ElektrotechnikaELEKTROTECHNIKA

Svodiče přepětí – elektrotechnika

Svodič přepětí , jak funguje , elektrotechnika , obrázek , popis , princip činnosti . Distribuce svodičů přepětí , poučení

 

svodič přepětí svodič přepětí svodič přepětí

Svodič přepětí se skládá ze sériově uspořádaných polovodičových bloků – varistorů, vyrobených z oxidu zinečnatého ZnO. Bloky jsou uzavřeny ve stříšce, která je nastříkána ze silikonu přímo na varistorové bloky a koncové elektrody, čímž je dosaženo dobré přilnavosti, a tím i dobré vodotěsnosti celého omezovače. Elektrody jsou vyrobeny z hliníkové slitiny odolné proti korozi.

Svodič přepětí

Když napětí vzroste nad zapalovací hodnotu, varistory se dostanou do vodivého stavu snížením svého odporu téměř na nulu, přepětí se při vysokém proudu přivaří k zemi. Po odstranění přepětí se hodnota odporu opět zvýší (řádově na MΩ) a varistorem neprotéká prakticky žádný proud ze sítě do země. Velkou výhodou omezovačů je jejich krátká doba odezvy – méně než 25 ns. Svodič přepětí.

Kontaktní implementace logických operátorů

Svodič přepětí

Svodiče přepětí se používají k ochraně silnoproudých sítí všech napětí.

Všechna zařízení, která máme připojená v pohotovostním režimu, a je jich poměrně hodně, jsou. mohou být poškozeny přepětím blesku. Proto se již dnes doporučuje použít přepěťovou ochranu – jeden svodič přepětí přímo v rozváděči (svodiče přepětí z naší nabídky). Tento ochrání většinu domácích spotřebičů v případě blízkého úderu blesku s následným přepětím a proudem až 100 kA. Důležitá je také správná instalace přepěťové ochrany. Prodlužovací přívod s přepěťovou ochranou není dostatečnou ochranou bez vhodného svodiče třídy I v hlavním rozváděči.

Rozdělení ochrany podle schopnosti odvádět bleskový proud při úderu blesku

TŘÍDA I. B) SVODIČE PŘEPĚTÍ

Svodič přepětí, který je schopen odvádět bleskový nebo částečný bleskový proud při přímém úderu blesku. Ochranná úroveň je nastavena na méně než 4kV (U 4kV).

SVODIČE PŘEPĚTÍ TŘÍDY II (C)

Svodič přepětí schopný odvádět atmosférické přepětí vyvolané blízkým nebo vzdáleným úderem blesku nebo spínací přepětí. Ochranná úroveň je nastavena na méně než 2,5 kV (U 2,5 kV).

Plešatění a jak mu čelit , Vypadávání vlasů u mužů

SVODIČE PŘEPĚTÍ TŘÍDY III (D)

Svodič přepětí, který se používá k ochraně jednoho spotřebiče nebo skupiny spotřebičů před přepětím a instaluje se co nejblíže k chráněnému spotřebiči. Úroveň ochrany je nastavena na méně než 1,5 kV (U 1,5 kV).

V naší nabídce naleznete různé typy přepěťových ochran. Před výběrem a nákupem svodiče přepětí vám proto doporučujeme poradit se s vaším elektrikářem nebo nás přímo kontaktovat. 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button