OKRASNÉ ROSTLINYRostliny

Květiny na balkon nebo terasu – 12 nejlepších rostlin

Hledáte inspiraci, jaké květiny se nejlépe hodí na balkon? Pak jste tady správně. Vybrali jsme 12 květin, které jsou vhodné na balkon. Podívejte se na naše tipy na květiny pro váš balkon.

 

Při výběru květin na balkon je třeba vzít v úvahu polohu balkonu (dobu, kdy na balkon svítí slunce) a prostor, který chcete květinám věnovat. Některým květinám se totiž lépe daří na slunci a jiným ve stínu. Některé nezabírají tolik místa jako jiné.

 

Begonie

 

Begonia Květiny pro balkon

 

Begonie kvetou rok co rok. Potřebuje mírně zastíněné prostředí. Má krásné květy a listy.

 

Chryzantéma

 

  Chryzantéma

 

Chryzantéma je jednou z nejoblíbenějších květin. Je to především proto, že existuje mnoho druhů v různých velikostech, barvách a tvarech. Chryzantéma potřebuje prostor. Protože se jedná o velké rostliny, stačí k rozzáření balkonu dvě.

 

Zahradní fialka – květiny pro balkón

 

  Zahradní fialka

 

Fialce se daří při nízkých teplotách. Dodává se v prázdných barvách a velikostech. Jsou ideální pro pěstování na oknech a v květináčích, což z nich dělá ideální květinu na balkon. Fialkám se nejlépe daří při mírných teplotách.

 

Fuchsie

 

Fuchsie Květiny pro balkon

 

Fuchsie je trvalka, které se nejlépe daří ve stínu. Nejlépe vyniknou v závěsných koších. Fuchsie přitahuje motýly a příjemně tak oživuje balkon.

 

Hortenzie – květiny pro balkón

 

Hortenzie Květiny pro balkon

 

Hortenzie má nádherný poctivý tvar. Je to květina vhodná na malý balkon. Hortenzie má ráda slunná místa. Navíc si Hortensia najde místo i ve vaší kuchyni. Hortenzie: popis, péče a pěstování

 

Petunie (Petunia)

 

Petunia

 

Petunie potřebuje dostatek slunce. Výhodou petúnií je, že se snadno pěstují a můžete si vybrat různé barvy této krásné květiny.

 

Kapradiny

 

Kapradiny

Kapradiny jsou dobrou volbou pro malý balkon. Daří se jim v květináčích a vyhovuje jim stín a vlhkost. Balkonové květiny: výběr a způsob jejich pěstování

 

Bylinky – Květiny na balkón

 

  Bylinky

Bylinky jsou jednou z nejlepších voleb pro balkonové rostliny, kromě toho, že jsou krásnou dekorací, přinášejí také užitek. Nezabírají mnoho místa. Bylinky mají rády slunná místa, proto je umístěte do nejslunnější části balkonu. Pro slunnější balkony se hodí šalvěj, tymián nebo rozmarýn. Na stinná místa se hodí máta, petržel nebo kopr.

 

Sukulenty / kaktusy

 

Sukulentní kaktus na balkoně Květiny na balkoně

 

Pokud zapomínáte zalévat květiny a váš balkon je na slunném místě, sukulenty jsou skvělou volbou. Sukulent pochází z latinského slova sucus, což znamená šťáva nebo míza. Je to logické, když pochopíte podstatu rostliny – sukulenty zadržují vodu. Rostliny ve stínu

 

Ovoce a zelenina

 

Ovoce a zelenina

Ovoce a zelenina, jako jsou jahody, maliny, salát a rajčata, obvykle potřebují hodně slunce.

 

Výhodou pěstování ovoce a zeleniny na balkoně je, že rostliny jsou na balkoně v bezpečí před drobnými hlodavci a dalšími škůdci. Když navíc máte tuto sadu 2v1, zkrášlí váš balkon a zároveň si dopřejete i zdravé ovoce.

 

Velvet – Květiny pro balkon

Velvet

 

Aksamitník je přírodní odpuzovač hmyzu, což z něj činí vhodnou rostlinu na balkon. Dává přednost teplému podnebí a je nenáročný na péči. Dárek pro tátu : 22 tipů na dárky pro tátu.

.

To, že nemáte zahradu, vám nebrání v tom, abyste ji měli. Vzhledem k omezenému prostoru je třeba strategicky zvážit, co na něm budete pěstovat.Rostliny mohou proměnit váš balkon z nudné, pusté pustiny ve svěží, voňavou a živou zahradu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button