Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Čínský chocholatý pes: vše o plemeni

Čínský chocholatý pes, známý také jako čínský chocholatý pes, je čínsko-mexické plemeno psů, které se vyznačuje charakteristickým vzhledem. Dodává se ve dvou variantách: nahý a labutí. Bezsrstý samec má hladké tělo bez srsti a srst tvoří pouze chomáč na hlavě, tlapky jsou pak ochlupené až po horní prsty (ponožky) a ocas. Labuť má srst po celém těle včetně hlavy a nohou a vyznačuje se delší srstí na uších a ocase.

 

Čínský chocholatý pes

 

Čínský chocholatý pes

 

Toto plemeno se stalo populárním ve 20. století, kdy se objevil v mnoha divadelních představeních a filmech. Dnes je toto plemeno stále oblíbené jako pes společník, který dobře vychází s dětmi a jinými domácími zvířaty. Čínský chocholatý pes má velmi mírnou a klidnou povahu, a proto si získá srdce mnoha majitelů.

Pokud plánujete mít doma čínského chocholatého psa, je důležité vědět, že se jedná o náročné plemeno, které potřebuje dostatek pozornosti a péče. Kromě toho jsou tito psi náchylní k některým zdravotním problémům, jako jsou zubní problémy a kožní alergie. Vzhledem k jejich citlivé kůži je důležité věnovat pozornost jejich stravě a správné péči o srst.

Původ a historie

 

Původ a historie

 

Čínský chocholatý pes je plemeno psa, jehož původ a historie jsou stále málo známé. Existují různé teorie a hypotézy o tom, odkud přesně pochází. Nejčastěji se předpokládá, že jeho předkem byl africký bezsrstý pes, který byl následně vyšlechtěn ve starověké Číně.

Antika a Čína

 

Předpokládá se, že čínský chocholatý pes pochází z Číny, kde sloužil jako společník a hlídač. Mnohé prameny uvádějí, že toto plemeno bylo oblíbené u mandarínů a že je chovali i námořníci na lodích. V dávných dobách se chovali také na dvorech a používali se jako společní psi.

Spojené království a 20. století

 

V 20. století se čínský chocholatý pes dostal do západní Evropy a Severní Ameriky, kde se stal oblíbeným plemenem. V roce 1949 byli do Velké Británie dovezeni první čínští chocholatí psi. V současné době je plemeno uznáno a registrováno v mnoha zemích včetně Slovenska.

Celkově je původ plemene stále nejasný a některé zdroje uvádějí různé teorie. Nicméně se předpokládá, že čínský chocholatý pes má poměrně dlouhou historii a že se vyvíjel v různých částech světa.

Výskyt

 

Čínský chocholatý pes je plemeno s nejasným původem a historií. Existují však teorie, že pochází z Číny a Jižní Ameriky. Bez ohledu na svůj původ se toto plemeno postupně stalo oblíbeným v mnoha zemích.

V Evropě se čínský chocholatý pes stal populárním teprve v posledních desetiletích. Ve Spojeném království se toto plemeno objevilo v 19. století, ale jeho popularita se zvýšila až ve 20. století.

V současné době se čínský chocholatý pes vyskytuje v mnoha zemích světa. V některých zemích je toto plemeno velmi oblíbené, v jiných je stále vzácností. V některých zemích, například ve Spojených státech, se toto plemeno vyskytuje v různých velikostech. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

V Evropě je čínský chocholatý pes stále populárnější a stále častěji se objevuje na výstavách. Toto plemeno se stává oblíbeným nejen pro svůj vzhled, ale také pro svou laskavou a přátelskou povahu.

Charakteristika a vzhled

 

Charakteristika a vzhled Čínský chocholatý pes

 

Čínský chocholatý pes je plemeno psa, které má velmi osobitý vzhled a povahu. Jedná se o malého, čilého společníka s jemnou kostrou, který existuje ve dvou variantách: naháč a labutěnka. Krtek nahý má hladké tělo bez srsti a srst má pouze na hlavě, tlapkách po horní prst (ponožky) a na ocase. Labuť má na hlavě, nohách a ocase srst, ale její tělo je holé.

Hlava a oči

 

Hlava čínského chocholatého psa je malá a jemná, s širokým lebečním obloukem a jemným, zužujícím se stopem. Oči jsou mandlového tvaru a mohou být tmavé nebo světlé.

Tělo a chocholka

 

Tělo čínského chocholatého psa je jemné a elegantní, s hladkými, zaoblenými křivkami. Vlasy na hlavě mohou být vysoké a úzké nebo nízké a široké a mohou být hladké nebo zvlněné.

Končetiny a tlapky

 

Končetiny jsou jemné a dlouhé, s malými a elegantními tlapkami. Tlapky jsou měkké a ohebné, s krátkými drápky.

