DESKOVÉ HRYZábava

Jak hrát dámu – návod, pravidla a triky

Jak hrát dámu? Dáma, známá také jako šachy, je zábavná a jednoduchá hra, která se datuje od 12. století. Vaším cílem v dámě je chytit nebo zablokovat soupeřovy figurky tak, aby nemohly provést tah. Přeskakováním přes soupeřovy figurky a jejich odstraňováním z hrací plochy se můžete pohybovat rychleji. Koncept dámy je jednoduchý, ale můžete použít strategie, které zvýší vaše šance na výhru. Naučíme vás pravidla a základní principy hry v dámu!

 

Jak hrát dámu

 

Jak hrát dámu

 

Dáma je zábavná stolní hra, kterou se snadno naučíte a kterou je snadné hrát. Uchopte soupeřovy figurky a vyhrajte tuto hru! Níže naleznete videonávod a písemné vysvětlení, jak hrát dámu.

Kolik hráčů může hrát dámu a co potřebuji ke hře dámy?

Dva hráči; šachovnice s figurkami.

 

Nastavení šachovnice

Šachovnice je umístěna tak, že světlý čtverec je v pravém dolním rohu. Na tmavá pole se umístí dáma pro každého hráče. Hráči by měli mít v prvních dvou řadách 8 dam (čtyři v každé řadě).

 

Cílové dámy

 

Cílové dámy

Cílem hry je chytit všechny soupeřovy dámy nebo ho uvěznit tak, aby nemohl provést žádný tah.

 

Hra dáma

 

Hra dáma

Jedna dáma se může posunout o jedno pole diagonálně za tah. Pokud chce hráč chytit soupeřovu dámu, může přeskočit diagonálu sousedící se soupeřovou dámou. Jaké ženy mají muži rádi – 25 ideálních vlastností

Prostor na druhé straně soupeřovy dámy musí být volný. Více dílků může být vyřazeno, pokud je stejný dílek přeskočen postupně. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

Pokud se figurka dostane na druhou stranu šachovnice, je to dáma. Jak hrát dámu. Aby se z figurky stala dáma, vezme se dáma nebo jiná šachová figurka. Dáma se může na šachovnici pohybovat dopředu nebo dozadu.

Vyhrává hráč, který jako první ukořistí všechny soupeřovy figurky. Pokud hráč není schopen provést tah, prohrává hru.

 

Pravidla pro dámy

 

Pravidla pro dámy

 

Postava se může pohybovat a skákat pouze dopředu

Pokud hráč může přeskočit soupeřovu figuru, musí ji přeskočit, s výjimkou případu, kdy může přeskočit dámu i pěšce současně, musí přeskočit dáma, protože má přednost.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button