SLUŽBY A ZAMĚSTNANOSTŽivotní styl

Hledání práce – 10 tipů, jak najít lepší práci

Hledám práci. Je vaše kariéra dočasně pozastavena? Jste pozastaveni v pásmu mezi zaměstnáními a hledáte radu od odborníků? Pak jste na správném místě! Připravili jsme pro vás seznam 10 tipů, jak si najít práci, a jeden bonusový tip, který si nezapomeňte přečíst až do konce. Ponořme se rovnou do tématu hledání práce:

 

1. Hledám práci

 

Hledám práci

 

Pokud jste v současné době nezaměstnaní, měli byste proces hledání práce považovat za svou novou práci a věnovat mu alespoň 4 hodiny denně. Mezitím byste měli věnovat čas práci na sobě – je to ideální příležitost, jak se lépe zaměstnat. Hledám práci.

Zvažte týmové aktivity, například vstup do sportovního týmu, který vám nejen poskytne příležitost ke společenským aktivitám, ale také se potenciálnímu zaměstnavateli budete jevit jako spolehlivý týmový hráč. Může to být také skvělá příležitost naučit se nový jazyk, což je skvělý bezplatný způsob, jak posílit svůj životopis a získat klíčovou výhodu oproti konkurenci.

 

2. Využijte pracovní portály k nalezení své vysněné příležitosti

 

  Využijte pracovní portály k nalezení své vysněné příležitosti

 

Pracovní portály, jako je Europe Language Jobs, jsou skvělým nástrojem pro hledání práce v zahraničí. Umožňují vám zúžit vyhledávání na konkrétní požadavky, například marketing, a poté můžete filtrovat podle požadované lokality atd. Mohou být také mnohem přesněji přizpůsobeny vašim preferencím, takže nemusíte trávit tolik času každodenním procházením tisíců různých nabídek, abyste našli tu ideální.

 

3. Sociální média jsou při hledání práce velmi užitečná!

 

Sociální média jsou při hledání práce velmi užitečná!

 

Profesionálně zaměřené kanály sociálních médií jsou také skvělým způsobem, jak najít práci. Fungují nejen jako nástroj usnadňující hledání práce, ale jsou také skvělým způsobem, jak navázat kontakty, objevit nové zajímavé příběhy ze světa podnikání a dokonce předvést svůj blogerský talent.
Mít na síti silný profil se velmi doporučuje, protože tuto metodu využívají agentury po celém světě, které ji používají k vyhledávání profilů talentů.

 

4. Navštivte veletrhy pracovních příležitostí a udělejte dobrý dojem – Hledám práci

 

Navštivte veletrhy pracovních příležitostí a udělejte dobrý dojem - Hledám práci

 

Internet samozřejmě není jediným zdrojem, který máte k dispozici pro vyhledávání pracovních míst. Účast na veletrzích pracovních příležitostí znamená, že hledám práci. budete se moci osobně setkat s náborovými pracovníky, udělat na ně dobrý dojem a dokonce jim zanechat svůj životopis.

Opět je to skvělý nástroj pro rozšíření vaší obchodní sítě a nalezení nových příležitostí. Neváhejte se spojit s lidmi, které tam potkáte – ať už jsou to personalisté, potenciální budoucí partneři nebo další uchazeči o zaměstnání.

 

5. Napište skvělý motivační dopis – Hledám práci

 

Napište skvělý motivační dopis - Hledám práci

 

Motivační dopis je příležitostí, jak trochu vyjádřit svou osobnost. V životopise není místo na to, abyste se podrobně a osobně představili.

 

To je funkce průvodního dopisu. V mnoha ohledech se jedná o zastaralou a překonanou formaci. Původní funkce spočívala v zasílání životopisů poštou. Tehdy nebylo hledání práce tak jednoduché jako poslání e-mailu s přiloženým životopisem.

 

Účelem průvodního dopisu (tak se mu říká proto, že původně sloužil jako titulní strana zasílaného životopisu) bylo vysvětlit, proč přesně posíláte svůj životopis. Také v něm bylo uvedeno, o jakou pozici máte zájem, protože velká společnost bude mít pravděpodobně několik volných míst najednou.

 

Nezapomeňte, že motivační dopis není váš životopis. Je to vaše šance vnést do hledání práce prvek své osobnosti: představte se jako osobnost, vyjádřete, proč jste ideálním kandidátem a proč byste se na danou pozici hodili. Vše na svatbu.

 

Důležité: ačkoli by motivační dopis neměl být přesnou kopií vašeho životopisu, měli byste se ujistit, že to, co v něm píšete, odpovídá tomu, co je uvedeno v životopise.

