznámějších historických ptáků. Mezi mnoha jinými mají holubi zvláštní místo.

Holubi již dlouho hrají důležitou roli ve válce. Díky své schopnosti navádění, rychlosti a výšce byli často využíváni jako vojenští poslové. Před nástupem rádia se holubi často používali na bojišti jako prostředek mobilní síly pro komunikaci se stacionárním velitelstvím. V 6. Ve staletích před Kristem používal perský král Kýros poštovní holuby ke komunikaci s různými částmi své říše. Někteří z těchto holubů byli mezi pěšáky, pro které pracovali, docela známí. Jeden z holubů, pojmenovaný „The Mocker“, odlétal 52 misí, než se zranil. Další, který se jmenoval Cher Ami, byl zraněn v posledním týdnu první světové války. Přestože přišla o nohu a jedno oko, její odkaz se naplnil a zachránila velkou skupinu nedalekých amerických pěšáků. Zde je seznam 10 nejznámějších historických ptáků.

10. Papoušek Alex

10. Africký šedý papoušek Alex


Papoušek šedý africký Alex, který umí počítat, rozlišuje kategorie předmětů, barev, tvarů a materiálů a chápe pojem stejný a odlišný.

9. Londýnští havrani ve věži

9. London Tower Ravens


Krkavci z londýnského Toweru, kteří prý stále dohlížejí na všeobecnou bezpečnost království. Ve věži je stále drženo nejméně šest havranů, protože se věří, že pokud nebudou přítomni, království padne.

8. Zázračný Mike

8. Zázračný Mike


Bezhlavý Mike, známý také jako Miracle Mike, byl kuře z Wyandotte, které žilo 18 měsíců poté, co mu byla uříznuta hlava. Majitel ptáka, kterého mnozí považovali za podvod, ho vzal na Utažskou univerzitu v Salt Lake City, aby zjistil pravdivá fakta. Zázračný Mike byl jedním z nejzábavnějších zvířat v historii.

7. Bledý muž

7. Bledý muž


Bledý samec je známý jestřáb rudokrký, který zde žije od 90. let 20. století. 20s. století poblíž Central Parku v New Yorku. Jméno dostal kvůli neobvykle světlému zbarvení hlavy. Je to jeden z prvních známých jestřábů červenoocasých, který hnízdí na budově, nikoli na stromě. co si dát k obědu během týdne

6. Challenger

6. Challenger


Challenger je nepustitelný orel bělohlavý v péči neziskové organizace American Eagle Foundation. Jedná se o prvního orla bělohlavého v historii, který byl vycvičen k letu při velkých sportovních událostech během státní hymny.

5. G.I. Joe

5. G.I. Joe


Americký voják Joe byl holub známý svou službou v armádním holubářském sboru Spojených států. 18. V říjnu 1943 plánovali Spojenci bombardování vesnice Calvi Vecchia v Itálii. Poslal zprávu, že britské jednotky obsadily vesnici, čímž zabránil útoku a zachránil životy více než tisícovky lidí, místních Italů a britských okupačních jednotek.

4. Martha

4. Martha
Martha byla posledním známým žijícím holubem, který uhynul v Cincinnati Zoo v roce 1914. Byl pojmenován „Martha“ na počest Marthy Washingtonové.

3. Gertie

3. Kachna Gertie


Gertie, kachna divoká, která v roce 1945 hnízdila na některých pilířích pod mostem Milwaukee Bridge.

2. Commando

2. Commando


Commando byl holub používaný ve službách britských ozbrojených sil během druhé světové války k přenášení důležitých zpravodajských informací. Holub za války uskutečnil více než devadesát misí a v roce 1942 byl vyznamenán Dickinovou medailí (zvířecí obdoba Viktoriina kříže) za tři obzvláště důležité mise. Medaile se později prodala v aukci za 9 200 liber.

1. Cher Ami

1. Cher Ami
Cher Ami (drahý přítel), britský chovný holub, který během první světové války na podzim roku 1918 doručil dvanáct zpráv americké armádě. Pomohla zachránit ztracený prapor 77. Divize v bitvě u Argonne.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button