ZdravíZDROJ

Potraviny pro zdravé vlasy : 10 nejlepších potravin pro zdravé vlasy

Potraviny pro zdravé vlasy : 10 nejlepších potravin . Co jíst pro zdraví vlasů ? Vše o potravinách pro vlasy .

Nejen šampony, oleje nebo jiné vnější procedury mohou zaručit zdravé vlasy. Pro celkové zdraví vlasů je třeba zajistit, aby dostávaly všechny důležité živiny ve správném množství. Zde je seznam 10 potravin pro zdravé vlasy.

10. Ústřice pro zdravé vlasy

Ústřice

Zinek je nezbytným minerálem pro udržení zdravých vlasů. Nedostatek zinku může oslabit strukturu vlasových folikulů, což vede k vypadávání vlasů nebo tvorbě lupů. Ústřice, bohaté na zinek, jsou ideálním řešením tohoto problému. Pokud máte problémy s vypadáváním vlasů, zvažte zařazení přiměřeného množství ústřic do svého jídelníčku. Dalšími potravinami bohatými na zinek jsou hovězí maso, špenát a jehněčí maso.

Rostliny do stínu top 11 rostlin vhodných do stínu

9. Mrkev

Mrkev

Mrkev je pro vlasy prospěšná. Je bohatým zdrojem vitaminu A, který je nezbytnou živinou pro růst buněk. Pravidelná konzumace syrové mrkve nebo sklenice mrkvové šťávy může podpořit růst vlasů a zlepšit jejich tloušťku.

8. Skořice

Skořice

Skořice zlepšuje krevní oběh . Udržuje vlasy zdravé a podporuje jejich růst.

7. Pečené potraviny pro zdravé vlasy

Celozrnné potraviny pro zdravé vlasy

Chléb je skvělým zdrojem biotinu. Nedostatek biotinu je jednou z příčin lámavosti vlasů. Je to důležitý vitamin pro růst vlasů. Dalšími skvělými zdroji biotinu jsou mléko a maso .

6. Potraviny z guavy pro zdravé vlasy

guava Potraviny pro zdravé vlasy

Vitamin C je důležitý pro růst  vlasů a udržuje je silné. Guava je dobrým zdrojem vitaminu C. Dalšími skvělými zdroji vitaminu C jsou pomeranče , papája a kiwi.

5. Potraviny z lososa pro zdravé vlasy

Losos Potraviny pro zdravé vlasy

Omega 3 mastné kyseliny jsou velmi důležité živiny pro vaše tělo a vlasy. Vaše tělo si však tyto živiny nedokáže vytvořit samo. Ryby jsou skvělým zdrojem omega 3 mastných kyselin.Losos pomáhá udržovat vlasy zdravé a zabraňuje jejich vypadávání.

4. Ořechy 

Ořechy Potraviny pro zdravé vlasy

Ořechy jsou dobrým zdrojem vitaminu E, který může přispět k celkovému zdraví pokožky hlavy. Zlepšují krevní oběh . Konzumace ořechů nejenže podporuje zdraví vlasových folikulů, ale také zaručuje výrazné zlepšení růstu vlasů.

3. Špenát

Špenát Jídlo pro zdravé vlasy

Železo je jednou z důležitých živin pro zdravou pokožku hlavy. Špenát je skvělým zdrojem železa. Výhodou konzumace špenátu jsou zdravé vlasové folikuly. Tímto způsobem můžete pozorovat zlepšení růstu vlasů. Přítomnost antioxidantů ve špenátu rovněž působí proti poškození vlasů.

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

2. Vejce

Vaječné potraviny pro zdravé vlasy

Vejce jsou bohatá na bílkoviny.Nedostatek bílkovin může způsobit, že jsou vlasy suché a lámavé.

1. Indický angrešt

Indický angrešt Jídlo pro zdravé vlasy

Indický angrešt udržuje vlasy zdravé a lesklé. Indický angrešt se používá k výrobě olejů a lze jej použít i jako pleťovou masku. Udržuje vlasy hladké a hedvábné.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button