 

6. Uchovávejte si více než jeden životopis pro různá pracovní místa

 

Uchovávejte si více než jeden životopis pro různá pracovní místa

 

Pravděpodobně nejdůležitější součástí procesu hledání zaměstnání je dobře napsaný životopis, který je zároveň přizpůsoben pozici, o kterou se ucházíte.

 

Zejména po ukončení studia lidé obvykle hledají práci bez konkrétního cíle. Můžete například pracovat v oblasti prodeje, marketingu a v call centrech. Pro každou z nich byste proto měli mít životopis, který lze snadno přizpůsobit konkrétním žádostem. Jak bylo uvedeno výše, jakmile jeden životopis upravíte a použijete, uložte jej jako samostatný soubor. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit.

 

7. Projevte zájem o společnosti, pro které chcete pracovat – Hledáte práci

 

Projevte zájem o společnosti, pro které chcete pracovat - Hledáte práci

 

Jakmile bude váš životopis vybrán, přistoupíte k pracovnímu pohovoru. Proto je velmi důležité si předem prostudovat společnost, její historii, produkty, způsob práce atd. A co je ještě důležitější, měli byste si připravit poznámky o tom, jak se díky svým dovednostem stanete nejlepším kandidátem na pozici, o kterou se ucházíte. Může to mít velký vliv na vás a poskytnout vám velkou výhodu oproti vašim konkurentům. Hledám práci.

 

Tyto informace můžete vyhledat na profilech společnosti na sociálních sítích, v jejích tiskových zprávách a článcích, na jejích oficiálních webových stránkách nebo jednoduše zadáním názvu společnosti do Googlu a zjišťováním, co se objeví. Můžete se spojit i se současnými zaměstnanci a požádat je o pár postřehů o jejich práci ve firmě – většina z nich se s potenciálním novým kolegou ráda podělí o své zkušenosti.

 

8. Buďte flexibilní při výběru zaměstnání

 

Buďte flexibilní při výběru zaměstnání

 

Pokud nezískáte práci, o kterou stojíte, najděte si další pracovní místa, která vyžadují vaše dovednosti, a rozšiřte tak své možnosti. Svůj životopis můžete také přizpůsobit každé pracovní nabídce a zdůraznit v něm dovednosti, které jsou pro danou práci potřebné. Peníze zdarma – 11 tipů na peníze zdarma

 

9. Studujte více, zlepšete se – Hledám práci

 

Studujte více, zlepšete se - Hledám práci

 

Analyzujte typ vzdělání požadovaného pro typ volných pracovních míst, o která se chcete ucházet. Pokud jste nezaměstnaní, budete mít dostatek času na rozšíření studia, a to jak v učebně, tak online.
Využijte tento čas ke zdokonalení důležitých dovedností, jako je Microsoft Office a Photoshop. I když je neznáte příliš dobře, zaměstnavatele povzbudí skutečnost, že máte chuť a motivaci se snažit naučit se nové dovednosti.

 

Pokud si nejste jisti, která platforma je pro online kurzy nejlepší, pomůžeme vám s rozhodnutím!

 

10. Orientujte se na trhu práce

 

Orientace na trhu práce

Možná se vám nedaří najít práci, protože nejste zcela v obraze, co se děje na trhu práce. Možná je poptávka po pozici, o kterou máte zájem, velmi nízká nebo tato profese pomalu zcela zaniká. Mohou se objevit nové varianty pracovních míst, o kterých jste dosud neslyšeli, ale po kterých bude za několik let velká poptávka.

Zjistěte si, v jakých oborech, zemích a jazycích se právě teď najímají zaměstnanci. Klíčem k nalezení práce může být změna zaměstnání, stěhování nebo učení se novému jazyku.

 

Bonusový tip: Cestování do zahraničí

 

Bonusový tip Cestování do zahraničí

Ačkoli tento tip vyžaduje hodně úsilí a času, může se ukázat jako nejužitečnější. Zahraniční stáž je nejen skvělým způsobem, jak si vylepšit chabě vypadající životopis, ale také vám může poskytnout cenné dovednosti, které jsou důležité jak pro vaši kariéru, tak pro běžný život. Hledám práci.

Je to důkaz, že máte vysokou motivaci, umíte čelit výzvám a jste samostatní. Je to také skvělý způsob, jak se zdokonalit nebo dokonce začít učit jazyk od začátku. A kdo ví – třeba náhodou najdete své místo na Zemi?

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button