O ZEMÍCHZajímavosti

11 zajímavostí o Francii, zábavná fakta a překvapení

Zajímavá fakta o Francii. Pokud sníte o dovolené ve Francii nebo se jen chcete o této zemi dozvědět více, určitě vás potěší tato zajímavá fakta o Francii.

 

11 zajímavostí o Francii, zábavná fakta a překvapení

 

Zábavná fakta o Francii

Věděli jste, že Francie je největší zemí Evropy a jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě? Francie nabízí dobré jídlo, úžasné víno, krásná města a okouzlující kulturu. Není divu, že ho chce každý navštívit!
Tento seznam zahrnuje vše od největšího muzea umění až po pověru o chlebu. Přečtěte si 11 zajímavostí o Francii.

 

1. Francie je nejnavštěvovanější zemí světa

Francie je ze všech zemí světa nejnavštěvovanější! Francii každoročně navštíví přibližně 89 milionů lidí, aby poznali její kulturu a vychutnali si její jídlo.
Kromě toho, že je Paříž nejnavštěvovanější zemí na světě, je také jedním z nejnavštěvovanějších měst. V roce 2019 navštívilo město Paříž ve Francii více než 19 milionů turistů. Rok co rok se umisťuje v první desítce nejnavštěvovanějších míst.

 

2. Zajímavá fakta o Francii.

Pro představu, jak je Francie velká, je dobré uvést srovnání, že je o něco menší než stát Texas! Francie je na tak malou zemi velmi zvláštní.
Ačkoli Francie není tak velká, je největší zemí Evropské unie. Pro představu: Francie je dvakrát větší než Spojené království a osmkrát větší než Irsko.

 

3. Francie má největší muzeum umění

 

Francie má největší muzeum umění, zajímavosti o Francii

Muzeum Louvre v Paříži je největším muzeem umění na světě. Toto muzeum je tak velké, že kdybyste si chtěli každé umělecké dílo prohlédnout za 30 sekund, trvalo by vám projít celé muzeum asi 100 dní.
Francouzští umělci vytvořili 66 % všech uměleckých děl v muzeu. 

Než se Louvre stal muzeem, byla to pevnost postavená ve 12. století. století a poté v 16. století, přestavěný na královský palác. Mnozí lidé tvrdí, že v Louvru straší kvůli jeho stáří a složité minulosti. Přečtěte si: Muzea a atrakce v Paříži jsou zavřená a kdy se jim vyhnout
Při návštěvě Paříže si pořiďte Museum Pass a využijte přednostní vstupenky, díky kterým přeskočíte fronty ve více než 60 nejlepších muzeích a památkách v Paříži a okolí.Prozkoumejte Louvre a Versailles, navštivte Vítězný oblouk, Centre Pompidou a mnoho dalších.

 

4. Zajímavá fakta o Francii.

Věděli jste, že ve Francii se ročně sní více než 25 000 tun šneků? To je spousta slimáků! Jeden Francouz sní v průměru asi 500 šneků ročně. Francouzi považují šneky za delikatesu a často si na nich pochutnávají během svátků.
Ve Francii se šneci nazývají „escargot“. Ačkoli existuje několik různých druhů escargotů, které můžete jíst, jedním z nejběžnějších způsobů konzumace šneků ve Francii je jejich vaření na másle a česneku. Nejlepší způsob, jak jíst šneky ve Francii, je ve francouzské restauraci. Šneci se často jedí jako předkrm a k jejich konzumaci by vám číšník měl poskytnout speciální náčiní, které vám pomůže ulitu rozlomit.
A ještě jedna zajímavost: ve Francii je zakázáno přepravovat živé šneky ve vlaku, pokud nemají jízdenku. Jedná se o zákon, který stanoví, že zvířata o hmotnosti nižší než 5 kg musí cestovat s vlastní jízdenkou. Zdá se vám to zastaralé? Řekněte to tomu, kdo dostal v roce 2008 pokutu za to, že měl ve vlaku živé šneky.

 

5. Francie vyrábí více než 1 500 druhů sýrů.

 

Francie vyrábí více než 1 500 druhů sýrů, zajímavé je, že o Francii

 

Přestože přesný počet sýrů vyráběných ve Francii není znám, uvádí se, že se zde vyrábí více než 1 500 druhů sýrů! Pokud máte rádi sýry, může to znít jako splněný sen.
Francie patří mezi deset zemí s nejvyšší spotřebou sýrů. Sýr jí více než 95 % francouzské populace. Francouzské sýry se vyznačují několika charakteristikami, jako je délka zrání, způsob výroby a plísňovitost sýra.
Zde je seznam nejoblíbenějších sýrů, které ve Francii najdete:
Camembert de Normandie
Brie de Meaux
Reblochen
Fromage Blanc
Roqefort
Munster
Pokud se rozhodnete navštívit Francii a ochutnat tyto různé druhy sýrů, nezapomeňte je kombinovat s vínem, abyste si vychutnali celý francouzský zážitek. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

6. Supermarkety ve Francii nemohou vyhazovat potraviny

Supermarkety ve Francii nesmějí vyhazovat potraviny s blížícím se datem spotřeby. Místo toho musí potraviny darovat charitě nebo potravinové bance. Francie přijala tento zákon v roce 2016, aby pomohla snížit hlad a zabránila plýtvání potravinami! Proč to nedělají všichni.
Supermarkety ve Francii darují ročně přibližně 45 000 kilogramů potravin, které by se bez darování vyhodily. Přestože některé druhy ovoce a zeleniny jsou považovány za potraviny, které se nekazí, většina potravin se rozděluje rodinám v nouzi.
To je skvělé pro lidi, kteří by mohli potraviny využít, i pro životní prostředí! Tento zákon je výhodný i pro supermarkety, protože se s ním musí vypořádat méně odpadu.