Čínský chocholatý pes měří od 23 do 33 cm a váží od 2,7 do 5,4 kg. Zbarvení může být různé: černé, hnědočerné, hnědorůžové, hnědošedé a bílomodré. Pes do bytu : 15 nejlepších plemen do bytu

Toto plemeno je velmi přizpůsobivé a přítulné. Její charakteristickou vlastností je vyšší pocitová teplota, a proto je ideální i pro seniory a alergiky. Čínský chocholatý pes je aktivní pes s ladnými pohyby, mrštný a hravý. Je velmi bystrý a vnímavý, ale k cizím lidem může být nedůvěřivý.

Existují dva typy čínského chocholatého psa: jelení typ a cobby typ. Typ jelenovitých má delší končetiny a je štíhlejší, zatímco typ cobby má krátké a silnější končetiny a je robustnější.

Celkově je čínský chocholatý pes skvělým společníkem pro každého, kdo hledá malého, aktivního a přizpůsobivého psa s osobitým vzhledem.

 

Typy kabátů

 

Čínský chocholatý pes se vyskytuje ve dvou typech srsti – bezsrsté a pudrové. Oba typy jsou uznány a akceptovány standardem plemene.

Nahý

 

Nahý orel má hladké tělo bez srsti, s výjimkou srsti na hlavě, spodní části ocasu a na tlapách. Jejich srst je jemná a hebká na dotek. Jejich kůže je hladká a může mít barvu od růžové po tmavě šedou. Vzhledem k absenci srsti potřebují více péče a ochrany před sluncem a chladem.

Swan

 

Labuť má zahalenou srst, která pokrývá celé tělo s výjimkou obličeje. Jejich srst je měkká a hedvábná na dotek. Barva srsti se může lišit a často se vyskytují barevné kombinace. Jejich srst potřebuje pravidelnou péči, aby byla zdravá a lesklá.

Při péči o srst čínského chocholatého psa je třeba dbát na pravidelné koupání, stříhání nehtů, čištění zubů a uší. U obnažených mateřských znamének je také nutné chránit jejich pokožku před sluncem a chladem pomocí vhodných krémů a oblečení. Nejmenší pes na světě : 12 nejmenších psů na světě

 

Charakter a chování

 

Čínský chocholatý pes je známý svou přátelskou a věrnou povahou. Je to společenský pes, který svého pána velmi respektuje a rád s ním tráví čas. Toto plemeno je velmi citlivé a vnímavé k náladám svého okolí. Je proto vhodný pro majitele, kteří jsou zvyklí na klidný a tichý život.

Společenský pes

 

Čínský chocholatý pes je velmi společenské plemeno. Rád tráví čas s lidmi a jinými zvířaty. Toto plemeno je velmi citlivé a dokáže si udržet dobrý vztah s každým členem rodiny. Čínský chocholatý pes je také velmi věrný a oddaný svému majiteli.

Hravé a veselé

 

Čínský chocholatý pes je velmi hravý a veselý. Rád si hraje s míčem nebo jinými hračkami. Toto plemeno potřebuje dostatek pohybu a zábavy, aby se necítilo osaměle. Proto je důležité, aby mělo dostatek prostoru pro běhání a hraní. Neplazí psi : 15 hypoalergenních plemen psů

Citlivý a nedůvěřivý

 

Čínský chocholatý pes je velmi citlivé plemeno. Důležité je, abyste byli vyškoleni s láskou a porozuměním. Toto plemeno může být někdy nedůvěřivé vůči cizím lidem, ale nikdy není agresivní. Proto je důležité učit se sociální interakci již od malého štěněte.

Čínský chocholatý pes je obecně nenáročný na chov a péči. Je to ideální společník pro lidi, kteří mají rádi malá a milá plemena.

 

Vzdělávání a sociální interakce

 

Vzdělávání a sociální interakce

 

Sociální interakce

 

Čínský chocholatý pes se vyznačuje přátelskou a věrnou povahou. To znamená, že je to skvělý společník pro celou rodinu včetně dětí. Stejně jako u jiných plemen je však důležité psa od mládí správně socializovat. To znamená, že by měl být vystaven různým situacím a interakcím s jinými psy i lidmi. Díky tomu si dítě osvojí správné sociální návyky a bude se umět chovat v různých situacích.

Při výchově psa je také důležité naučit ho základní poslušnosti. To znamená, že by měl být schopen reagovat na jednoduché povely, jako je „sedni“ nebo „pojď“. To také pomůže zajistit, aby byl v bezpečí a věděl, jak se chovat v různých situacích.

 

Vzdělávání a odborná příprava

 

Při výchově a výcviku čínského chocholatého psa je důležité používat pozitivní metody výcviku. To znamená motivovat psa odměnami a pochvalami. Tresty a fyzické násilí by se neměly používat, protože mohou psovi způsobit psychické i fyzické poškození.

 

Důležité je také pravidelně trénovat psa a postupně zvyšovat obtížnost cviků. To pomůže zajistit psovi dostatečnou fyzickou a duševní stimulaci. Výcvik psa navíc může pomoci vytvořit silnější pouto mezi majitelem a psem. Čínská plemena psů – 17 psů z Číny

Výchova a výcvik čínského chocholatého psa by měly být zaměřeny na jeho individuální potřeby a osobnost. Každý pes je jedinečný a má své vlastní potřeby a preference. Proto je důležité přizpůsobit výcvik psa jeho individuálním potřebám.

