Zajímavosti

Kdy je nejlepší pít kávu – odpověď vás překvapí

Kdy je nejlepší pít kávu? Kdy je nejlepší pít kávu pro zvýšení produktivity? Milovníci kávy vám řeknou, že nejlepší je pít kávu kdykoli během dne, ale odborníci tvrdí, že existuje ideální čas, kdy kávu popíjet, abyste skutečně využili výhod tohoto kofeinového nápoje.

 

Kdy je nejlepší pít kávu

 

Kdy je nejlepší pít kávu

 

Pokud patříte k lidem, kteří mají průměrnou toleranci vůči kofeinu, pak byste se po vypití kávy, ať už ráno nebo odpoledne, měli cítit bdělejší a soustředěnější po dobu následujících jedné až šesti hodin. Můžete si strategicky zvolit, kdy si dáte kofein, podle toho, kdy se potřebujete během dne cítit nejlépe. Co na mastné vlasy.

 

Ačkoli některé studie prokázaly, že ráno je obecně nejvhodnější dobou pro pití kávy, odborníci tvrdí, že byste si měli dát šálek 30 minut předtím, než musíte splnit důležitý úkol, například složit zkoušku, přednést prezentaci nebo se zúčastnit důležitého jednání. Obecně platí, že čím blíže jste konzumaci, tím se cítíte bdělejší a soustředěnější. Lidé, kteří jsou citlivější na účinky kofeinu, by měli jeho konzumaci omezit na dopoledne, aby předešli poruchám spánku, úzkosti, zrychlenému srdečnímu tepu a dalším příznakům přetížení kofeinem.

 

Související informace:
Zdravá snídaně – 12 potravin k snídani

 

Když pít kávu

 

Kdy pít kávu

 

Měli byste však vyzkoušet pít kávu v různých denních dobách, abyste zjistili, co nejlépe vyhovuje vaší produktivitě a pracovnímu procesu. Zvažte, zda na vás káva nemá negativní vliv, pokud ji konzumujete později během dne, například po večeři a před spaním.  Proč nemohu usnout – Důvody problémů se spánkem

 

Ranní pití kávy

 

Ranní pití kávy

 

Kdy je nejlepší pít kávu? Vědci také tvrdí, že z biologického hlediska je hladina hormonu kortizolu u nás nejvyšší. 8. a 9:00, 12:00 až 13:00 a 17:30 až 18:30. Proto by se káva měla pít mezi těmito časy – například mezi 9.30 a 11.30. Řekl bych, že nejlepší doba na pití kávy je dopoledne nebo brzy odpoledne. Tehdy je hladina kortizolu nejnižší a samotný stimulant vám vlastně prospívá. Pití kofeinového nápoje, například kávy, v době, kdy je hladina kortizolu nejvyšší, nemusí mít velký účinek.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button