HRY A ZÁBAVAŽivotní styl

Podzimní pozadí pro PC – 43 nejkrásnějších podzimních pozadí

Pozadí počítačového podzimu. Podzim je jedním ze čtyř mírných ročních období. Mimo tropické oblasti je podzim přechodem z léta do zimy, a to v září (severní polokoule) nebo v březnu (jižní polokoule). Podzim je ročním obdobím, kdy se výrazně zkracuje délka denního světla a výrazně se ochlazuje. Délka dne se s postupem ročních období zkracuje a délka noci prodlužuje až do zimního slunovratu v prosinci (severní polokoule) a v červnu (jižní polokoule). Jedním z jeho hlavních rysů v mírném podnebí je nápadná změna barvy listů listnatých stromů, které se připravují na opadání.

 

Pozadí podzimu na PC

 

Pozadí podzimu na PC

 

Některé kultury považují podzimní rovnodennost za „polovinu podzimu“, zatímco jiné kultury s delším teplotním odstupem považují rovnodennost za začátek podzimu. Meteorologové a většina zemí mírného pásu na jižní polokouli používají definici založenou na měsících gregoriánského kalendáře, přičemž podzim je září, říjen a listopad na severní polokouli a březen, duben a květen na jižní polokouli.

V zemích s vyšší zeměpisnou šířkou na severní polokouli začíná podzim tradičně zářijovou rovnodenností (21.-24. září) a končí zimním slunovratem (21. nebo 22. prosince). 

 

1. Začíná podzim

 

Začíná podzim

Existují dvě různá data, kdy lze říci, že začíná podzim. Podzim, definovaný oběžnou dobou Země kolem Slunce, začíná rovnodenností, která připadá na den 22. nebo 23. září.

Je však důležité mít stanovená data, která lze porovnávat se záznamy klimatických dat, takže meteorologický podzim začíná vždy 1. září. Září.

 

2. Stromy se připravují na zimu – Pozadí na pc podzim

 

  Stromy se připravují na zimu - Pozadí na pc podzim

Jedním z nejúžasnějších znaků podzimu je otáčení listů. Kratší dny jsou znamením, že se stromy začínají připravovat na zimu.

V zimě není dostatek světla pro fotosyntézu, takže s krátícími se dny na podzim začnou stromy vypínat svůj systém produkce potravy a snižovat množství chlorofylu v listech.

 

3. Chemie barev

 

Chemie barev

Chlorofyl je chemická látka, díky níž jsou listy stromů zelené, a s jeho úbytkem se v listech zvýrazňují jiné chemické látky. Pozadí počítačového podzimu. Zajímavosti Slovenska – Top 10 na světě

Ty jsou zodpovědné za zářivé jantarové, červené a žluté barvy podzimu. Odpovědnými chemickými látkami jsou flavonoidy, karotenoidy a antokyany.

Věděli jste, že některé z těchto chemických látek jsou stejné jako ty, které dodávají barvu mrkvi (betakaroteny) a vaječným žloutkům (luteiny)?

 

4. Lidé narození na podzim žijí déle – Pozadí pc podzimu

 

Lidé narození na podzim žijí déle - Pozadí pc podzimu

Studie v časopise Journal of Aging Research zjistila, že děti narozené v podzimních měsících mají větší pravděpodobnost, že se dožijí 100 let, než děti narozené po zbytek roku.

Jejich studie zjistila, že 30 % stoletých narozených v letech 1880 až 1895 se narodilo v podzimních měsících.

5. Dny se zkracují

 

  Dny se zkracují

Slovo rovnodennost pochází z latinského equi (rovný) a nox (noc) a představuje rovnodennost, která označuje dobu, kdy jsou den a noc stejně dlouhé.

Často si všímáme, že od tohoto okamžiku se noci začínají zkracovat, protože po podzimní rovnodennosti jsou noci delší než dny, až se to změní při jarní rovnodennosti.

 

6. Datum v diáři – 24. září 2303 – Pozadí pc podzimu

 

Datum v diáři - 24. září 2303 - Pozadí na pc podzim

Obecně platí, že podzimní rovnodennost připadá vždy na jeden z těchto dnů 22. nebo 23. září, ale ne vždy. Pozadí počítačového podzimu.

Vzhledem k tomu, že gregoriánský kalendář není zcela v symetrii s oběžnou dráhou Země, připadá podzimní rovnodennost velmi zřídka na 24. den. Září. Naposledy se tak stalo v roce 1931 a příště se tak stane v roce 2303.

7. Návrat Persefoninu

 

Návrat Persefony

V řecké mytologii začal podzim, když Hádes unesl Persefonu, aby se stala královnou podsvětí. Persefonina matka Démétér (bohyně úrody) ve svém trápení způsobila, že veškerá úroda na Zemi odumřela, dokud se její dcera nevrátila, což znamenalo jaro. Zimní pneumatiky 195 65 r15

 

8. Podzim a podzim – Pozadí podzimu na počítači

 

Podzim a podzim - Pozadí podzimu na počítači

Slovo „podzim“ obvykle považujeme za severoamerickou verzi slova „podzim“, ale ve skutečnosti se v Anglii rozšířilo teprve nedávno. Pozadí počítačového podzimu.

Původně se jednalo o zkrácený výraz fall of the leaf, který byl v Anglii běžný v 17. století. století.

Slovo podzim se do angličtiny dostalo z francouzského automne a začalo se běžně používat až v 18. století. století.

 

[ngg src=“galleries“ display=“basic_imagebrowser“]

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button