6 nejlepších plemen kachen vhodných pro produkci vajec
Pokud jste připraveni rozšířit produkci vajec nejen o slepice a přidat na svou farmu další druh drůbeže, zvažte tato plemena kachen.10 nejlepších plemen kachen pro produkci vajec .
Mnoho lidí ví o plemenech kachen jen málo. Některá plemena kachen jsou podobně jako kuřata okrasná, jiná jsou ideální pro maso a další jsou obdivována pro svou schopnost produkovat vejce. Kachny jsou jedním ze čtyř druhů drůbeže, která se běžně chová pro svá vejce. Pokud vás chov kachen na vejce láká, ale nevíte, kde začít, měl by vám pomoci tento seznam šesti plemen kachen, která produkují vejce.
Obsah článku:
1. Campbell
Kachna Campbellova, která je kvůli své hnědé barvě běžně označována jako khaki kachna, je bezpochyby jedním z nejlepších plemen kachen pro chov na vejce – je známo, že tyto kachny snesou až 340 vajec ročně. Campbelly jsou vhodné do různých klimatických podmínek, takže jsou ideálním plemenem pro hobby chovatele po celém světě. Campbelly jsou nejšťastnější, když dostávají odpovídající stravu, mají klidné prostředí a dostatek prostoru k pastvě. Je to jedno z plemen kachen pro produkci vajec.
2. Indický běžec
Indický běžec je nejstarším ze šesti zde uvedených plemen kachen. Indický běžec je další vysoce produktivní plemeno kachen, které ročně snese až 300 vajec stejné velikosti jako slepice. Běžci jsou „nenasytní jedlíci“. Indický běžec: Chov a péče. Historicky se kachny na čínských rýžových polích používaly ke sběru plevele, slimáků, hmyzu a dokonce i malých plazů, takže se nedivte, že kachny na vaší farmě odhalí spoustu „lahůdek“. Rádi hledají potravu a jsou velmi aktivní, proto jim nezapomeňte poskytnout dostatek prostoru. Mohlo by vás také zajímat
Nejlepší plemena kachen pro chov na maso
3. Kachna Orpington
Je to jedno z plemen kachen, která jsou známá jako dvouúčelová. Je o něco větší než ostatní kachny na tomto seznamu – váží 3 až 4 kg . Kachny orpingtonské snášejí méně vajec než jejich menší příbuzné, ale i tak mohou ročně vyprodukovat více než 200 vajec; jsou také ideální pro maso.
4. Velšský harlekýn
Harlekýn velšský, který pochází z Walesu, je zařazen na seznam chráněných druhů. Jedná se o světlé plemeno kachen, které ročně snese více než 300 bílých vajec. Toto plemeno je známé pro svou praktičnost na farmě a může být chováno i na maso. Chov kachen – průvodce pro začátečníky
5. Stará kachna divoká na Rýně
Tato krásná světlá kachna snáší až 290 vajec ročně. Pokud toužíte po výrazných barvách vajec, tato kachna vás nezklame: vejce mají různé barvy od bílé a krémové až po modrou a zelenou. Tyto kachny bývají tišší než jiná plemena kachen a nabízejí klid těm, kterým se nelíbí neustálý zvuk kvákajících kachen.
6. Ancona
Stejně jako kachna orpingtonská je i tato kachna střední velikosti (2 až 3 kg) vynikajícím plemenem pro dvojí využití, které snáší přibližně 240 vajec ročně a má velmi kvalitní a chutné maso. Tato kachna pochází z Anglie a podobně jako kachna staroirská kropenatá může být různě zbarvená a může snášet různá bílá, krémová, modrá a zelená vejce. Tyto kachny mají klidnou povahu, dávají přednost dostatku prostoru k hledání potravy a jsou vhodnými ptáky na zahradě nebo u rybníka. Jejich velikost je chrání před okřídlenými dravci. Ancona je mezi kachnami kriticky ohroženým plemenem. Kachna domácí: popis, chov a použití
Dobrými producenty vajec jsou i jiná plemena kachen. Výběr plemene bude částečně záviset na místě, kde žijete, na tom, jaké kachny jsou k dispozici ke koupi, a na tom, zda máte zájem pomoci chovu a ochraně vzácných druhů, ale pokud je vaším cílem spousta vajec, těchto šest plemen vás jistě potěší.