Recepty

Čokoládový dort – nejlepší recept na čokoládový dort

Čokoládový dort je sladký dezertní dort z čokolády. Může obsahovat různé přísady, například smetanu, máslo, vejce a mouku, a může být různě zdobený, například posypaný čokoládovými vločkami nebo zdobený čokoládovou polevou. Je velmi oblíbený a může se podávat jako dezert po jídle nebo jako sladká pochoutka ke kávě či čaji.

Postup při přípravě čokoládového dortu

Postup při přípravě čokoládového dortu

 

Recept na čokoládový dort. Nejlepší čokoládový dort je jednoduchý na přípravu a vyžaduje jen několik základních ingrediencí a kroků. Zde je návod na přípravu čokoládového dortu:

 1. Předehřejte troubu na 175 °C a vymažte a vyložte dortovou formu.
 2. V míse smíchejte mouku, kakao, prášek do pečiva a sůl.
 3. Ve větší míse smíchejte máslo a cukr a důkladně promíchejte, dokud se cukr nerozpustí a směs nebude hladká a krémová. Přidejte vejce a dobře promíchejte.
 4. Přidejte suchou směs a důkladně ji vmíchejte do cukrové směsi. Poté přidejte mléko a vanilkový extrakt a znovu důkladně promíchejte.
 5. Těsto nalijte do dortové formy a pečte v troubě asi 45 minut, nebo dokud se neodlepí od okrajů formy a cukrářský štětec zapíchnutý do středu dortu nevyjde čistý.
 6. Po upečení koláč vyjměte z trouby a nechte ho ve formě vychladnout. Pak ji vyklopte na talíř a podle chuti ozdobte. Můžete je například posypat čokoládovými vločkami nebo připravit čokoládovou polevu. Čokoládový dort je nejlepší, když zcela vychladne, ale můžete ho jíst i teplý s teplou čokoládovou polevou na povrchu.

Nejlepší čokoládový dort na světě

 

Nejlepší čokoládový dort na světě

 

Nejlepší čokoládový dort na světě je subjektivní záležitost, protože každý má jiné chutě a preference. Někdo může dát přednost dortu s čokoládovou polevou a ovocem, jiný zase dortu se šlehačkou a čokoládovými vločkami. V každém případě je důležité, aby byl koláč dobře upečený a aby byly použity kvalitní suroviny. Pokud chcete vyzkoušet recept na lahodný čokoládový dort, zkuste použít ten, který jsem uvedla výše. S trochou trpělivosti a péče byste měli být schopni připravit chutný a lahodný čokoládový dort.

 
Jednoduchý čokoládový dort

 

Jednoduchý čokoládový dort

 

Pokud hledáte snadný recept na čokoládový dort, vyzkoušejte tento:

 1. Předehřejte troubu na 175 °C a vymažte a vyložte dortovou formu.
 2. Ve velké míse smíchejte 3/4 hrnku hnědého cukru, 1/2 hrnku másla a 1/2 hrnku kakaa. Mixujte tak dlouho, dokud se cukr nerozpustí a směs nebude hladká a krémová. Přidejte 2 vejce a dobře promíchejte.
 3. Přidejte 1 hrnek polohrubé mouky, 1/2 lžičky prášku do pečiva a špetku soli. Důkladně promíchejte, dokud se všechny přísady důkladně nespojí.
 4. Těsto nalijte do dortové formy a pečte v troubě asi 45 minut, nebo dokud se těsto neodlepí od okrajů formy.
 5. Po upečení koláč vyjměte z trouby a nechte ho ve formě vychladnout. Pak ji vyklopte na talíř a podle chuti ozdobte. Můžete je například posypat čokoládovými vločkami nebo připravit čokoládovou polevu. Čokoládový dort je nejlepší, když zcela vychladne, ale můžete ho jíst i teplý s teplou čokoládovou polevou na povrchu.

Pokud chcete udělat polevu, můžete ji udělat takto:

 1. Zahřejte hrnek smetany na mírném ohni, ale dávejte pozor, aby se nerozvařila.
 2. Přidejte hrnek rozpuštěné čokolády a důkladně míchejte, dokud se čokoláda nerozpustí a nevznikne hladká poleva.
 3. Vychladlý koláč přelijte polevou a nechte ji v lednici asi 30 minut ztuhnout. Pak můžete dort nakrájet a podávat. Dobrou chuť!

  
 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button