Slovenský jazykSLOVENSKÝ JAZYK A LITERATURA

Graeme Kent Ezopovy bajky Čtenářský deník

Graeme Kent Ezopovy bajky Čtenářský deník. Pohádka O lvu a myši, Marnotratný syn a vlaštovka. Ezopovy bajky Čtenářský deník postavy,obsah.

 

Graem Kent Fables

 

Autor : Graeme Kent
Ilustrátorka: Tessa Hamilton
Postavy pohádky : Lev a myš
poučení : malí a slabí mohou někdy pomoci velkým a silným.

 

Graeme Kent Ezopovy bajky Čtenářský deník

Lev a myš

Byl jednou jeden silný, mocný a velký lev. Jednou byla malá a slabá myš.Lev spal a myš ho náhodou vzbudila.Lev se zlobil, že ho myš vzbudila, a chtěl ji zabít. Myška ho prosila, aby ji nenechával naživu, že mu to jednou vrátí, a tak se také stalo. Zanedlouho přišli do lesa lovci s tím, že lva uloví, a podařilo se jim to. Lev se chytil do sítě a křičel o pomoc.Nikdo mu nepřišel na pomoc, jen malá myška.Myška síť překousala, takže lev mohl utéct. Ezopovy bajky Čtenářský deník.

Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů

Marnotratný syn a vlaštovka

 

Ezopovy bajky

Postavy pohádky : Marnotratný syn , vlaštovka
Poučení: Jedna vlaštovka léto nedělá

Mária Jančová Pohádky staré matky čtenářský deník

Byl jednou jeden muž, který náhle zbohatl, ale peníze rychle utratil a nechal si jen oblečení, které měl na sobě. Byl teplý den a marnotratný syn uviděl letět vlaštovku. Myslel si, že když vidí letět vlaštovku, léto už je za dveřmi. Rozhodl se tedy prodat svůj tlustý kabát, a tak také učinil. Prodal ji. Počasí se však změnilo a přišla zima. Marnotratný syn byl zmrzlý a zároveň se zlobil na vlaštovku, že ho oklamala.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button