DOBRÉ RADY PRO VAŘENÍRecepty

Jak ohřát tortillu: 5 snadných způsobů

Jak ohřát tortillu: 5 snadných způsobů. Tortilly jsou jednou z nejoblíbenějších příloh na celém světě. Skvěle se hodí k jakémukoli jídlu, od mexických pokrmů až po grilované kuře. Pokud však nejsou správně tepelně upraveny, mohou být gumovité, suché a těžko stravitelné. Zde je několik tipů, jak ohřát tortillu a zachovat její chuť a konzistenci.

Jak ohřát tortillu

 

Jak ohřát tortillu

 

Ohřívání tortill není nic složitého. Pomocí těchto jednoduchých metod ji můžete snadno a rychle ohřát. Nezapomeňte, že správné zahřátí tortilly je klíčem k zachování její chuti a konzistence. Snažte se tortillu ohřívat rovnoměrně a ne příliš dlouho, aby se nestala gumovou a špatně stravitelnou.

Mikrovlnná trouba

 

Mikrovlnná trouba

 

Nejjednodušší způsob, jak ohřát tortillu, je použít mikrovlnnou troubu. Tortillu jednoduše položte na misku nebo talíř vhodný do mikrovlnné trouby, přikryjte ji utěrkou nebo papírovým ručníkem a ohřívejte ji při plném výkonu po dobu 10-15 sekund. Pokud tortilla stále není teplá, zopakujte proces ještě jednou.

 

Trouba

 

Pokud máte čas a chcete dosáhnout rovnoměrného ohřevu, můžete použít troubu. Předehřejte troubu na 180 °C. Tortillu položte na plech a zahřívejte 3-5 minut, dokud není teplá a měkká. Pokud máte rádi spíše křupavou tortillu, můžete ji před ohřevem navlhčit vodou.

 

Pánev – Jak ohřát tortillu

 

Pánev - Jak ohřát tortillu

 

Pokud chcete dosáhnout lahodné chuti tortilly, můžete ji ohřát na suché pánvi. Rozpalte pánev na středním plameni a položte na ni tortillu. Zahřívejte ji asi 15-20 sekund z každé strany, dokud není teplá a měkká. Pokud chcete, můžete tortillu před ohřevem navlhčit vodou nebo olejem. Vypadávání vlasů

 

Gril

 

Pokud máte venkovní gril, můžete tortilly ohřát tímto způsobem. Rozehřejte gril na střední teplotu a položte tortillu na grilovací rošt. Zahřívejte je asi 10-15 sekund z každé strany, dokud nejsou pěkně teplé. Pokud máte rádi tortillu mírně opečenou, můžete ji před ohříváním potřít olejem nebo máslem.

 

Tlumení – Jak ohřát tortillu

 

Tlumení je ideální způsob, jak ohřát velké množství tortill najednou. Vezměte hrnec s vodou a nechte ji vařit. Umístěte sítko na hrnec tak, aby se nedotýkalo vody. Tortilly položte na síto a přikryjte je utěrkou nebo pokličkou. Tortilly nechte v udírně asi 1-2 minuty, dokud nejsou teplé a měkké. Kdy sázet cibuli? Výsadba, pěstování a sklizeň cibule

 

Tipy a triky

 

Tipy a triky

 

– Pokud ohříváte velké množství tortill najednou, můžete použít hromadný ohřev v mikrovlnné troubě nebo vyklopení.

– Pokud používáte mikrovlnnou troubu, přikryjte tortillu papírovou utěrkou nebo ručníkem, aby se nevysušila.

– Tortillu můžete před ohřevem navlhčit vodou nebo olejem, aby byla měkčí a křupavější.

– Pokud tortillu ohřejete na roštu nebo grilu, můžete ji opékat s různými druhy koření, abyste si ještě více vychutnali její chuť.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button