OmalovánkyVYBARVOVÁNÍ A KRESLENÍ

Omalovánky klokan 10 krásných klokaních omalovánek

Klokan malovaný je vačnatec z čeledi makropodů (macropoda, což znamená „velká noha“). Běžně se tento termín používá pro největší druh této čeledi, klokana rudého, a také pro klokana antilopího. Omalovánky klokan klokan východní šedý klokan a západní šedý klokan. Klokani pocházejí z Austrálie a Nové Guineje. Australská vláda odhaduje, že v roce 2019 žilo v Austrálii v komerčně využívaných oblastech 42,8 milionu klokanů, což je méně než 53,2 milionu v roce 2013.

 

Omalovánky klokan

 

Omalovánky klokan Omalovánky klokan

 

Stejně jako termíny „wallaroo“ a „wallaby“ se i „klokan“ vztahuje k parafyletické skupině druhů. Všechny tři druhy patří do stejné taxonomické čeledi Macropodidae a liší se velikostí. Největším druhům čeledi se říká klokani a nejmenším se obecně říká valábové. Termín klokan barvoměnný označuje středně velký druh. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků. V tropických deštných lesích Nové Guineje, na severovýchodě Queenslandu a na některých ostrovech v této oblasti žijí také klokani stromoví, další druh makropoda. Tento druh klokana žije v horních větvích stromů. Obecná představa o relativní velikosti těchto neformálních pojmů by mohla být následující:

 

Kreslený klokan

 

Kreslený klokan Kreslený klokan Kreslený klokan

 

  • valach: délka hlavy a těla 45 – 105 cm a délka ocasu 33 – 75 cm; valach trpasličí (nejmenší ze všech známých druhů makropodů) měří 46 cm a váží 1,6 kg.
  • Klokani stromoví: od klokana Lumholtzova: délka těla a hlavy 48-65 cm, délka ocasu 60-74 cm, hmotnost 7,2 kg u samců a 5,9 kg u samic; po klokana grizzlyho: délka 75-90 cm a hmotnost 8-15 kg;
  • wallaroo: černý wallaroo (nejmenší z obou druhů) s délkou ocasu 60-70 cm a hmotností 19-22 kg u samců a 13 kg u samic;
  • klokani: velký samec může být až 2 m vysoký a vážit 90 kg.
  • Coloring Pages Yoshi: 16 Free Printable Yoshi

 

Namalujte si klokana

 

Namalujte si klokana Namalujte si klokana

 

Klokani mají velké, silné zadní nohy, velké nohy uzpůsobené ke skákání, dlouhý svalnatý ocas, který jim zajišťuje rovnováhu, a malou hlavu. Stejně jako většina vačnatců mají samice klokana malovaného vak zvaný marsupium, v němž mláďata dokončují postnatální vývoj.

Kvůli svým pastevním zvyklostem si klokan vyvinul specializované zuby, které jsou mezi savci vzácné. Její žací nože mohou sekat trávu těsně u země a stoličky trávu sekají a rozmělňují. Protože obě strany dolní čelisti nejsou srostlé nebo srostlé. Spodní řezáky jsou od sebe dále, což klokanovi umožňuje širší skus. Diatomická zemina obsažená v trávě je abrazivní, takže klokaní stoličky se obrušují a posunují v tlamě dopředu, až nakonec vypadnou a nahradí je nové zuby, které vyrostou vzadu. Tento proces se nazývá polyfodoncie a mezi savci se vyskytuje pouze u slonů a kapustňáků.

 

Omalovánky klokan k tisku

 

Omalovánky klokan k tisku

 

Velcí klokani se mnohem lépe než menší makropodi přizpůsobili vyklízení půdy pro pastevecké zemědělství a změnám biotopů. Do australské krajiny je přinesl člověk. Mnoho menších druhů je vzácných a ohrožených, zatímco klokani jsou poměrně hojní. Omalovánky klokana jsou symbolem Austrálie. Objevuje se na australském státním znaku a na některých měnách. Používá se jako logo některých nejznámějších australských organizací, například Qantas, a jako kruhový znak Královského australského letectva. Omalovánky auto – 50+ Omalovánky auto. 

 

Divocí klokani se střílejí pro maso, kůži a na ochranu pastvin. Klokaní maso má v porovnání s tradičním masem zdravotní výhody, které jsou dány nízkým obsahem tuku v klokaním mase.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button