 

7. Francie měla krále – který vydržel jen 20 minut

 

Zajímavosti o Francii, Ludvík XIX

Další zajímavostí o Francii je, že jeden z jejích králů vydržel na trůně jen asi 20 minut. Byla to jedna z nejkratších vlád panovníka, která kdy existovala.
Ludvík XIX. se stal francouzským králem pouhých 20 minut poté, co jeho otec abdikoval (vzdal se trůnu). Ironií osudu je, že Ludvík XIX. také abdikoval asi 20 minut poté, co ho jeho otec jmenoval na trůn.
Ludvík XIX. se o tento rekord dělí s portugalským králem Luísem Filipe. Při útoku byl zavražděn otec Luíse Filipeho a Luís Filipe byl při stejném útoku také zraněn. Svého otce nakonec přežil asi o 20 minut a v tomto období byl portugalským králem.

 

8. Zajímavá fakta o Francii.

Věděli jste, že kamufláž vynalezla francouzská armáda? Francouzi vynalezli kamufláž během první světové války v roce 1915. Najali si umělce, kteří jim pomalovali vozidla a zbraně, aby splynuly s okolím. Toho dosáhli malováním čar, které odváděly pozornost od tvaru objektu.
Asi rok poté, co Francouzi zavedli maskování, začaly totéž dělat i další země. Každá země měla svůj vlastní styl maskování.

 

9. Zajímavá fakta o Francii: Je nešťastné obrátit bagetu vzhůru nohama.

Francouzi věří, že položení bagety (nebo jakéhokoli jiného druhu chleba) na stůl vzhůru nohama může přinést smůlu. Tato legenda pochází ze středověku a nikdy nevymřela.
Ve středověku se často stávalo, že městský kat ráno nestihl vyzvednout chléb. Pekař zavěsil bochník vzhůru nohama, aby si ho kat mohl později vyzvednout.
Kvůli této praxi se ve středověku obrácený chléb postupem času stal symbolem strachu a smrti. Lidé se vyhýbali každému obrácenému chlebu, aby se vyhnuli neštěstí.
Pokud budete mít někdy možnost navštívit Francii, ujistěte se, že na stůl nepokládáte chléb obráceně. Pokud uvidíte obrácený chléb, vyhněte se mu!

 

10. Zajímavá fakta o Francii: Tour De France je stará více než 100 let

 

Tour-De-France-263x300

Tour de France sledujeme každý rok. (Ani COVID-19 to nedokázal zadržet.) Věděli jste ale, že tento slavný cyklistický závod se jezdí už od roku 1903? Ze skromných začátků se stal nejprestižnější cyklistický závod na světě, který trvá 23 dní a měří více než 3 383 km. Zajímavosti o Japonsku – 20 zajímavostí, které vás překvapí

 

11. Francouzi vypijí ročně více než 11 milionů sklenic vína

Francie spotřebuje druhé největší množství vína ze všech zemí světa. Celkem Francouzi spotřebují asi 25 milionů hektolitrů ročně. Jsou druhé po Spojených státech, které spotřebují přibližně 30 milionů hektolitrů.
Francie je známá nejen velkou spotřebou vína, ale také výrobou nejdražšího vína na světě. Tato láhev vína stojí přibližně 21 000 dolarů! I když pravděpodobně nebudete mít příležitost ochutnat nejdražší víno ve Francii, můžete mít příležitost ochutnat francouzské víno.
Pokud se někdy ocitnete v některém z francouzských regionů, určitě se zastavte a ochutnejte víno. Víno můžete také kombinovat s některým ze sýrů, o kterých jsme se zmínili dříve.

 

Zajímavá fakta o Francii:

 

Zajímavá fakta

Hlavní město:Paříž, Francie
Počet obyvatel Francie: 68 milionů
Národní motto: Liberté, égalitié, fraternité – zajímavost: toto je také národní motto Haiti. Znamená svobodu, rovnost a bratrství.
Francouzská vlajka je modrá, bílá a červená. Le Drapeau Tricolore se překládá jako Trikolóra. (Podle potřeby)
Francouzština je úředním jazykem 29 zemí. (Kanada je jedním z nich)
Francouzština byla kdysi úředním jazykem Anglie! Od roku 1066 do roku 1362 po normanském dobytí.
Francie je země plná historie, kultury a úžasných zážitků. O Francii existuje tolik zajímavostí, že je nemožné je všechny popsat.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button