Aktivity a pohyb

 

Čínský chocholatý pes je aktivní a hbitý pes, který má rád pohyb a zábavu. Vzhledem ke své velikosti a nízké hmotnosti však vystačí s menším množstvím fyzické aktivity než některá jiná plemena. Proto je důležité, aby byl denní pohyb přizpůsoben jeho potřebám.

Agility

 

Agility je sport zaměřený na výcvik psů v překonávání překážek. Čínský chocholatý pes nadšeně ocení zábavu a vzrušení při cvičení agility. Je to skvělá aktivita, která ho udržuje v kondici a posiluje jeho svaly. Protože však není velký a těžký, nemusí být v tomto sportu příliš úspěšný.

Coursing

 

Coursing je sportovní závodění psů na dráze. Čínský chocholatý pes není pro tento sport vhodný, protože není dostatečně rychlý a silný.

Dogdancing

 

Dogdancing je sport, při kterém se tančí se psem. Čínský chocholatý pes je pro tento sport ideální, protože je to velmi inteligentní plemeno a rychle se učí novým trikům. Je to skvělá aktivita, která posílí jeho svaly a zlepší koordinaci.

Čínský chocholatý pes obecně nevyžaduje mnoho pohybu, ale přizpůsobuje se tempu svého majitele. Proto je důležité, aby byl denní pohyb přizpůsoben jeho potřebám a možnostem.

 

Zdraví a péče

 

Krmení

 

Správná výživa je pro zdraví čínského chocholatého psa důležitá. Vhodné krmivo by mělo obsahovat všechny potřebné živiny a vitamíny a také dostatek bílkovin a tuků. Pro prevenci obezity je důležité kontrolovat množství krmiva, které pes dostává. Potřeby výživy se mohou lišit v závislosti na věku a aktivitě psa.

Péče o kabát

 

Čínský chocholatý pes má bezsrstou srst, která vyžaduje zvláštní péči. Je důležité pravidelně čistit a zvlhčovat kůži psa, aby se předešlo infekcím. Při péči o srst se doporučuje používat speciální šampony a kondicionéry určené pro psy s bezsrstou srstí.

Teplota a akné

 

Čínský chocholatý pes je citlivý na změny teploty a může snadno dostat úpal. Je důležité udržovat psa v chladu a zajistit mu dostatek vody. Čínský chocholatý pes může také trpět akné, které se projevuje na bradě a v okolí stydkých pysků. Je důležité tato místa pravidelně čistit a používat speciální léky na léčbu akné.

Čínský chocholatý pes může mít obecně problémy se zuby a chrupem. Je důležité pravidelně kontrolovat stav zubů a chrupu a pravidelně je čistit. V případě jakýchkoli zdravotních problémů psa je nutné kontaktovat veterinárního lékaře.

 

Ostatní bezsrstá plemena

 

Existuje několik dalších plemen bezsrstých psů, která jsou zajímavá a oblíbená po celém světě. Některé z nich jsou:

Africký bezsrstý pes

 

Africký naháč, známý také jako basenji, pochází z Afriky. Toto plemeno bylo tradičně využíváno k lovu a je známé svou energií a inteligencí. Mají krátkou a hladkou srst, která nevyžaduje velkou péči. Jsou to velmi samostatní psi a mohou být trochu tvrdohlaví, ale jsou skvělými společníky pro majitele, kteří mají rádi aktivní životní styl.

Americký bezsrstý teriér

 

Americký bezsrstý teriér, známý také jako AHT, je malý pes s velkým osobnostním charismatem. Toto plemeno je energické a hravé, ale také oddané a láskyplné. Mají hladkou a lesklou kůži, která je přirozeně bez chlupů. Jsou skvělými společníky pro rodiny s dětmi a pro majitele, kteří mají rádi aktivní životní styl.

Mexická nahota

 

Mexický naháč, známý také jako Xoloitzcuintli, je plemeno pocházející z Mexika. Toto plemeno má dvě verze – krátkosrstou a dlouhosrstou. Jsou to velmi inteligentní a oddaní psi, kteří bývají k cizím lidem zdrženliví. Mají hladkou a lesklou kůži, která je přirozeně bez chlupů. Jsou skvělými společníky pro majitele, kteří mají rádi klidnější a pohodovější životní styl.

Je důležité si uvědomit, že každé plemeno má své vlastní vlastnosti a potřeby. Proto je důležité, aby si majitelé pečlivě prostudovali informace o plemeni, pro které se rozhodli. Mezinárodní kynologická federace (FCI) uznává mnoho plemen bezsrstých psů, včetně čínského bezsrstého psa, afrického bezsrstého psa, amerického bezsrstého teriéra a mexického bezsrstého psa.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button