RADY PRO DOMÁCNOSTŽivotní styl

Jak rychle uklidit a udržet se v čistotě

Jak rychle uklidit. Pokud jde o udržování čistoty v domácnosti, někdy se může zdát, že vše pracuje proti vám. Víme, jak to chodí: je jedno, kolikrát dětem řeknete, aby si vzaly oblečení, ale nikdy se to nestane. Ve dřezu se hromadí nádobí, na kuchyňském stole se vrší stohy papírů a účtů a váš domov začíná ovládat nepořádek každodenního života. Z toho se může zbláznit každý!

 

Ale je tu jedna věc: existují spolehlivé způsoby, jak zajistit čistý a uklizený domov.

 

Jak rychle uklidit

 

Jak rychle uklidit

 

Ve skutečnosti jde o budování zdravých návyků – drobné každodenní činnosti jsou velmi důležité, pokud jde o udržování čistoty a pořádku. A co je nejlepší, díky těmto každodenním úklidovým návykům a trikům nebudete muset ztrácet čas nedělním úklidem domácnosti.

 

Pokud jste se tedy přistihli, že závidíte těm nepolapitelným lidem, jejichž domovy jsou vždy bez poskvrnky, je načase řídit se těmito tipy pro úklid.

 

1) Vždy si ustelte postel

 

Vždy si ustelte postel

Každé ráno si ustlat postel je skvělý způsob, jak začít den. Nejenže vaše ložnice bude okamžitě vypadat upraveněji, ale příliv produktivní energie, který pocítíte, vám bude prospěšný po celý den. Stlaní postele trvá jen asi 30 sekund a je to skvělá duševní vzpruha – co na tom nemilovat? Hledáte partnera -10 tipů pro výběr partnera

2) Pokud něco vytáhnete, dejte to pryč.

 

  Pokud něco vytáhnete, dejte to pryč

Zní to tak jednoduše, že? Když něco vytáhnete, vraťte to na místo.

Jak však většina z nás může potvrdit, ne vždy tomu tak je. I když si na to budete muset zvyknout, pokud toto pravidlo budete dodržovat u sebe i u členů své rodiny, budete mít doma mnohem čistěji.

Přemýšlejte o tom takto: Pokud budete věci důsledně ukládat v daném okamžiku, nebudete muset ztrácet velké množství času úklidem!

 

3) Nenechte si hromadit poštu

 

Nenechte si hromadit poštu

Eee, to děláme všichni! Může se zdát, že je jednodušší nechat poštu hromadit a vyřídit ji později, ale nakonec strávíte jejím tříděním mnohem více času, než je nutné. Místo toho si vytvořte systém pro práci s poštou a papírem, který bude vyhovovat vám i vaší rodině, a pak se ho držte. Nezáleží na tom, co se stane.

 

4) Přeskočte odpadky při odchodu – Jak rychle uklidit?

 

  Přeskočení odpadků při odchodu - Jak rychle uklidit?

Nenechávejte odpadky ležet po celý den – jednoduše je vyneste, když ráno odcházíte nebo když jdete k autu.

Pokud si zvyknete vynášet odpadky a recyklovat každý den, když odcházíte z domu, zabráníte hromadění odpadků a udržíte svěží vůni. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

5) Večer vyčistěte toaletu a postříkejte sprchu čisticím prostředkem.

 

Večer vyčistěte toaletu a postříkejte sprchu čisticím prostředkem.

Během noční koupelnové rutiny věnujte několik minut navíc čištění toalety a nastříkejte čisticí prostředek do sprchy. K čištění záchodového prkénka používejte také hadřík. Pokud tomu věnujete čas, můžete udržovat toaletu čistou i mezi hloubkovými čištěními.

 

6) Přenesení oblečení, které jste měli na sobě na konci dne – Jak rychle uklidit?

 

Přenesení oblečení, které jste měli na sobě na konci dne - Jak rychle uklidit?

Je to další z úkolů, které nezaberou více než pár minut, a přesto je mnozí z nás nedělají. Odolejte nutkání rozhazovat oblečení po ložnici! Pověste je zpět do skříně nebo je dejte do koše na prádlo.

 

Je to jedna z nejvíce zanedbávaných místností ve vaší domácnosti, ale je to také nejdůležitější místnost (nic není důležitější než spánek!) Vaše ložnice by se měla cítit jako útulný, pohodlný palác a převěšení oblečení na konci dne tomu napomůže. Bonusové body získáte, pokud se také pokusíte NIKDY nepouštět rozložené prádlo do ložnice.

 

7) Čistěte své domácí mazlíčky alespoň jednou za dva dny.

 

Čistěte své domácí mazlíčky alespoň jednou za dva dny.

Pokud máte psa, kočku nebo více domácích zvířat, nemůžeme tento tip dostatečně zdůraznit. Kartáčování domácích mazlíčků alespoň jednou za dva dny zabrání tomu, aby se chlupy hromadily ve všech koutech vašeho domu. Nejenže tím ušetříte spoustu času stráveného vysáváním, ale také omezíte množství chlupů nebo jiných alergenů, které mohou vaši chlupatí přátelé přinést do domu.

 

8) Denně čistěte pulty a otírejte povrchy – Jak rychle uklízet

 

Denně čistěte pulty a otírejte povrchy - Jak rychle uklízet

Nic nedokáže dodat vašemu domovu pocit čistoty a pořádku tak jako čistá pracovní deska. Když sledujete seriál na Netflixu, otřete konferenční stolek, když se ráno chystáte do koupelny, a každý večer před spaním otřete kuchyňskou linku a varnou desku.

 

Věřte nám, že se budete cítit úžasně, až se probudíte a začnete den se zářivě čistými povrchy!

 

9) Vyprazdňování/plnění myčky nádobí při čekání na uvaření kávy

 

Vyprazdňování náplně myčky nádobí při čekání na uvaření kávy

Vyprazdňování a plnění myčky je pro každého majitele domu utrpením. Odkládáme je, dokud se nenahromadí a nevypadnou z dřezu.

 

Ušetřete si čas tím, že se tohoto úkolu ujmete během přípravy kávy, čekání na toasty nebo jiné snídaně. Sedíte a čekáte, tak proč nedělat něco produktivního?

 

Nebude se vám tak hromadit nádobí, které bude celý den ležet ve dřezu. A nebudete muset mýt nádobí na konci pracovního dne, když se vám do toho nejméně chce.

 

10) Uklízení během vaření – Jak rychle uklízet

 

Úklid během vaření - Jak rychle uklízet

Tento malý tip se může zdát velmi jednoduchý, ale může vám skutečně změnit život. Když vaříte večeři, snažte se během vaření co nejlépe uklízet.

Zatímco se vaří voda na těstoviny, ukliďte čisté nádobí, umyjte hrnce a pánve, jakmile je přestanete používat, a ukliďte všechny přípravné práce, než usednete k jídlu. Díky tomu je čištění velmi snadné!

Mějte také na paměti, že utěrky na nádobí byste měli měnit každých několik dní, abyste zabránili kontaminaci. (A to ani nezačínám se špinavou houbou.)

 

Změňte své úklidové návyky, změňte svůj život.

Pro ty z nás, kteří mají náročný životní styl (většina z nás!), může být čas věnovaný těmto rychlým a snadným tipům pro úklid záchranou. Pokud si denně vyhradíte deset minut navíc na úklid po sobě, budete se cítit mnohem organizovanější a nebudete muset o víkendech ztrácet spoustu času domácími pracemi. Zjednodušte svůj domov a život tím, že si osvojíte zdravé úklidové návyky – nebudete toho litovat.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button