ZdravíZDRAVÍ A VÝŽIVA

Proč si musím čistit zuby – 10 důvodů

Možná jste se už ptali, proč si musím čistit zuby. Zde je 10 důvodů, proč si čistit zuby. Ústní zdraví je víc než jen zdravé zuby. Vaše ústa odrážejí vaše celkové zdraví a pohodu.

 

Proč si musím čistit zuby

 

Proč si musím čistit zuby

 

Toto je 10 hlavních důvodů, proč byste si měli čistit zuby:

 

  1. Porodit zdravé dítě

Bylo prokázáno, že onemocnění dásní zvyšuje pravděpodobnost předčasného porodu a nízké porodní hmotnosti. Může být také jednou z mnoha příčin opožděného početí a impotence. Proto nejprve zajistěte zdravá ústa a dásně.

 

2. Zůstaňte líbat

 

Zůstaňte líbat

 

Kdo by se chtěl líbat s někým, kdo má jídlo mezi zuby nebo komu páchne z úst? Čištění zubů je nejlevnější a nejúčinnější způsob, jak odstranit potraviny a bakterie.

 

3. Zubní pasta 

Zubní kartáček je nejlepším způsobem aplikace fluoridu a dalších desenzibilizačních látek. Fluorid obsažený v zubních pastách se stává součástí povrchu zubů a chrání sklovinu před kyselinou uvolňovanou zubním plakem.

 

 

4. Ušetřete peníze

 

Ušetříte peníze

Prevence je levnější než léčba. Pravidelná každodenní péče o zuby a dásně zabrání problémům v budoucnu a sníží vaše účty za zuby.

 

5. Prevence onemocnění dásní Proč si mám čistit zuby?

 

Zánět dásní (zánět dásní a první stadium onemocnění dásní) je způsoben usazováním plaku kolem zubů, což vede k otoku dásní a krvácení zubů při čištění. Zubní plak je nános jídla a bakterií, který se objevuje v ústech každého člověka.

 

6. Snížení pravděpodobnosti infarktu nebo mrtvice Proč si mám čistit zuby?

 

Snížení pravděpodobnosti infarktu nebo mrtvice Proč si mám čistit zuby?

 

Bakterie z úst se mohou dostat do krevního oběhu a zvýšit pravděpodobnost infarktu nebo mrtvice.

 

7. Prevence nebo minimalizace cukrovky

 

Jakékoli onemocnění dásní může ztížit kontrolu hladiny glukózy v krvi. Vztah mezi závažným onemocněním dásní a cukrovkou je oboustranný. Lidé s cukrovkou jsou nejen náchylnější k závažným onemocněním dásní, ale závažná onemocnění dásní mohou ovlivnit kontrolu hladiny glukózy v krvi a přispět k progresi cukrovky.

8. Svěží dech

 

Svěží dech

Pokud si pravidelně nečistíte zuby, začnou vám zapáchat ústa. Každý večer vynášejte odpadky a alespoň jednou denně si čistěte ústa. Zápach z úst – 9 způsobů, jak se ho zbavit.

 

 

9. Prevence demence Proč si musím čistit zuby

 

Špatný stav ústní dutiny zvyšuje riziko demence o třetinu.

 

10. Odstranění skvrn Proč si mám čistit zuby?

 

Odstranění skvrn Proč si mám čistit zuby?

 

Zubní pasta obsahuje jemná abraziva, která odstraňují nečistoty a povrchové skvrny. Patří mezi ně například uhličitan vápenatý, dehydratované gely oxidu křemičitého. Hydratované oxidy hliníku, uhličitan hořečnatý, fosforečnanové soli a křemičitany. Vypadávání vlasů: 3 jednoduché domácí přípravky, které zabrání řídnutí vlasů.

 

Nezapomeňte. Dvě minuty čištění zubů dvakrát denně vám mohou doslova zachránit život.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button